Az utolsó rítus (2020)

Host

BoBamburg   2021. 11. 20.

Tipikus found footage jellegű, kis költségvetésű B kategóriás horror. Alapvetően ez a skype-os/webcamos téma se új, megannyi hasonló film készült már, de ettől függetlenül egy megtekintést megér, mert a műfaján belül teljesen okés darab (nem mintha egy túl erős műfaj lenne).

Sabnock Sanatory   2021. 08. 26.

Ennyi volt, csajok

Ó, hát én mindig belebotlom egy found footage filmbe... Na jó, most ez nem teljesen igaz, mert a filmet ajánlásra néztem meg, és őszintén bevallom, nem csalódtam, sőt. Ahogy néztem, azon töprengtem, ha már tavaly, a pandémia kellős közepén készítetté... teljes kritika»

Bulki   2021. 02. 17.

Szerintem ez egy irtó friss hang ebben a műfajban, bár a koronavírus-járvány hangulata miatt szinte adta magát, hogy egy ilyen film is készüljön, és remekül ki is aknázták a készítők az adott körülményeket és lehetőségeket.

Xy   2021. 01. 25.

Ez a film az idén a legfélelmetesebb, mintha nem is filmet néznék. Nagyon ott van, mindenképpen érdemes belevágni.

BÉLA   2021. 05. 24.

Közepes

Hát azért annyira nem volt ütős.

A film összbevétele 43 808 dollár volt (imdb.com).

A ráhangolódás érdekében a rendező megkérte a színészeket, hogy a felvételek előtt nézzenek horrorfilmeket.

(csd)

A teljes filmet Zoom alkalmazás segítségével készítették.

(csd)

A felvétel idején a színészek számára megengedett volt az improvizáció, így abban a jelenetben, amelyben Haley tüsszent, a többiek reakciója teljesen rögtönzött.

(csd)

Kiknek ajánljuk: found footage és kísértetfilm rajongókon kívül mindenki másnak is, aki szeretne egy órányi ijedtséget. több»