Star Wars: Skywalker kora

Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker

A 2019 áprilisában megtartott Star Wars Celebration keretein belül derült ki, hogy Ian McDiarmid a Skywalker korában ismét Palpatine szenátort fogja alakítani. Szerző: hp

A filmben 36 év után visszatér Billy Dee Williams Lando Calrissian szerepében. A színész utoljára az 1983-as A Jedi visszatérben alakította a karaktert. Szerző: hp

Oscar Isaac egy interjúban elmondta, hogy a Skywalker korában sokkal több improvizációra volt lehetőségük, mint az előző két Star Wars-film forgatásán. Szerző: hp

A Star Wars IX forgatása 2018. augusztus 1-én kezdődött meg a Buckinghamshire-i Pinewood Studios falai között, Angliában. A stáb dolgozott egyebek mellett Jordániában, Wadi Rumban is. A munkálatok 2019. február 15-én értek véget. Szerző: hp

A legendás zeneszerző, John Williams hivatalosan is megerősítette, hogy a Skywalker kora az utolsó Star Wars-film, melynek ő írja a zenéjét. Williams a 135 perces filmzenéből 35 percet szerzett. Szerző: hp

A Star Wars IX-re a két legnagyobb amerikai mozijegy értékesítő portálon (Atom Tickets, Fandango) több jegy kelt el az elővétel első napján, mint bármelyik előző Star Wars-filmre. Az Atom Tickets adatai alapján csak a Bosszúállók 4-re adtak el több jegyet ugyanennyi idő alatt. Szerző: hp

A Star Wars IX első előzetesét a videomegosztó portálokon 111 milliószor játszották le a bemutatását követő 24 órában. Ez 20 millióval több, mint amint Az utolsó Jedik, és kétszer annyi, mint amennyit Az ébredő Erő trailere produkált ugyanennyi idő alatt. Szerző: hp

A film hivatalos alcímét maga a rendező, J.J. Abrams leplezte le 2019. április 12-án a Chicagóban megrendezett Star Wars Celebration keretein belül. Ekkor mutatták be a Skywalker kora első előzetesét is. Szerző: hp

A filmet a Disney+ streaming szolgáltatásában is láthatják majd az előfizetők 2020-ban. Szerző: hp

A Star Wars IX eredetileg május 24-én került volna a mozikba, de a Disney végül december 20-ra módosította a premierdátumot. Szerző: hp

Frissültek az információk a petícióval kapcsolatban. Már nem csak újra castingolásról szól a fáma, hanem konkrétan Meryl Streep-et akarják Leia megformálójának az elszánt rajongók. Már tizenegyezren írták alá a petíciót. A Lucasfilm ettől függetlenül nem lát arra sok esélyt, hogy más színésznő vegye át az ikonikus szerepet.Szerző: XETH

A rajongók petíciót indítottak azért, hogy Leia hercegnőt ne írják ki a filmből, és castingoljanak újra a Leia szerepére. Eddig nyolcezren írták alá a petíciót. Szerző: XETH

A forgatás közepén elbocsátották az eredeti rendezőt t, aki helyett J.J. Abrams fogja rendezni a Star Wars IX-et.Szerző: GedyPapa

Az eredeti tervek szerint úgy volt, hogy Carrie Fisher is játszik majd a filmben, azonban a színésznő tragikus hirtelenséggel bekövetkezett halála miatt erre nem került sor. A Billie Catherine Lourd közleményében azt írta, hogy a Zsivány Egyessel ellentétben ebben a filmben nem hozzák vissza Leia hercegnőt a CGI-technológia segítségével. Szerző: hp