Romy és Michele: Szőkébe nem üt a mennykő

Romy és Michele: Szőkébe nem üt a mennykő

Romy and Michele's High School Reunion

Romy és Michelle mindig is a legjobb barátnők voltak. Már nagyon várják a tízéves érettségi osztálytalálkozót, azonban ahhoz, hogy villoghassanak korábbi osztálytársaik előtt, jól fizető munkára és egy jó pasira van szükségük. Az idő azonban ellenük dolgozik,… Több

Rendező: David Mirkin
Forgatókönyvíró: Robin Schiff
Premier (HU): 1997.10.02. | Disney+ (2022.06.14.)

2020.12.05 Ildikó Bacskai

Romy és Michele

Szerintem ez egy nagyon alulértékelt vígjáték, nagyon viccesen járja körül a másoknak való megfelelési kényszert, a középiskolai traumákat, egyáltalán nem egy bugyuta vacak.

2016.10.26 luksa10

laza, könnyű, átlagos komédia két szösziről. sok vicc, kevesebb humor, de szép színésznők. De Lisa csakis Pheobeként az igazi

A valóságban tényleg Arthur Fry találta fel a post-it-et, de nem járt üzleti iskolába, ahogy Heather mondta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Quentin Tarantino által kitalált két hamis márka, a Big Kahuna Burger és a Red Apple Cigarettes szerepel a filmben, aminek két oka is lehet. Egyrészt Tarantino és Mira Sorvino a '90-es években randiztak, másrészt a film produkciós designere, Mayne Berke jó barátja Jerry Martineznek, aki a hamis márkákat tervezte.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A történetben Romy és Michele középiskolája Tucsonban, Arizonában van. A valóságban azonban a jeleneteket a Valencia High Schoolban forgatták Santa Claritán, Kaliforniában.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Romy és Michele lakása a Venice Beach-en volt, Los Angelesben, amiből mára hotelt alakítottak ki.Szerző: ArpiHajdu és Réci