A kapitány küldetése

A kapitány küldetése

News of the World
elekm90

Helena Zengel

Miután 1870-ben Jefferson Kyle Kidd kapitány visszatér otthonába, Észak-Texasba, azzal próbálja biztosítani mindennapi betevőjét, hogy községről községre járva elviszi a világ híreit a helyi lakosoknak. Egy napon azonban egy különös feladattal bízzák meg: el kell kísérnie a tízéves Johannát… Több

Forgatókönyvíró: Paul Greengrass, Luke Davies
Premier: 2020.12.25. | Netflix (2021.02.11.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2024.01.24 Hljartal

Küldetés teljesítve

Szinte hibátlan. És a szintjét Tom Hanks elfeledteti. Helena Zengel pedig méltó partnere ebben. Csak ajánlani tudom.

2021.02.17 Artemisia

a nap véleménye

Remény

A kapitány küldetését leginkább úgy aposztrofálták, mint Tom Hanks első westernfilmjét. Azonban a Paulette Jiles regényét feldolgozó film sokkal inkább erőteljes lélektani dráma, melyet az írónő a polgárháborús feszültségektől és faji ellentétektől t... Teljes kritika

2021.10.30 Lonka

A hangulata és látványa tetszett a filmnek, de kb. csak ezt tudom kiemelni. A történet kicsit egyhangú és lassú.

2021.02.27 elekm90

Korrekt film volt, legszívesebben 3,5 csillagot adnék rá, ha lehetne. Kicsit kevésnek éreztem a forgatókönyvet, mind cselekmény, mind karakterek szintjén. Érdekes volt Kydd foglalkozása, de azon túl, hogy katona volt és elvesztette a feleségét, nem s... Több

2021.10.24 Alexa

Ez egy jól összerakott történelmi film, kellő lélekdrámával. Végig lekötött, és azon agyaltam közben, hogy honnan a francból volt ekkora lélekjelenléte a stresszes helyzetekben a kapitánynak. Nálam nem többször nézős, de érdemes megnézni.

Ez Tom Hanks karrierjének első westernfilmje. A színész korábban csak a Toy Story filmekben alakított cobwoyt. Szerző: hp

A kapitány küldetése Paul Greengrass és Tom Hanks második közös filmje a 2013-as Phillips kapitány után. Szerző: hp

A kapitány küldetése a német gyerekszínész, Helena Zengel első amerikai mozifilmje.Szerző: hp

Tom Hanks a főszerep mellett producerként is kivette a részét a munkálatokból.Szerző: hp

A kapitány küldetése forgatása 2019. szeptember 2-án keződött meg Santa Fe-ben, Új-Mexikóban. Szerző: hp

(2021. 03. 25.)
Tom Hanks-western
Valószínűleg nem ez a film fogja megrázni a filmvilág egét és Tom Hanks számos meghatározóbb filmben játszott már főszerepet, de nem érdemes kihagyni, mivel a történet vezetése, a rendezés, a képi világa, zenéje és főszereplők garantálják az igényes mozizás élményét. Több

(2021. 01. 21.)
Vadnyugati road movie, Tom Hanks módra
Tom Hanks pedig bebizonyította, hogy akármilyen szereppel is dobják meg, mindig hozza azt a magas szintet, amit megszokhattunk tőle. Több

(2021. 03. 17.)
Tom Hanks, a magányos lovas
A westernfilm manapság ritka, mint a fehér holló. A nem túl népszerű, ám annál izgalmasabb műfajt általában akkor használják a kortárs alkotók, ha társadalmi-politikai problémákat kívánnak indirekt módon elemezni. Többek között ennek szellemében készült el Tom Hanks első westernje, A kapitány küldetése is. Több

(2021. 01. 21.)
Tom Hanks a vadnyugaton!
A kapitány küldetése igazi békebeli western mozi, melynek hatalmas szíve van. Noha sok tekintetben ismerősnek tűnhet, mégis öröm látni. Több