indingo   2019. 02. 05.

Az utóbbi években Seth MacFarlane volt a legjobb házigazda. Természetes és humoros. Az Argo-akció valóban remek film, Jennifer Lawrence alakításától nem voltam elájulva.

Szerelem (2012) az első film a Tigris és sárkány (2000) óta, amit egyaránt jelöltek a Legjobb film és a Legjobb idegen nyelvű film kategóriában.

A ceremónia, a Legjobb női főszereplő kategória egyik jelöltjének, Emmanuelle Rivanak a 86. születésnapjára esett. A díjat végül Jennifer Lawrence kapta, aki köszönőbeszédében boldog születésnapot kívánt az idős színésznőnek.

A Legjobb női mellékszereplő díj jelöltjei mind édesanyát alakították szerepük szerint.