Jerico
Vin Diesel

Riddick (Vin Diesel) büntetését tölti egy látszólag elhagyatott bolygón. Hamarosan azonban kiderül, hogy egyáltalán nincs egyedül: vérszomjas idegen lények fenik rá a fogukat. Az egyetlen esélye, hogy azoknak a segítségét kéri, akik szintén felesküdtek rá, hogy elpusztítják őket. Vészjelzést ad le… Több

Rendező: David Twohy
Író: David Twohy
Forgatókönyvíró: Jim Wheat, Ken Wheat
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2013.09.05.
Több

2023.12.21 Jerico

Az egyik legjobb disztópikus akciófilm

David Twohy a Riddick megrendezésével 2013-ban az egyik legjobb disztópia filmet adta a műfaj rajongóinak. Noha a legtöbb helyen mint sci-fi-akciófilm szerepel (vagy akció-thrillerként van besorolva), egyértelműen disztópikus akciófilm. A disztópia a bolygón is látszódik: növényzet és civilizáció nélküli kősivatag, tele gyilkos lényekkel. Ide vetődik Riddick (Vin Diesel), akinek a hazajutáshoz az őt kereső csapattal kell megküzdenie. A feladat nem könnyű, mert igazából két felfegyverzett csoport is el akarja kapni: az egyik a vérdíjért, a másik pedig bosszúból (mert vezetőjük úgy tudja, hogy Riddick ölte meg a fiát). A filmben szerepel Dave Bautista is a rosszfiúk között. A cselekmény egyszerű, a látványvilág viszont nagyon ütős a vérfagyasztó szörnyekkel. Tegnap néztem meg a Riddicket harmadszor, és ugyanúgy tetszett, mint elsőre. Viszont csak azoknak ajánlom, akik szeretik és bírják a disztópikus szörny-akciókat (pl. Alien-filmeket), mert ebben aztán van minden a fejlevágástól a kibelezésig. Nálam erős 4 és fél csillag.

2017.09.24 Deku

Dög unalmas egy fim. Egy árva jó pillanata nem akadt ez pedig mindennél rosszabb volt. Szerencsére nem a leghosszabb alkotás így nem volt hosszú kínlódás. Egyszerűen nem jött be.

2015.07.26 kabel

A Riddick című filmnek sajnos nincs semmilyen értelme. A film végén semmilyen információt nem kapunk a főhősről, nem mintha a film bármely pontján lnne karakterfejlődés. A Riddick igazából teljesen ugyanolyan mint az első film a szeriában, csak ezútt... Több

2018.04.17 Filmelemző

Ütős és hatásos az egész alapsztori, csak úgy, mint a kivitelezés a maga sajátos szín-, fény-, és hangulat világával. Kőkemény film, erős idegrendszerűek számára, izgalmas, látványos kivitelben. David Twohy "odatette", csak úgy, mint a Pitch Black - 22 évente sötétség készítésénél. Értékelés: 7,5 / 10 pont.

2015.04.18 pisti18

Összességében nemrossz film ez, hogyha az ember megrögzött Riddick fanatikus, egyébként 1-2 logikai bakitóltekintve nézhető.

Vin Diesel beleegyezett, hogy megjelenjen a Halálos iramban - Tokiói hajsza c. filmben, cserébe a Riddick filmek szerzői jogaiért.Szerző: kázsé

Fennállt a veszély, hogy a film forgatása nem kezdődhet el pénzügyi gondok miatt. Vin Diesel maga finanszírozta a forgatást, amíg meg nem érkezett a kölcsön.Szerző: kázsé

Keri Hilson eredetileg Dahl szerepére jelentkezett, amit ugyan nem kapott meg, de a rendezőnek annyira tetszett az alakítása, hogy a kedvéért írt egy szerepet.Szerző: kázsé

A film első része, a "Pitch Black" után 10 évvel játszódik, és 13 évvel később mutatták be, mint az első filmet.Szerző: kázsé

Értékelés: 5.5/10
(2018. 12. 11.)
"A film nem más, mint Vin Diesel maszturbációs gyakorlata, aminek végén trutyis kezével megsimogathatja a néző buksiját, hogy: - Nézd, még mindig milyen tökös legény vagyok! - pedig színészünk - nagy szó - kezd beleöregedni a figurába és talán teknőc style-ban az akciósztár imázsba is. " Több
A SHIELD ügynökei
2013