Alienoid

Jae-Myeong Yoo
Jae-Myeong Yoo
Yeom Jeong-Ah
Tae Ri Kim

Földönkívüli lények már hosszú évek óta börtönbolygóként használják a Földet, ahol a cellák maguk az emberek. Az emberek testébe zárják az ide érkező elítélteket azok tudtán kívül.

Az Őr és Villám feladata, hogy a rabok ne szabadulhassanak ki, rövidesen viszont egy összehangolt lázadás tör… Több

Rendező: Dong-hun Choi
Forgatókönyvíró: Dong-hun Choi
Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2022.09.08.
Forgalmazó: MoziNet

Alienoid 2  (2024)

2023.06.05 Török389133

Nagyon elvont film, és sokáig úgy tűnik, hogy nincs semmi értelme, de a végére egész jól összeáll a történet, és onnantól már nem is olyan rossz. De az akciójelenetek sokszor elég gagyik, főleg a CGI.

2022.11.06 Teemeah

Szuperjó

Egyszerűen remek film, szórakoztató, pörgős, vicces, drámai - mindent tud, amit az amerikai fantasy-scifi-filmek tudnak, és annál sokkal többet is.

2022.09.08 Sraczjanos

Ezt kell, hogy mondjam, hogy ez a film nagyon megérte a pénzét. Pörgős és látványos, és időnként szerintem nem is kell több.

2022.09.18 Eastern79

Kosztümös sci-fi

Az Alienoid kimondottan olyan film amit moziban érdemes megnézni, és kimondottan olyan amit egyszerre fognak élvezni a sci-fi és a harcművészeti alkotások rajongói is. Az egyszerre több idősíkon játszódó történet egyik része egy mágiával, fantasyvel átitatott vuhszia, amely pazar közelharc jelenetekkel kényeztet, míg a másik egy ízig-vérig high-tech akciófilm. Rendkívül furcsa a két zsáner keveredése, olyan, mintha két külön filmet néznénk egyszerre, amelyek néhány ponton metszik egymást, mindemellett ügyesen használja az idősíkok keveredését és így egy igazán egyedi ízt kap az egész produkció az időutazással, idegenekkel, robotokkal és gigalátványos akciókkal. Vibrálóan színes, egyedi, látványos, hangulatos sci-fi kaland.

2022.12.24 stevepisti

Egyszerre több idősíkon játszódik a történet, fogalmam sem volt, hogy kapcsolódnak majd össze a szálak, de jól megoldották. Engem végig szórakoztatott, látványos harcjeleneteket, akciójeleneteket, kaptunk. Bátran ajánlom megnézése.

A film összbevétele 12 157 305 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 938 785 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 858 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Koreai nyelven a film címe: 외계+인 1부 Szerző: JRD

Kritikailag vegyes fogadtatása volt a filmnek. Voltak, akik dicsérték az egyedi látásmódot és látványt, míg mások kritikával éltek, mert úgy érezték, hogy a film túlságosan zavaros.Szerző: JRD

IMDb-n így található: AlienoidSzerző: Emmersson

Ez a film Kim Tae-ri, Kim Eui-sung és Woo-jin Jo harmadik közös munkája.Szerző: csd

(2022. 09. 08.)
Az utóbbi évek nagy filmes nyertese Dél-Korea. Számos díj, valamint nemzetközileg is harsány kritikai és közönségsiker fogadta az olyan filmjeiket, mint a Gyújtogatók és Élősködők. Ha zsánerfilmekről van szó, elsősorban horrorjaikról ismerhetjük őket (pl. Vonat Busanba, Kokszongi sirató, Két nővér), de a Netflixnek köszönhetően már a sci-fi próbálk... Több

(2023. 05. 16.)
Szeretjük mi a koreai különlegességeket, de azért van, ami már sok. Több
Hakan, a védelmező
2018