Meg – Az őscápa

The Meg

2019.04.23 petraszab

Azt hozza, amit elsőre ígér. Jason Stathamet valamiért nem bírom, de ő sem tudott elijeszteni a filmtől. Látványos és kikapcsol .

2019.08.13 Syracuse Nézhetetlen

Miért? Miért kell ilyen filmeket csinálnia Stathamnek? Értem én, hogy ő az aktuális akcióhős, de azért van egy szint, ami alá nem megyünk. Pedig Guy Ritchie filmjei és a Szállító idején még jó színésznek ígérkezett.

2019.04.07 Artúr

Meg(lehet) nézni #közhelytenger

Véleményem szerint az alapvetően érdekes és ingergazdagnak ígérkező mozifilmet könyörtelenül meggyilkolja az a fajta történetfonás, ami leginkább ahhoz hasonlít, amikor arra gondolsz vasárnap délután, hogy lemész futni, egy órával később a sportcipő már a lábadon van, de még alsógatyában meghallgatsz valami zenét, közben arra gondolsz, hogy elég késő van már, sötétedik és talán mosni is kéne (az is mozgás=sport)... aztán meglátod magad a tükörben, és már kint is vagy az utcán, de nem melegítesz be, a végén a futópályán találod magad, 1,5 kilóméter után sétálsz, lihegsz, meghúztad a vádlid... elindulsz haza. A kérdés: voltál futni? Igen. A futás sport? Igen. :) Jó volt? hátőőőőő... Filmnek film, de lehet, hogy mosnom kellett volna inkább...

2023.07.30 Recensor

Hülyeség, mégis nagyon jó

Most, hogy hamarosan a mozikba kerül a második rész, újra elővettem a legelső, 2018-as epizódot Jon Turteltaub rendezésében. Úgy tudom, hogy a második részt már nem ő rendezte, hanem Ben Wheatley, a Tomb Raider 2 készítője. Mindenesetre mindkettőben Jason Statham a főszereplő, akinek van némi köze a tengerekhez és a vízhez, lévén hogy fiatalon toronyugró volt (olimpiára is készült), másrészt búvárkodott (sportszerűen). A Megben persze nem ezért szerepel, hanem mert felkapott akcióhős, és jól áll neki a tökös mélytengeri vagány karaktere. Az alaptörténetnek egy hülyeségnek kellene lennie (kicsit az is), mégis működik a dolog, mert el akarjuk hinni, annyira látványos az egész. A cápás téma amúgy is tuti nyerő az embereknél, mert imádunk rettegni Spielberg 1975-ös mozija óta. (Az új fejezetet nyitott a műfajban.) A Meg első része jó rendezésű, fokozatosan kelti fel érdeklődésünket, és lassan növeli a feszültséget. A végén a tenger alatti üldözés nagyon látványos, a dög kinyírásával. Értékelésem: 80%.

2018.09.30 Csillagpor

Hát ez ritka vérszegényre sikerült sajnos. Pedig az előzetes alapján már reménnyel teli voltam. Még Ruby Rose se tudta megmenteni ezt a filmet. Ez már a fájdalmasan sokszor lerágott csont a cápás filmekről. De legalább mondana valami újat, vagy legal... Több

2020.10.26 Annuska

Én szerettem a filmet, legfőképpen a látványa miatt. A valóságszerűségen meg nem akarok gondolkodni. Ha mindig azt keresném egy filmben, hogy mennyi a valóságalapja, nem sok filmet tudnék megnézni.

2019.01.05 szabomarc

Stathamtől megszokottan semmi extra színészi t eljesítményt nem csillogtat meg a film során, ugyanúgy a világ megmentéséről szól, mint az összes többi. Nem rossz film, de nagy élményre se várjon senki szerintem.

2018.11.02 pj19

Nagyszerű szórakozás pl egy péntek estére!Jó színészi alakítások,látványos efektek!Ajánlom mindenkienk!

2021.06.28 Kósa Bence

Teljesen szórakoztató. Az első cápa kivételével nem nagyon voltak (jó) cápás filmek. Persze vannak kivételek (Cápa 2, Zátony), és ide tartozik a Meg. Nem egy klasszikus, de nyáron egy ilyen film = remek. Jason Statham nem egy jó színész, de van egy k... Több

2018.08.13 AlBundy

Számomra ez a film a tökéletes popcorn mozi fogalma. Látványos, néhol humoros, minimális történettel, amire ha nem figyelek mindig oda, akkor sem maradok le semmiről. Pont azt hozta amit vártam, így ezt figyelembe véve megy az 5*, és máris bízok egy második részben.

2019.05.14 ZozArt89

Nem harap a cápa

Sharknado rajongóknak tetszeni fog. Egy ilyen filmtől az ember túl nagy dolgokat nem fog elvárni, némi borzalmat, feszültséget és talán pár kellemes poént. Ez a film némileg eleget tud tenni ennek. Persze azért nem fog eszményi magasságokba repülni. Inkább elevickél a sekély vízben. Az elején kifejezetten reménytkeltő volt, nagyon remek alapötlet volt de igazából a film nagyrészében semmi érdemi dolgot nem láthatunk. Ez is leköti az embert ideig óráig de azért csak várnánk valami katartikus élményt ami nem jön. A karakterek sem voltak túlgondolva, kaptunk pár ismertebb színészt akiket valamely szerepéért már megkedveltünk máshol így egyértelműen kedveljük őket de itt nem okoznak maradandó élményt. Drámai értéke nem sok van a fogyatkozó karaktereknek, hiába próbálják árnyalni ezt a vonalat nem sikerült. Jason Statham karaktere volt a legelkeserítőbb mert láthattuk már őt komolyabb szerepekben is, itt pedig eléggé üres bábként funkcionál. A film látványügyileg viszont nagyon rendben van, többször jobb lett volna látni magát a cápát mert lenyűgöző volt de kb. ennyi. Egyszeri kikapcsolódásnak megtette a nyári hőségben.

2019.01.18 Érdeklődő

Megnézhető

Jó filmekben szokott szerepelni Jason Statham, de ez a szerep nem volt neki való. Bár az igaz, hogy itt is hozta az önfeláldozó szereplőt de mégis nem volt teljes az összhatás. A történet a valóságot és a lehetetlent próbálta ötvözni, de nagyon nem sikerült. Megnéztem, de hetek múlva már a címére sem fogok emlékezni.

2020.11.26 Félix

Gyengénél több, átlagosnál nem

Magára a filmre adok egy olyan 4%-ot, 96%-ot pedig a benne lezajlott dolgokra. A színész is tetszett, főleg az a rész, mikor Jason Straham legyőzte a cápát. Nem ájultam el tőle, de ez a film nem is okozott kis meglepetést. Voltak hibái, pl. béna volt a cápa és a sztori stb. Egy elfogadható filmet kaptam. Röviden úgy fogalmaznám meg, hogy többre számítottam. Ha egy kicsit túlzásba akarom erről a filmről vinni az értékelésem, azt mondanám, hogy ez még átlagos se volt. De azért átbukdácsolt a bizonyos 2 csillagon, azaz a gyenge szinten, de átlagosnál többre nem sikeredett sajnos. Ezt kell, hogy mondjam...

2023.11.12 R9CK3R

Mikor először láttam, annyira nem tetszett, de most újranézve már bejött, ütős film, az egyszer biztos!