Harry Potter és a tűz serlege (2005)

Harry Potter and the Goblet of Fire

Vélemények: Harry Potter és a tűz serlege (2005)

Loretta   2022. 03. 02.

A könyvekben ez a leglassabb rész, de itt nagyon jól eltalálták, látványos, érdekes, minden rendben van vele.

indingo   2017. 07. 02.

Remekül felépített film, akár az összes többi. Látványban és a filmben szereplő zenékben is egészen kimagasló. A HP filmek során végig marad a színvonal.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 21.

Az sem utolsó,hogy fantasztikusan eltalálták a színészek kiválasztásánál a karaktereket. A trimágus tusa a film legjobb része. Tartja a színvonalat.

Thibo84   2019. 06. 01.

Mozgalmas és látványos film. Jó lett, de még sem érzem, hogy sikerült volna az első két résznek a színvonalát visszahozni.

GedyPapa   2017. 03. 08.

Az egyik kedvenc részem. A Trimágus tusa megvalósítása prezentálja azt, hogy hogyan is kell egy ekkora volumenű szériában igazán jól megvalósítani a központi szálakat. Izgalom, rejtély és misztikum különösen jól megkevert egyvelege ez a film!

Szilonka   2016. 04. 14.

Elképesztő világot teremtett ez írónő és az is hihetetlen, hogy több könyvkiadó is visszautasította a sztorit. Az írónő és a gyerekeknek is komoly egzisztenicát teremtett. A filmek kiválóak lettek egytől egyik, a történetek hibátlanok és egyediek egy új világ születettek.

Ms. Akárki   2019. 05. 05.

Talán az eddigi legizgalmasabb Harry Potter film főleg a tusa a varázslók közötti verseny miatt. Harry is versenyzik mivel valaki bedobta a serlegbe a nevét mert meg akarja ölni. ebben a részben is szintén voldemort az aki ellen küzdenek kezd erőre k... több»

MoviesChris   2022. 02. 15.

Vissza a mandragóragyökerekhez

A Tűz serlege kicsit mintha visszatérne az első két rész hagyományaihoz, vagyis, hogy egy kicsit meseszerű, egy kicsit hangulatában a gyerekekhez közelebb húzódó dolog akar lenni. Talán éppen az Azkabani fogoly visszhangja miatt, mert egy kicsit hirtelen váltott horrorisztikusba. Bár utólag én ennek örülök, viszont annak is, hogy a Tűz serlege megmutatta azt, hogy a Harry Potter amellett, hogy egyre grandiózusabb lesz a részek előrehaladtával, és egyre mélyebb, emellett azért megmarad egy gyönyörű varázsvilágnak is. Amit csillogó szemmel és nagyon nagy élvezettel lehet nézni minden korosztálynak. A Tűz serlege is fantasztikus, ahogy az összes többi rész is.

Norbert93   2019. 04. 27.

Talán az egyik kedvencem, amely a fergetes Trimágus tusa mellett egy nagyobb és egy kisebb, de szintén ütős csavart tartott a végére. Az első perctől az utolsóig kiváló fantasy.

Képkockák   2021. 10. 11.

Az a Harry Potter film, amivel meggyőződ a mugli ismerőseid, hogy megnézzék, vagy akár el is olvassák a sorozat minden részét. Magasan a legjobb a sorozatból, Robert Pattinson sajnálatos módon nem ezzel a szerepével vált ismertté...

harnas1207   2019. 10. 23.

Vízválasztó a film, mert a sztori itt már sokkal fenőttesebb és komorabb. Látványban nincs hiány, de a színészek nagyon hiteltelenek. Felnőtt szemmel sokkal de sokkal élvezhetetlenebb.

Norbi   2018. 07. 26.

Ebben a részben is rengeteg váratlan fordulat, csavar részese lehettem, amit örömmel vettem tudomásul. Az effektek, a látványvilág és minden olyan precízen van kidolgozva, hogy öröm nézni.

Timcsi   2019. 03. 20.

Az egyik legjobb rész. Tartalmas és fordulatos történet.

felicity   2018. 07. 22.

Nekem ez a rész volt az egyik kedvencem.

kevelin   2018. 08. 23.

csak annyit sajnáltam ebből a filmből hogy a két és negyed óra alatt ami történt annak csak a fele volt lényeg amit pedig érdemes lett volna beletenni az kimaradt. a könyvek ettől a résztől kezdve sokkal többet ad és mutat mint afilm de ettől függetlenül imádom

bgnz367   2017. 04. 18.

Könyvben és itt is az egyik kedvenc részem. Nagyon imádom ugyan a quidditch-et de ez a tusa valami felemelő színt vitt a varázsvilág amúgy sem szokásos hétköznapjaiba. Frenetikus volt.

stewie_griffin_2005   2021. 12. 30.

Annyira nem tetszett, valahogy az én ízlésemnek érdektelen. Csak Voldemort megjelenése volt érdekes benne. Szerintem az első két film volt jó, mert abban még megvolt az a varázs és a hangulat. Sajnos a 3. résztől már komorabb lett, ami érthető is, de... több»

Csillagpor   2018. 10. 14.

Nagyon jó lett ez a rész is. Érdekes volt látni, hogy létezik a Hp univerzumban több varázslóiskola is és hogy mennyire is különböznek egymástól. Klasszikus hp film. Jól elszórakoztat egy tál popcornnal és egy nagy adag képzelőerővel együtt.

Zsceeeka   2017. 12. 31.

Könyvben ez volt a kedvencem és a filmbéli megvalósítás is jól sikerült. Izgalmas, fordulatos, a színészek még mindig jók, ez az egyik legjobb rész a filmek közül.

sammy88   2020. 08. 29.

Egyik legjobban várt

Új rész, újabb rendező, újabb elképzelések. Sokunk várta ezt a részt, hiszen a szemünk láttára jelenik meg teljes valójában Ő akit nem nevezünk nevén. Ebben a filmben is sok változtatás volt, mind a történetben, mind a látványvilágban, de valahogy itt nem éreztem akkora törést mint a 3. résznél és Yates ráérzett, hogy kell ezt a részt megalkotni. Miután túlléptem Mordon felcsatolható szemén - nem igaz másképp nem lehetett volna megalkotni - örültem, hogy jól sikerült hoznia a színésznek a Rémszem stílust. Nem tudom kinek nem kell megbocsájtanom, de sose fogom megtenni amiért Dumbledoreból idegbeteget faragtak és hajat tudnék tépni-nem a sajátomat hanem az ötletgazdáét - amikor Dumbledore rohan mint egy elmeháborodott és üvölt Harryvel, hogy ő dobta e bele a nevét a serlegbe. A könyv mint köztudott pont azt írja, hogy kérdezte Dumbledore NYUGODTAN. Akkor ezt az apróságot mi a ..... ért kellett megváltoztatni? Valaki mondjon már egy épkézláb érvet... és Rowling ezt miért engedte?Na mindegy. A CGI-ba szerintem sok időt és pénzt fektettek, a sárkáy hihetetlen valósághű és hát Voldemort átalakulás és jelenléte az mindent visz.

szabomarc   2019. 02. 16.

Régen ez volt a kedvencem a sorozatból, ma már inkább a harmadik részé ez a cím. Egyébként nagyon jó, tetszettek a próbák, Voldemort itt tér vissza, izgalmas ez a rész is, akár a többi.

doroffee   2016. 02. 09.

Ez volt az a film, ahol már éreztem azt, hogy kicsit elcsúsztak a dolgok a könyvhöz képest egy-két helyen, és sok olyan jelenet kimaradt sztem, ami ha nem is a történet folyása, hanem inkább a személyiségfejlődés miatt fontos lett volna.

hell.l   2016. 05. 06.

Fantasztikus film, jól visszaadta ez is a könyvet. Tetszettek benne a próbatételek. Különösen a Harry Potter vs. Magyar mennydörgő. Voldemort életre keltése is nagyon jól kitalált momentum volt, főleg ahogyan életre keltették.

NorbiP   2017. 03. 12.

Szerintem ez a franchise legfurcsább része, de ez nem feltétlen gond. Vannak benne jó pillanatok, amik emlékezezesek. A vége viszont vitathatatlanul ütősre sikeredett.

authorgirlll   2017. 12. 31.

Ez a rész nem nyerte el a tetszésemet és nem csak azért nem mert tulajdonképpen ugyan arról szól mint az elődei hanem a komorsága és a játékok veszélyessége sem nyert meg. A színészek kicsit dolgozhattak volna többet a mimikán.

ereln   2016. 04. 27.

Ez a rész remek könyvadaptáció lett, hihetetlen látni a mozivásznon a színészek pedig zseniálisak, nem kis meló lehetett kiválasztani őket, nagyon beváltak. Remélem egyszer csinálnak több HP filmet is ezekkel a színészekkel.

raczdavidzsolt   2016. 04. 22.

Fantasztikus és hatlamas siker alakítás! írtóra tetszik!

Mithrel   2018. 02. 04.

A Harry Potter és a Tűz Serlege film több helyen is eltér a könyvtől, mint reméltem: az egészből kihagyták Dobbyt! Eredetileg Dobby segíti Harry-t, mikor a feladatai lehetetlennek tűnnek. Ez egy eléggé hosszú része a sorozatnak, de cseppet sem unalma... több»

Zoer8993   2017. 05. 29.

Nekem nem csak filmben de a könyvekben is ez volt talán a kedvenc részem. Nagyszerűen ráfókuszáltak a főszálra ami ugyebár a Tusa megrendezése, kicsit módosítottak rajta de ez nem zavaró.

trixxy   2016. 12. 30.

Személy szerint a kedvenc részem. Kamaszodnak, kezdenek a párok kialakulni, de a verseny szenzációsra sikerült. A vendég versenyzők karakterei nagyon el lettek találva, a sárkányos küzdelem pedig nagyon izgalmas volt. A könyveket is olvastam, de itt pl a film jobban visszaadta az élményt, amit olvasáskor képzeltem a történethez.