Mortal Kombat

Cole Young élete a harc és a küzdelem. A fiatal MMA harcos rendszeresen ringbe száll, a pénzért cserébe pedig bárkit a padlóra küld. Cole-nak azonban fogalma sincs valódi örökségéről, így azt sem tudja, miért küldi el Shang Tsung uralkodó legjobb harcosát, Sub Zerot, hogy megölje őt. Családját… Több

Rendező: Simon McQuoid
Forgatókönyvíró: Greg Russo, Dave Callaham, Oren Uziel, Ed Boon
Premier (HU): 2021.05.27. | Telekom TVGO (2021.09.13.) | HBO Max (2021.12.03.)
Forgalmazó: InterCom

2024.01.16 SzimikeésBéci

Nem volt rossz film, de azért ennél többet is ki lehetett volna hozni a sztoriból. Gyerekkorom egyik kedvenc játéka volt, ami miatt magasra tettem a lécet. Kisebb hiányérzetem maradt ezáltal.

2021.04.27 Zoltán384279

a nap véleménye

Hát, többet vártam

Pedig semmit nem vártam. Tudtam, hogy nem lesz jó film, de hogy ennyire rossz lesz, arra nem gondoltam. Ebből a filmből tényleg csak a végét lenne szabad megnézni, de addig valahogy ki is kell bírni. Hát bennem végig Cano tartotta a lelket, de legalább lehetett min röhögni néha. A karakterek finoman szólva sem hozzák az erőt, amit kellene. Liu Kang pl. úgy néz ki, mint egy tíz éve crakken élő nő, Raiden egy majom, pedig neki kellene bátorítani a harcosokat, a másik oldal meg simán nyerhetné a tornát, ha nem kezdenek aljaskodni. Azt sem tudom, hogy milyen felbontásban kellett volna nézni a filmet, mert szerintem a VHS már kiment a divatból, de voltak olyan jelenetek (pl. Kang biciklizése, vagy Kung Lao néhány jelenete), amiket a régi Superman filmek is túlszárnyalnak. A mozikban szerintem még jobban kijön ez, mint egy 2160-as tv-n. Az utolsó harc tetszett, de abból elég lett volna egy klipet csinálni a YouTube-ra. Nagyon gyenge film, rosszabb, mint a 95-ös, és a többi részét nem is fogom megnézni. Csak azért 2 csillag, mert az utolsó harc tényleg jó volt, és Cano marhaságai ébren tartottak. Amúgy egy nagy 0.

2021.04.24 csd

Nincs mese...

Az Igazság Ligája után az idei év következő kellemes csalódása a Mortal Kombat. Túl sok rosszul sikerült videojáték adaptációt kaptunk az elmúlt években, és ne is tagadjuk, hogy Paul W.S. Anderson Szörnyvadászáról már jól előre borítékoltuk, hogy nem... Teljes kritika

2021.05.13 Emmersson

Kikapcsol...

Sosem játszottam a játékkal, a hasonlókat sem szeretem. Viszont ezt a sztorit – faék egyszerűségével együtt is – szerettem.

2021.04.28 drg0602

Nekem teljesen rendben volt

Mindenképp moziban és szinkronosan akartam megnézni. De nem bírtam kivárni. Nekem tetszett, a hibáival együtt. Szimpatikus karakterek, Sub-Zero, Scorpion, Jax stb. Jó van megcsinálva. Jó történet. Egyedül egy kicsit rövidnek találtam. Várom a folytatást. :) 10/10

A film összbevétele 83 092 025 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 17 736 813 forintot termelt. A hazai mozik összesen 11 205 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Raiden nevében a „rai” (雷) villámlást jelent japánul. Szerző: Lipót Testvér

Helyesen Mortal Combat lett volna a címe, de egy valódi helyesírási hiba után a készítők úgy döntöttek, hogy megtartják a "C" helyett "K"-val írt verziót. Így lett Mortal Kombat.Szerző: JRD

A Mortal Kombat taszította le a trónjáról az addigi sztárt, a Street Fighter 2 elnevezésű játékot. Az évek során rengeteg verziója született az MK-nek!Szerző: JRD

A Mortal Kombat játéktermi automaták világából indulva vált világhírű videójátékká. (Egy ideig nem nagyon volt az országban olyan hely, ahol ne lett volna legalább egy ezekből a játékautomatákból.)Szerző: JRD

(2021. 06. 04.)
Összességében tehát már egész jó úton járnak Hollywoodban ahhoz, hogy értékelhető Mortal Kombat-film kerüljön a közönség elé, egyedül arra a fránya, úgynevezett történetre kéne ráfeküdni, de keményen! Több

(2021. 06. 10.)
Az új trilógia nyitódarabja középszerű játékadaptáció lett, amit ugyanúgy szerethet, vagy utálhat az, aki az elmúlt években minden Mortal Kombattal játszott, és az is, akinek fogalma sincs róla, hogy ki is az a Sub-Zero vagy Raiden nagyúr. Több

Értékelés: 6.5/10
(2021. 04. 27.)
Életemben nem voltam egy nagy spíler – játékos –, ezért pár mondatban össze tudom foglalni az előéletemet a verekedős játékok terén: nem szeretem őket. A legtöbb verekedős játék semmi mást nem jelentett nekem, mint, hogy rángatom a kontrollert, és szerencsésnek érzem magam, ha egy-egy betanult kombóval leterítem az ellenfelet. Valójában, amikor gye... Több
Gotham Lovagjai
A mandalóri