szanko   2018. 11. 15.

HIdeg, rideg és eléggé megrázzó. Ezt csak fokozza a képi világa. Nagyon jó film és sajnos teljesen jól hozza azt, hogy hogyan idegenednek el egymástól az emberek.

Berto49   2018. 02. 07.

Mély emóciókat kiváltó remekmű, méltán került az öt jelölt film közé. A 12 éves Aljosának – óhatatlanul is kihallgatva a válás előtt álló szülei üvöltözését – azzal a tudattal kell megbirkóznia, hogy sem anyjának, sem apjának nem kell. Anyja valóságo... több»

Queenakasha   2018. 05. 20.

Eszméletlen szomorú és kegyetlen ez a film. Bár a fiú alig játszik a filmben, mégis az ő helyzetébe éltem bele magam a legjobban, de nagyon érdekes az anya helyzete is főleg miután megismerhettük az ő családi körülményeit is. Nagyon tetszett a film, ... több»

ANdraS   2017. 12. 31.

Kiváló európai mozi az egyik legtehetségesebb rendezőtől. A feldolgozása és a kamera igen modern, de ami a legjobb, a sztori nem a megszokott amerikai sablonokon épül, tehát teljesen végig izgalmas, megdöbbentő és keserves. A színészek hibátlanul ját... több»

Tom   2017. 08. 04.

Andrey Zvyagintsev filmjei mindig is nagyon sok türelmet igényeltek, lassú folyású film, de érdemes végignézni, ez a fajta hatás, amit a film képes gyakorolni az emberre, utánozhatatlan. Mestermű.

kuba.pal   2017. 06. 10.

Egy zseniális rendezésű film az elridegülésről és egy empátia nélküli világról. Erre a hangulata és a képi világa a filmnek csak rátesz egy lapáttal. Én lúdbőröztem tőle személy szerint. Volt egy kis Tarkovsky beütése a filmnek.

Matvey Novikov

A film összbevétele 5 031 714 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 922 505 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 099 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film forgatása 2016. nyarán zajlott Moszkvában.

A filmet egy fillérrel sem támogatta az orosz állam Andrey Zvyagintsev előző filmje, a Leviatán miatt, mely az oroszországi korrupcióról szólt.

Andrey Zvyagintsev rendező elmondta, hogy a film alapvetése, hogy a rendőrség nem törődik az emberekkel.

Tipikusan egy olyan alkotásról van szó, aminek az ülepedéséhez időt kell hagyni, csakhogy ezt a folyamatot megnehezíti a film távolságtartó stílusa, aminek köszönhetően könnyen maradhatnak bennünk ellenérzések, ha csupán felületes szemléletmóddal követjük az eseményeket... de maximum majd palástoljuk a dolgokat egy szelfivel!
7.5/10 több»

A történések ellenére nem felkavaróan tragikus a film hangulata, inkább egyfajta ólmos-nyúlós, ködös érzése van az embernek, ami talán egyetlen katartikus jelenetben oldódik fel, hogy aztán visszasüllyedjen a reménytelen egyhangúságba. Erre reflektál a lakótelep mellett meghúzódó, szándékoltan hosszan mutatott havas erdő képe is. 90/100 több»

Elképesztően magas művészi színvonalú, bölcs és mélyen érző alkotás a Szeretet nélkül. 10/10 több»