Lőpor turmix (2021)

Navot Papushado
Paul Giamatti
Chloe Coleman
Angela Bassett

Lóri Ádámcsik   2021. 08. 25.

Semmi értelme

Egy zavaros katyvasz gyenge szereplőkkel és sztorival. Egyszer sem éri meg megnézni. :(

Eastern79   2021. 08. 18.

Zseniális akcióbalett

Navot Papushado rendező nevét érdemes lesz megjegyezni, mert olyan stílusos akcióorgiát álmodott vászonra, mintha Quentin Tarantino találkozott volna Timur Bekmambetovval és John Woo-val. Tele van olyan vizuális ötletekkel, amelyek néha önmagukban be... teljes kritika»

7ETEDIK   2021. 08. 21.

Fos turmix

Karen Gillan amilyen szép, és jól játszott a Jumanjiban, itt annyira ronda és hiteltelen. Ez pedig elsősorban azok hibája, akik ezt a jó nagy adag sz*rkupacot összehordták nekünk, lopkodva minden létező kultfilmből. Persze megy a lassítgatás, hogy művészinek tűnjön, csak ami működik mondjuk John Woo-nál, az egy Papushadonál csak nevetség tárgya, mert nincs mögötte normálisan megkoreografált akció. Jönnek a negyvenkilós nők, levernek-rúgnak-harapnak egy kisvárosnyi férfit, az se számít, ha már golyó van a testében, hisz nő, győznie kell a gonosz férfiak ellen. Én ezen a filmen nevetni maximum kínomban tudtam...

Thor   2021. 08. 20.

Nem kérdés, hogy meg akartam nézni ezt a filmet, imádom Karen Gillant és Lena Headeyt, az ő párosuk egyszerűen mindent visz!

nmth01   2021. 08. 19.

Szerintem ennek a filmnek egyszerűen nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Nagyon kusza sztori, elnagyolt karakterek, persze az akció az remekül megkoreografált.

A film összbevétele 344 931 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 286 485 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 752 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Angela Bassett második alkalommal alakított Anna May nevű karaktert.

(csd)

Chloe Coleman és Karen Gillan korábban A galaxis őrzői című filmben szerepeltek együtt.

(csd)

A filmben anya és lányát alakító Lena Headey és Karen Gillan között mindössze 14 év korkülönbség van.

(csd)

Az étterem étlapján megtalálható a "Fight Club Sandwich", amely utalás a Harcosok klubja című filmre.

(csd)

A film főszereplőjét alakító Karen Gillan egy interjúban elárulta, hogy kedvenc édessége a turmix.

(csd)

Az izraeli származású Papushado nyugati érzéketlenséggel, pökhendiséggel gyártott iparosmunkát tett le az asztalra. Csak összekulcsolt kézzel reménykedhetünk, hogy a rendező visszatalál önmagához, és Izraelben kompetensen vezényli le az 1946-ban, britek által megszállt Palesztinában játszódó, játékosan falafelwesternnek becézett Once Upon a Time in Palestine-t. több»

A film olyannyira a stílusra és a gondosan kidolgozott akciójelenetekre koncentrál, hogy minden más, így az érzelmi szálak is elsikkadnak emellett. Pedig folyna ezerrel a bérgyilkosnők humanizálása: Sam (kutya helyett a là John Wick) egyik áldozata kislányát (Chloe Coleman) magával menekíti a könyvtárba, így a filmben a legifjabb generáció is képviselteti magát, jelezve, hogy van utánpótlás. A lebegtetett befejezés pedig arra utal, ha van rá igény, folytatás is lesz. több»

Az egész csapatot úgy, ahogy van, lejátszotta a 8 és háromnegyed éves (jó, valójában 12) Chloe Coleman. Vicc. Szóval, ha rám hallgatsz és erős nőket néznél, összetett karakterfejlődést, vagy csak jó akciójeleneteket, akkor látogass vissza az LV-426-ra. Ott is egy CÉG csinált káoszt. Ezek a cégek. Cöh. több»