Játssz egy LG Q6-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Szeretet nélkül

(Nelyubov)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Berto49   2018. 02. 07.

Mély emóciókat kiváltó remekmű, méltán került az öt jelölt film közé. A 12 éves Aljosának – óhatatlanul is kihallgatva a válás előtt álló szülei üvöltözését – azzal a tudattal kell megbirkóznia, hogy sem anyjának, sem apjának nem kell. Anyja valóságos szörnyeteg, karakterét az anyjától „örökölte”, apja is egy jelentéktelen senki. Négyszemközti beszélgetések helyett mindenki az átkozott okostelefonját birizgálja, a gyerekkel szembeni személyes kontaktus szinte nem is létezik. Belegondolni is szörnyű, hogy mi játszódik le Aljosa lelkében. A rendező, Andrej Zvjagincev magas művészi színvonalon jeleníti meg ezt a helyzetet, amely áttételesen az egész jelenkori társadalomra jellemző. Az utolsó képsorok pedig KO-ként hatnak.

Queenakasha   2018. 05. 20.

Eszméletlen szomorú és kegyetlen ez a film. Bár a fiú alig játszik a filmben, mégis az ő helyzetébe éltem bele magam a legjobban, de nagyon érdekes az anya helyzete is főleg miután megismerhettük az ő családi körülményeit is. Nagyon tetszett a film, jól felépített és a hossza ellenére sem untatott, jól átélhető és nagyon megrázó.

Hakker   2018. 03. 13.

A Négyzet című filmmel, amely csak annak a térségnek a problémáját vázolja fel, ellentétben ez a film egy világszinten eluralkodó jelenséget, problémát mutat be. A rendezés, a képvilág és a színészi munka, remek és mesterkéltség mentes volt.

ANdraS   2017. 12. 31.

Kiváló európai mozi az egyik legtehetségesebb rendezőtől. A feldolgozása és a kamera igen modern, de ami a legjobb, a sztori nem a megszokott amerikai sablonokon épül, tehát teljesen végig izgalmas, megdöbbentő és keserves. A színészek hibátlanul játszanak, a jelenetek szinte tökéletesek. A filmnek mintha "kábult" hangulata lenne, hasonló mint a Melankóliában Lars von Triertől. Mindenkinek javaslom!

Tom   2017. 08. 04.

Andrey Zvyagintsev filmjei mindig is nagyon sok türelmet igényeltek, lassú folyású film, de érdemes végignézni, ez a fajta hatás, amit a film képes gyakorolni az emberre, utánozhatatlan. Mestermű.

Aleksey Rozin

Tipikusan egy olyan alkotásról van szó, aminek az ülepedéséhez időt kell hagyni, csakhogy ezt a folyamatot megnehezíti a film távolságtartó stílusa, aminek köszönhetően könnyen maradhatnak bennünk ellenérzések, ha csupán felületes szemléletmóddal követjük az eseményeket... de maximum majd palástoljuk a dolgokat egy szelfivel!
7.5/10 több»

A történések ellenére nem felkavaróan tragikus a film hangulata, inkább egyfajta ólmos-nyúlós, ködös érzése van az embernek, ami talán egyetlen katartikus jelenetben oldódik fel, hogy aztán visszasüllyedjen a reménytelen egyhangúságba. Erre reflektál a lakótelep mellett meghúzódó, szándékoltan hosszan mutatott havas erdő képe is. 90/100 több»

Elképesztően magas művészi színvonalú, bölcs és mélyen érző alkotás a Szeretet nélkül. 10/10 több»

A film forgatása 2016. nyarán zajlott Moszkvában.

A filmet egy fillérrel sem támogatta az orosz állam Andrey Zvyagintsev előző filmje, a Leviatán miatt, mely az oroszországi korrupcióról szólt.

Andrey Zvyagintsev rendező elmondta, hogy a film alapvetése, hogy a rendőrség nem törődik az emberekkel.