Az utolsó rítus

Az utolsó rítus

Host

A tomboló járvány szinte mindenkit a négy fal közé szorított. A legtöbben az otthonukból dolgoznak, a barátokkal és rokonokkal pedig szintén online tartják a kapcsolatot. Egy fiatalokból álló társaság a buli kedvéért úgy dönt, hogy szeánszot tartanak, amelyen egy médium is részt vesz. Ami azonban… Több

Rendező: Rob Savage
Forgatókönyvíró: Gemma Hurley, Rob Savage, Jed Shepherd
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2020.07.30. | Telekom TVGO (2021.02.25.)

2021.11.20 BoBamburg

Tipikus found footage jellegű, kis költségvetésű B kategóriás horror. Alapvetően ez a skype-os/webcamos téma se új, megannyi hasonló film készült már, de ettől függetlenül egy megtekintést megér, mert a műfaján belül teljesen okés darab (nem mintha egy túl erős műfaj lenne).

Ennyi volt, csajok

Ó, hát én mindig belebotlom egy found footage filmbe... Na jó, most ez nem teljesen igaz, mert a filmet ajánlásra néztem meg, és őszintén bevallom, nem csalódtam, sőt. Ahogy néztem, azon töprengtem, ha már tavaly, a pandémia kellős közepén készítetté... Teljes kritika

2021.02.17 Bulki

Szerintem ez egy irtó friss hang ebben a műfajban, bár a koronavírus-járvány hangulata miatt szinte adta magát, hogy egy ilyen film is készüljön, és remekül ki is aknázták a készítők az adott körülményeket és lehetőségeket.

2021.01.25 Xy

Ez a film az idén a legfélelmetesebb, mintha nem is filmet néznék. Nagyon ott van, mindenképpen érdemes belevágni.

2021.05.24 BÉLA

Közepes

Hát azért annyira nem volt ütős.

A film összbevétele 43 808 dollár volt (imdb.com).

A ráhangolódás érdekében a rendező megkérte a színészeket, hogy a felvételek előtt nézzenek horrorfilmeket.Szerző: csd

A teljes filmet Zoom alkalmazás segítségével készítették.Szerző: csd

A felvétel idején a színészek számára megengedett volt az improvizáció, így abban a jelenetben, amelyben Haley tüsszent, a többiek reakciója teljesen rögtönzött.Szerző: csd

(2020. 12. 18.)
Kiknek ajánljuk: found footage és kísértetfilm rajongókon kívül mindenki másnak is, aki szeretne egy órányi ijedtséget. Több

Értékelés: 7.5/10
(2021. 04. 17.)
Host (2020)
Megtekintés: Nyúlfark Found Footage alapú mozi, amelyet teljes egészében számítógépes csevegő programmal rögzítettek, így akinek a műfaj tetszik, ezt is szeretni fogja, mert viszonylag jól dolgozik a platformmal, és nincs hosszabbra nyújtva, mint amennyi benne van. Több