
Vélemények (19)
Minden téren nézhetetlen. Teljesen kiforgatja az embert a komfortzónájából, egy kicsit sem jó értelemben. Gusztustalan és értelmetlen.
Alex Garland olyan filmek forgatókönyvének a megírásával tette le a névjegyét kezdetben, mint A part, a 28 nappal később vagy a Napfény. Majd kis idő múlva kipróbálta magát, mint rendező, olyan filmek elkészítésénél, mint az Ex Machina, vagy az Exped... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Alex Garland az Ex Machinaval már feszegette a női-férfi viszony dinamikáját, harmadik rendezésének pedig egyik fő témája a toxikus párkapcsolati minta. A gyászfeldolgozást, a múltbéli traumák kísértését, az alá-fölérendeltség pszichológiáját egy nyo... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Nem egy habkönnyű sztori, az már biztos. Hangulat kell hozzá, és persze érteni kell, sőt ráérezni az „ízére”. Alex Garland egy olyan alkotó, akinek a munkáira szinte mindig megéri várni. Elsősorban íróként ismert, a 28 nappal később, a Ne engedj el... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Biztos rengeteg embert sokkol (majd) ez a film, de aki nem hagyja figyelmen kívül, hogy egy A24-produkcióról van szó, és a rendező Alex Garland, az legalább beköti a biztonsági övet, mielőtt megnézi. Persze hazudnék, ha azt mondanám, hogy a film utol... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Spoiler! Precízen elkészített film, erős atmoszférában adja vissza a traumatizált nő benyomásait a férfiakkal szemben: félelmet, megalázottságot, kiszolgáltatottságot, elbizonytalanodást, viszolygást, értetlenséget, dühöt. A „férfi” egy jelenség a fi... Több
...Nem húzom le a filmet, mert látom, hogy van benne munka. Én általában értem az elvont filmeket és szeretem is. Megértem az elvont, párhuzamos, allegorikus képeket írásban, szóban, képben... ÁLTALÁBAN. Ennél a filmnél nem sikerült megértenem, hogy ... Több
Hasonló filmek
Az átlagtól nagyon eltérő, bizarr darab volt, a rendező korábbi műveihez képest is. Mi az ami tetszett: – Nagyon szép, festményszerű felvételek. – Életszerű reakciók a főszereplőtől. – Váratlan gore/testhorror. – Nagyon erős zene és hangok. – Nagyon... Több
Hát..... Lehet, velem van a baj, de ez a film valami irgalmatlan módon nem tetszett. Tehát, ez mi volt? Mit akart üzenni ezzel a rendező? Én szeretem azokat a filmeket, amiken agyalni kell, hogy megértése az ember, de ezen nem fogok, mert egyszerűen ... Több
Az első két harmada nálam nagyon jól működött, aztán a végére átcsapott valamiféle művészi horrorba, na én ezt nem nagyon tudtam értékelni. Minden más jól működött, színészi játék, képi világ, feszültség stb. Sajnálom, én nem ilyen befejezésre számítottam.
Nagyon komoly filmes élmény. Bitang erős hangulattal. Akinek ez a film tetszett, annak tudom ajánlani a rendezőtől az Expedíció című filmet. Az is hasonlóan erős alkotás.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
[Lesz benne SPOILER, vigyázz!] Már többször próbáltam nekiállni, hogy valamit írjak róla, mert megérdemli; ha már én nem érdemeltem meg, hogy egy rendes filmet nézhessek 100 percen keresztül. Szóval, ha horrorfilmre vágysz, az ijedtség legalább halvá... Több