John Carter

John Carter

2024.04.17 kabel

Fura, hogy ez egy hatalmasat bukott

A John Carteren nagyon érezhető, hogy könyvadaptáció, mert kissé fölöslegesen ragaszkodik egy történeti struktúrához, ami filmben nem annyira működik. Karakterei pedig sekélyesek, mert nem töltünk elég időt velük, még az antagonista motivációját is homály fedi. Egy átlagos Disney fantasy film ez, gyönyörű látvánnyal, de tipikus mesefigurákkal és egyszerű narratívával. Egyszer meg lehet nézni, mert legalább nem ugyanaz a live action remake szemét, amit a stúdió mostanában nyom ki magából. Főszereplőnk, John Carter valahogy a Marsra teleportálódik, ahol pont három frakció háborújába esik bele. Azonban az alacsonyabb gravitáció miatt főszereplőnk igazi szuperhőssé válik a bolygón, és mindenkit könnyűszerrel és gond nélkül lekardoz. A film kicsit játszik az amerikai polgárháborús szimbolikával, de főszereplőnk kb. csak azért csatlakozik az egyik frakcióhoz, mert abban pont akad egy szexi hercegnő. Sosem érezni, mi a nagy különbség a két emberi nemzet között, vagy milyen ideológia ellentét vitte harcba őket. Itt szétesik a polgárháborús analógia is, sajnos. John Carter inkább elszenvedője a történetnek, mint aktív részese annak. A látványvilág kiváló, az őslakos marsiak ötletesek, és animációjuk és világuk érdekes, majdhogynem jobban érdekelt ez a világ, mint az emberi városok, és szerencsére a film rengeteg időt tölt ebben a közegben. Szórakoztató nézni a harcokat is, csak a film kicsit túl hosszú, és nagyon lassan indul el. Egyszer nézhető.

Semmi extrát nem adott. Kissé sablonos, ámbátor egyszer bőven nézhető volt. A látványvilág legalább rendben volt. Egy olyan film, amit elég hamar el lehet felejteni.

2022.08.04 JRD

Átlagos film, átlagos szerepek. Egyszer simán megnézhető. Nem egy filmremek. De kinek mi tetszik! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.09.21 mamiéstöti2

Véletlen került porondra nálam a film, mivel ritkán nézek sci-fi-t, de mondhatom, hogy nem bántam meg. Végig izgalmas volt, de azért nem csinált kedvet, hogy mostantól több sci-fi-t nézzek.

2018.07.18 Norbert93

Sokat vártam tőle és amikor beültem a moziba hatalmas pofára esést éltem meg. Igyekeztem nem komolyan venni, de olyan hibák és logikai buktatók vannak benne, hogy egyszerűen nézhetetlenné teszik az egészet. Nem véletlen volt akkoriban az év legnagyobb bukása.

2024.01.23 Majorkas

Nem tudok betelni vele

Számomra az egyetlen film, ami régóta folytatásért kiált. Minden évben megnézem, annyira bejött, és legalább annyira várom a folytatást, ami valószínű, soha nem lesz. Remekül felépített történet, eseménydús cselekménnyel és tökéletes befejezéssel. Ennél több nem kell.

2015.11.06 TribeBubu

Egyszer már láttam. Akkor nagyon tetszett. Aztán nemrégiben elolvastam a könyvsorozat első részét, ez után pedig megint megnéztem a filmet. Kevésbé tetszett most, mint a könyv előtt, de azt kell, hogy mondjam, piszok jó így is. Mindenesetre nem adapt... Több

2022.08.04 hemish

Nekem tetszett

Akkor néztem meg, amikor már kijöttek a vélemények róla, hogy bukás. Nekem mindig azok a filmek tetszenek, ami a nagyközönség számára vacak. Meg is vettem még anno DVD-n. Azóta többször is megnéztem, nekem mindig kellemes szórakozást nyújt. Felesleges összehasonlítani bármivel is. Jó lenne, ha lenne folytatás.

2022.03.10 Dinácska

Én a könyveket nem olvastam. Ami a filmet ileti nekem nagyon tetszett. Fantasztikus a látványvilága és elég izgalmas is. Nálam többet ért mint mondjuk az Avatar. Nyilván voltak azért üresebb részek, de én jól szórakoztam. A John Cartert alakító színész is jó volt, pedig nem vártam sokat.

2017.01.02 trixxy

Amikor először láttam, tetszett.. legalábbis úgy emlékeztem rá, hogy egy izgalmas jó film. Most a napokban elővettem, hogy ismét szórakozzak egyet rajta, és hát.. most már csalódás volt, nem vitt el magával. Csak közepesre tudom most már értékelni.

2015.07.22 london2012

Látvány elemekben nem szülkölködő film, a történet alapjában szerintem jó egy jobb rendező kezében ne agy isten jobb színészekkel ez a film sokkal nagyobb lehetett volna mint ami lett.

2015.06.15 Tomi

A film látványos de nem egy kimondottan jó alkotás. Olyan egyszer nézős film. Mondjuk egyszer alatt fogsz rajta szórakozni mert nem egy tömény unalom a film

2015.11.17 veress75

A látvány lenyűgöző volt sok helyen (visszaemlékezve például a léghajók meg a Mars népei), a színészek jobbára rettenetesek, bár a hercegnő - Lynn Collins - persze szép volt nagyon. A történet nem tudom mennyire volt hű a könyvhöz, mindenesetre egyszer nézhető volt.

2015.11.04 UmpaLumpa

A John Carter egy CGI szuperszemét, leginkább a Zöld Lámpással rokonítható minőségében és koncepciójába. Ötlettelen történetvezetés, vérszegény színészi alakítás és egy nagy adag parasztvakítás, semmi több. Semmi meglepő nincs abban, hogy alaposan elhasalt a kritikusok és a nézők körében is.