Teljes titoktartás

Teljes titoktartás

Les traducteurs
indingo

Hogy a kiadó teljes titokban tudja tartani egy bestseller kötet utolsó epizódját, kilenc fordítót a nyüzsgő városoktól távoli házban szállásolnak el, akik egy szigorúan őrzött páncélteremben állnak neki a fordítói munkának. Azonban úgy tűnik, minden elővigyázatosság hiába, ugyanis a könyv első… Több

Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2020.07.23. | Telekom TVGO (2020.12.01.)
Forgalmazó: MoziNet

2020.12.20 Di Canio

Végre valami jó film, mostanában nincs túl sok nézhető, ez kellemes meglepetés volt. Jó történet, jó csavarok, a vége is elég meglepő volt.

2020.08.19 indingo

Bevallom, hogy Alex Lawther miatt néztem meg a filmet, aki egy elképesztően tehetséges fiatal színész. A filmnek voltak hibái és a fordulat is kiszámítható volt, de azért egy érdekez történet volt.

2020.09.19 VvV

Nem számítottam a végén a csavarra. Meglepett a film, de őszintén. Az előzetes alapján kicsit egysíkúnak és unalmasnak állította be a filmet, de szerencsére csalódtam. Pozitivan.

2020.09.01 petraszab

Sajnos valóban kiszámítható volt a film. A nagy csavar benne volt a levegőben. A történet amúgy érdekes, a karakterek is jók.

2020.12.17 stomachh

Szeretem a csavaros filmeket, de ez nekem valahogy olyan élettelen lett. Nem rossz film, de ez valahogy nem fogott meg.

A film összbevétele 2 989 533 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 21 251 041 forintot termelt. A hazai mozik összesen 13 657 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Teljes titoktartás forgatása 2018. januárja és márciusa között zajlott Franciaországban. Szerző: hp

Régis Roinsard elmondta, hogy a film alapötletét Dan Brown bestsellere, az Inferno adta.Szerző: hp

A Teljes titoktartást Csehországban a Prágai Francia Filmek Fesztiválján is bemutatták 2019. november 23-án. Szerző: hp

A filmet vegyesen fogadták a hazájában a kritikusok. A Teljes titoktartás az újságíróktól 2,9 pontot kapott a lehetséges 5-ből a legnagyobb francia filmadatbázisban, az Allocine-n. Szerző: hp

(2020. 08. 06.)
Teljes titoktartás azért képes egy közepes zsánerfilm benyomását kelteni, mert ugyan a szkript riasztóan buta és logikátlan, legalább van ritmusa, a színészek pedig így is kitesznek magukért. Mintha ők tényleg meglátták volna a mély titkot ott, ahol csak a felszín ordít. Több

(2020. 12. 30.)
Irodalom életre-halálra
A magam részéről mindig csodálattal vegyes elfogódottsággal képzeltem el, milyen is lehet az a folyamat, amikor a műfordító egy rábízott szépirodalmi munkát átültet az anyanyelvére. Az élmény ekkor még csak az övé, ő dönti el, hogy a fejében megszülető számtalan variáns közül éppen mely szavakkal szólaltatja meg az írót. Vagyis a műfordító az író h... Több

(2020. 07. 21.)
Túlságosan is csavaros történet
Ha a Teljes titoktartás csak fele ennyire akart volna titokzatos lenni, akkor is működött volna. Így azonban az erőlködéstől félúton felrobban a motor, és várhatjuk az autómentőt az út szélén. Az meg baromira nem kellemes… Több

Értékelés: 6.8/10
(2020. 08. 06.)
Mindent egybevetve nem rossz film a Teljes titoktartás. Ha nem is megy túl mélyre, azért megkarcol ezt-azt a művészet és az üzlet egymásnak feszüléséből, ugyanakkor elkerülhetetlen szimbiózisából. Több