Frekvencia

Frekvencia

Frequency

John Sullivan évekkel ezelőtt elvesztette édesapját, aki tűzoltóként dolgozott. Egy nap azonban csodálatos dolog történik: egy rádió segítségével sikerül felvennie a kapcsolatot múltbeli édesapjával. A következményekkel mit sem törődve segít neki, hogy túlélje a halálos tüzet. Ezzel… Több

Premier (HU): 2000.08.10.

2024.05.09 Krisz

Kellően érzelmes kis cucc. Kreatív, és vannak benne okos fordulatok. Dennis Quaid jó a szerepben, bár vele kapcsolatban valahogy mindig azt éreztem, hogy sosem tudott igazán befutni. Jim Caviezelt én sosem tartottam jó színésznek, és ez most sem változott meg. De ahhoz, hogy jónak érezzem ezt a filmet, valami hiányzik belőle.

2019.03.13 Attila G.

a nap véleménye

Kár, hogy csak fikció...

Ez lesz az első pozitív jellegű hozzászólásom itt a honlapon - már ami a filmet illeti -, s végre csatlakozhatok a többséghez. (Bár valószínűleg jelentősen meg lesz vágva - már ha egyáltalán elfogadásra kerül -, de üsse kavics. Egy kicsit el fogok ka... Teljes kritika

2023.07.08 Jerico

Frekvencia: az egyik legjobb a műfajában

Gregory Hoblit nálam a Frekvencia című, 2000-ben forgatott filmmel lett ismert, majd két évre rá a Hart háborúja is növelte elismerésemet iránta, mindkettő kivételesen jó rendezés ugyanis. Ami a Frekvenciát illeti: Dennis Quaid és Jim Caviezel fantasztikus párosa teszi különlegessé a filmet. A két színész apa-fia párost alakít, noha a valóságban csak tizennégy év van közöttük (természetesen Dennis Quaid javára). A fiú a jelenben él, miközben egy speciális légköri jelenség segítségével kapcsolatba lép a múltban élő édesapjával. A történet különleges, hiszen az időben ugrál a cselekmény, és mindkét idősík izgalmakat kínál. Kapunk rengeteg fordulatot, meglepetést, nagyon sok akciójelenetet, és eközben egy megható családtörténet is kibontakozik előttünk. Az egész egyszerre krimi, akció és családregény. Többször megnéztem (legutoljára a napokban), és minden alkalommal tetszett. Ajánlom az izgalmas történetek kedvelőinek, az akciófilm-fanoknak, és mindazoknak, aki a Dennis Quaid-Jim Caviezel páros kedvelői. Értékelésem: 85-90%.

Nagyon tetszett,és ami nálam fontos,teljesen beleéltem magam a sztoriba. Jó karakterek,és jól is hozzák,plusz ami fontos,hitelesen. Ajánlott film.

2017.10.22 Deku

Végül is nagyon jó film lett ami bőven eltudott engem legalábbis szórakoztatni. Szerencsém volt megtekinteni ezt a filmet és ezt azért mondom így mert totál rendben volt.

2000. április 25-én a New York Mets és a Cincinnati Reds az 1969-es mezükben játszottak, hogy a filmet reklámozzák.Szerző: kázsé

A raktári tűz jelenetében a főszereplőkön kívül csak igazi tűzoltók láthatók.Szerző: kázsé

Dennis Quaid úgy megsérült a forgatás közben, hogy 16 öltéssel kellett összevarrni a fejét.Szerző: kázsé

A film forgatása majdnem elkezdődött 1997-ben Sylvester Stallone főszereplésével, de túl nagy gázsit kért.Szerző: kázsé

Sötétség
2017