57% 168 szavazat
Vélemények

Ők

Men

 Több
Filmadatlap
19
Vélemények (19)
13
Szereplők (13)
9
Képek (9)
7
Videók (7)
6
Érdekességek (6)
Díjak
3
Filmkritika (3)
6
Cikkek (6)
Fórum

Vélemények (19)

Írj véleményt
 
2025.08.01 Hedy0809

legújabb vélemény

Ez egy borzalom

Minden téren nézhetetlen. Teljesen kiforgatja az embert a komfortzónájából, egy kicsit sem jó értelemben. Gusztustalan és értelmetlen.

0
 
2023.07.13 Kóborló

a nap véleménye

Komfortzónámon túli élmény

Alex Garland olyan filmek forgatókönyvének a megírásával tette le a névjegyét kezdetben, mint A part, a 28 nappal később vagy a Napfény. Majd kis idő múlva kipróbálta magát, mint rendező, olyan filmek elkészítésénél, mint az Ex Machina, vagy az Exped... Teljes kritika

2
 
2022.10.11 Artemisia

a nap véleménye

Az erőszak erőszakot szül... szó szerint

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Alex Garland az Ex Machinaval már feszegette a női-férfi viszony dinamikáját, harmadik rendezésének pedig egyik fő témája a toxikus párkapcsolati minta. A gyászfeldolgozást, a múltbéli traumák kísértését, az alá-fölérendeltség pszichológiáját egy nyo... Teljes kritika

6
 
Horror vagy művészfilm?

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Nem egy habkönnyű sztori, az már biztos. Hangulat kell hozzá, és persze érteni kell, sőt ráérezni az „ízére”. Alex Garland egy olyan alkotó, akinek a munkáira szinte mindig megéri várni. Elsősorban íróként ismert, a 28 nappal később, a Ne engedj el... Teljes kritika

3
 
2022.08.06 Filmtro

a nap véleménye

Tartalom nélkül a forma

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Biztos rengeteg embert sokkol (majd) ez a film, de aki nem hagyja figyelmen kívül, hogy egy A24-produkcióról van szó, és a rendező Alex Garland, az legalább beköti a biztonsági övet, mielőtt megnézi. Persze hazudnék, ha azt mondanám, hogy a film utol... Teljes kritika

5
 
2022.12.29 Greta

Elfogadás vagy balta

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Spoiler! Precízen elkészített film, erős atmoszférában adja vissza a traumatizált nő benyomásait a férfiakkal szemben: félelmet, megalázottságot, kiszolgáltatottságot, elbizonytalanodást, viszolygást, értetlenséget, dühöt. A „férfi” egy jelenség a fi... Több

2
 
2024.05.29 SaSa

Nem jött át...

...Nem húzom le a filmet, mert látom, hogy van benne munka. Én általában értem az elvont filmeket és szeretem is. Megértem az elvont, párhuzamos, allegorikus képeket írásban, szóban, képben... ÁLTALÁBAN. Ennél a filmnél nem sikerült megértenem, hogy ... Több

0
 
2023.08.01 Jocpappa

10/7, Karizmatikus nézőknek

Az átlagtól nagyon eltérő, bizarr darab volt, a rendező korábbi műveihez képest is. Mi az ami tetszett: – Nagyon szép, festményszerű felvételek. – Életszerű reakciók a főszereplőtől. – Váratlan gore/testhorror. – Nagyon erős zene és hangok. – Nagyon... Több

0
 
2024.02.02 Erik Csok

Mi volt ezzel a célja az alkotónak?

Hát..... Lehet, velem van a baj, de ez a film valami irgalmatlan módon nem tetszett. Tehát, ez mi volt? Mit akart üzenni ezzel a rendező? Én szeretem azokat a filmeket, amiken agyalni kell, hogy megértése az ember, de ezen nem fogok, mert egyszerűen ... Több

0
 
2022.09.08 mozinaplo

Nagyon egyoldalúan szélsőséges, de ha ezt elengedjük, akkor egy elég jó művész horror.

0
 
2022.09.12 stevepisti

Az első két harmada nálam nagyon jól működött, aztán a végére átcsapott valamiféle művészi horrorba, na én ezt nem nagyon tudtam értékelni. Minden más jól működött, színészi játék, képi világ, feszültség stb. Sajnálom, én nem ilyen befejezésre számítottam.

0
 
2022.12.27 barics01

Nagyon komoly filmes élmény. Bitang erős hangulattal. Akinek ez a film tetszett, annak tudom ajánlani a rendezőtől az Expedíció című filmet. Az is hasonlóan erős alkotás.

1
 
2024.01.29 Török389133

Van néhány jó jelenete, de az eleje nagyrészt unalmas, a vége meg hülyeség, és értelme sincs sok.

0
 
2023.02.13 tmotm

Ezmiez?

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

[Lesz benne SPOILER, vigyázz!] Már többször próbáltam nekiállni, hogy valamit írjak róla, mert megérdemli; ha már én nem érdemeltem meg, hogy egy rendes filmet nézhessek 100 percen keresztül. Szóval, ha horrorfilmre vágysz, az ijedtség legalább halvá... Több

0