Harry Potter és a tűz serlege

Harry Potter and the Goblet of Fire

2018.07.22 felicity

Nekem ez a rész volt az egyik kedvencem.

2017.04.18 bgnz367

Könyvben és itt is az egyik kedvenc részem. Nagyon imádom ugyan a quidditch-et de ez a tusa valami felemelő színt vitt a varázsvilág amúgy sem szokásos hétköznapjaiba. Frenetikus volt.

2018.10.14 Csillagpor

Nagyon jó lett ez a rész is. Érdekes volt látni, hogy létezik a Hp univerzumban több varázslóiskola is és hogy mennyire is különböznek egymástól. Klasszikus hp film. Jól elszórakoztat egy tál popcornnal és egy nagy adag képzelőerővel együtt.

2017.12.31 Zsceeeka

Könyvben ez volt a kedvencem és a filmbéli megvalósítás is jól sikerült. Izgalmas, fordulatos, a színészek még mindig jók, ez az egyik legjobb rész a filmek közül.

2019.02.16 szabomarc

Régen ez volt a kedvencem a sorozatból, ma már inkább a harmadik részé ez a cím. Egyébként nagyon jó, tetszettek a próbák, Voldemort itt tér vissza, izgalmas ez a rész is, akár a többi.

2020.08.29 sammy88

Egyik legjobban várt

Új rész, újabb rendező, újabb elképzelések. Sokunk várta ezt a részt, hiszen a szemünk láttára jelenik meg teljes valójában Ő akit nem nevezünk nevén. Ebben a filmben is sok változtatás volt, mind a történetben, mind a látványvilágban, de valahogy itt nem éreztem akkora törést mint a 3. résznél és Yates ráérzett, hogy kell ezt a részt megalkotni. Miután túlléptem Mordon felcsatolható szemén - nem igaz másképp nem lehetett volna megalkotni - örültem, hogy jól sikerült hoznia a színésznek a Rémszem stílust. Nem tudom kinek nem kell megbocsájtanom, de sose fogom megtenni amiért Dumbledoreból idegbeteget faragtak és hajat tudnék tépni-nem a sajátomat hanem az ötletgazdáét - amikor Dumbledore rohan mint egy elmeháborodott és üvölt Harryvel, hogy ő dobta e bele a nevét a serlegbe. A könyv mint köztudott pont azt írja, hogy kérdezte Dumbledore NYUGODTAN. Akkor ezt az apróságot mi a ..... ért kellett megváltoztatni? Valaki mondjon már egy épkézláb érvet... és Rowling ezt miért engedte?Na mindegy. A CGI-ba szerintem sok időt és pénzt fektettek, a sárkáy hihetetlen valósághű és hát Voldemort átalakulás és jelenléte az mindent visz.

2016.02.09 doroffee

Ez volt az a film, ahol már éreztem azt, hogy kicsit elcsúsztak a dolgok a könyvhöz képest egy-két helyen, és sok olyan jelenet kimaradt sztem, ami ha nem is a történet folyása, hanem inkább a személyiségfejlődés miatt fontos lett volna.

2016.05.06 hell.l

Fantasztikus film, jól visszaadta ez is a könyvet. Tetszettek benne a próbatételek. Különösen a Harry Potter vs. Magyar mennydörgő. Voldemort életre keltése is nagyon jól kitalált momentum volt, főleg ahogyan életre keltették.

2016.12.30 trixxy

Személy szerint a kedvenc részem. Kamaszodnak, kezdenek a párok kialakulni, de a verseny szenzációsra sikerült. A vendég versenyzők karakterei nagyon el lettek találva, a sárkányos küzdelem pedig nagyon izgalmas volt. A könyveket is olvastam, de itt pl a film jobban visszaadta az élményt, amit olvasáskor képzeltem a történethez.

2017.03.12 NorbiP

Szerintem ez a franchise legfurcsább része, de ez nem feltétlen gond. Vannak benne jó pillanatok, amik emlékezezesek. A vége viszont vitathatatlanul ütősre sikeredett.

2017.12.31 authorgirlll

Ez a rész nem nyerte el a tetszésemet és nem csak azért nem mert tulajdonképpen ugyan arról szól mint az elődei hanem a komorsága és a játékok veszélyessége sem nyert meg. A színészek kicsit dolgozhattak volna többet a mimikán.

2016.04.27 ereln

Ez a rész remek könyvadaptáció lett, hihetetlen látni a mozivásznon a színészek pedig zseniálisak, nem kis meló lehetett kiválasztani őket, nagyon beváltak. Remélem egyszer csinálnak több HP filmet is ezekkel a színészekkel.

2016.04.22 raczdavidzsolt

Fantasztikus és hatlamas siker alakítás! írtóra tetszik!

2018.02.04 Mithrel

A Harry Potter és a Tűz Serlege film több helyen is eltér a könyvtől, mint reméltem: az egészből kihagyták Dobbyt! Eredetileg Dobby segíti Harry-t, mikor a feladatai lehetetlennek tűnnek. Ez egy eléggé hosszú része a sorozatnak, de cseppet sem unalma... Több