Advertisement

Gothika (2003)

Gothika

Eastern79   2021. 11. 06.

Minőségi borzongás

Halle Berry talán egyik legerősebb alakítása és a misztikus thrillerek egyik legjobbika Mathieu Kassovitz mára már klasszikussá lett kísértethistóriája. Sikeréhez a remek Halle Berryn kívül olyan sztárok járultak hozzá, mint Robert Downey Jr., Penélope Cruz vagy Charles S. Dutton, de nem csak a kiváló castingnak köszönhető mindez. A virtuóz operatőri munka, a tökéletes effektek és zenei aláfestés, valamint a fokozatosan kibontott és itt-ott "megtekert" cselekmény végig fenntartja a feszültséget. Zseniális, erős atmoszférával rendelkező thriller.

indingo   2017. 05. 03.

Aprólékosan kidolgozott film, remek történettel ami abszolút nem kiszámítható. Mindenkinek ajánlom, aki még nem látta.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 12.

Jó film, tetszett benne Halle játéka. Minden benne van, ami egy misztikus thrillerhez kell, a vége pedig zseniálisan üt. Ajánlott mozi.

elekm90   2021. 02. 18.

Gyerekkoromból valahogy jobb filmre emlékeztem, az elején tetszett is a misztikuma. De a forgatókönyv gyengeségei és sablonjai a második felére megmutatkoztak, és nem nagyon tudott meglepni.

Bazzzsi   2017. 11. 20.

Nincs túlerőltetve a film. Helyenként kellően misztikus és érdekes, nincs benne egy perc unalom sem, mert mindig történik benne valami. Szereposztása kiváló.

Deku   2017. 08. 17.

Nagyon érdekes és kissé talán hátborzongató is ez a sztori. Halle Berry nagyszerű volt. Eszméletlenül tökéletes film lett. A zenei aláfestések gyönyörűek és igazán hangulatos erőteljes a film egészen a végéig.

Timon   2020. 02. 07.

Elsősorban a bonyolult tartalmi felépítése ragadott meg a film során: az elején már ment az esetek bemutatása, nem kevés drámázással együtt, amelyek azért jól fokozták a hangulatot, és amilyen erős volt végig az atmoszféra... 10/10

A film összesen 141,6 millió dolláros összbevételt produkált.

(LionelMessi10)

40 millió dollárból készítették a filmet.

(LionelMessi10)

Robert Downey Jr. számára sorsfordító volt a filmszerep; itt most nem a briliáns játéka miatt, hanem mert itt ismerte meg a feleségét, és érte örökre lemondott a drogokról.

(AngelCass)

Robert Downey Jr. a film forgatása alatt ismerte meg Susan Levin producert, akit 2005-ben feleségül vett.

(AngelCass)

Halle Berry a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.