Bazi nagy francia lagzik 2

Bazi nagy francia lagzik 2

Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu?
FunBoi

A Bazi nagy francia lagzik 2014 legsikeresebb francia vígjátéka volt, és most itt a folytatás, amelyben visszatér a népes Verneuil-család.
Claude és Maria ismét egy hatalmas problémával szembesül: négy vejük ugyanis külfödön szeretne szerencsét próbálni, és természetesen vinnék az egész… Több

Forgatókönyvíró: Guy Laurent, Philippe de Chauveron
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2019.03.21.
Forgalmazó: Vertigo

2021.11.09 Csordás György

Ezt a sok s*ggarcot, akik ideböfögik, hogy nem tetszett, meg egyszer sem nevettem stb. Nézzétek az Oment, azon biztos fogtok. Nagyszerű, szórakoztató, igazi családi film, és szuper a humora. Claviert pedig imádom.

2019.07.22 indingo

Pont olyan száraz, egyhangú és unalmas, mint az első rész. A humora gyenge és erőltetett.

2019.07.29 GedyPapa

A folytatások átka

Nagyon szerettem az első részt, többször végig néztük a feleségemmel, és mindig derültünk rajta. Ezért sem volt kérdés, hogy a második résznek is esélyt adunk. A kaptafa hasonló, mint az első rész esetében, azzal a különbséggel, hogy veszített az első rész varázsából. A rasszok közti különbséget megtoldják még egy kis nemi identitás kérdéssel is, ami alapvetően nem lenne baj, de néhol kicsit kínos. A kedvenc szereplőm – a pap – szerencsére ismét feltűnik, és egyedi nevetésével színesíti az amúgy nem annyira rossz sztorit. Egyszer érdemes megnézni, de nem lesz egy többször nézős.

2019.03.22 MMcFly2015

Verneuil-család másodjára is sikert hozott a családi műfajon belül

A 2014-es Bazi nagy francia lagzik (még mindig kikészülök a magyar címtől) nálam abszolút befutó komédia, a franciák részéről. Abszurd multikulti témájával egy szórakoztató családi filmként gondolok rá, aminek a humora mellett, a mondanivalója is a h... Teljes kritika

2019.08.20 Lonka

A történetében nincs semmi fűszer, sok üres párbeszéd, a humorosabbnak hitt jelenetek nem azok. Az egész film lapos.

A film összbevétele 72 438 681 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 44 261 003 forintot termelt.

Philippe de Chauveron írótársa, Guy Laurent elmondta, hogy bár igen fontos számukra, hogy a forgatókönyv minél precízebb legyen, a színészeknek mindig megadják a lehetőséget, hogy imprivizáljanak. Szerző: hp

Christian Clavier egy interjúban elárulta, hogy habozás nélkül igent mondott a folytatásra.Szerző: hp

Philippe de Chauveron rendező számára igen fontos a humor alkalmazása a filmjeiben, melynek első lépése (saját bevallása alapján), hogy magát és a színészeket is meg tudja nevettetni. Szerző: hp

A Bazi nagy francia lagzik 2-ben az első rész összes főbb szereplője visszatér. Szerző: hp

(2019. 03. 22.)
Verneuil-ék legújabb családi vígjátékával fejest ugorhatunk a társadalmi tükörként felmutatott nacionalista-szalonrasszista humorba, az első részben megszeretett karakterek új kalandokkal térnek közénk vissza, hogy derüljünk egy jót azon, amin egy szimpla hétköznapon nem biztos, hogy mernénk. Kellemes időtöltés egy tál pattogatott kukoricához.... Több

(2019. 04. 04.)
Ugyanaz sokkal rosszabbul: Verneuilék ismét polkorrekten puffogtatják a polinkorrekt poénokat, csak most alig lehet rajtuk nevetni. Több
Válás
2016