A holnap háborúja

The Tomorrow War

2021.12.10 sptt

Jól kezdődött, de az idő múlásával egyre inkább ellaposodott, ráadásul túl sok eredetiség sem volt a forgatókönyvben. A látvány nem rossz, de mostanában egyre több filmet próbálnak meg eladni sztori nélküli látvánnyal, aminél már csak a látvány és sz... Több

2022.01.01 drg0602

Kellemes csalódás volt ez a film, nem gondoltam volna, hogy ilyen jó lesz! Nagyon sok jó látványos jelenet mellett jó a történet. Igaz, a témája a filmnek egy kicsit megszokott: megmenteni az emberiséget. De attól függetlenül briliáns, lenyűgöző, esz... Több

2021.12.09 rainman

Totális közhelyparádé, de izgalmas és szórakoztató formában tálalva. Szinte minden egyes jelenetét láttuk már más filmekben, nekem elsősorban a Csillagközi invázió és A holnap határa ugrott be, főleg ez utóbbi, amelyikből nagyban ihletett merített a ... Több

2021.10.05 jfruzsi97

Nagyon tetszett. Érdekes volt a koncepció. Látványos volt nagyon, a lények benne nagyon jól el lettek találva. Izgalmas volt végig.

2021.10.27 petraszab

Szerintem egy remekül összerakott történetet kapunk, ha megnézzük A holnap háborúját. Van benne feszültség és izgalom, és a látványra sem lehet panasz.

2022.01.14 Fikatours_blogger

Feszültség 138 percben

Hiába volt bő két és fél órás a film, az információadagolást és az akciójeleneteket olyan jó aránnyal osztották el, hogy nem tűnt hosszúnak. A "szörny" figurája nem túl eredeti, de kellőképp rémisztő. A humor jelenléte kissé visszavett a drámai hatásból, de feszültségoldásnak kiváló. Néhány ellentmondást kivéve (ami a legtöbb sci-fiben fellelhető) majdnem tökéletes alkotás.

2021.08.26 Di Canio

Jó film, bár meglepett, hogy a gránátot nem ismerték, a vége meg már nagyon elment a teljesen valószerűtlen kategóriába, de annyi baj legyen.

2022.01.31 Csillagpor

Izgalmas akciófilm érdekes csavarokkal, bár az időutazásos témába itt is beletört a bicska. De ha nem gondolja túl az ember, akkor nagyon jó kikapcsolódást nyújt. Látványra az ugrások zseniálisan mutatnak. Nagyon látványos.

2021.10.08 Tanovszky

Ügyes ötvözet

Nagyon ügyesen ötvözte az elmúlt évtizedek legjobb sci-fi-horror-akciófilmjeit. Ráadásul még időutazással is összekötötte. Ez így első hallásra elég gagyin hangzik, nagyon könnyen rosszul is elsülhetett volna, sok olyat láttunk már. De nem itt, ez a film teljesen jól hozza a megszokott zsánerelemeket, még ha klisések is. Sokat vállalt a film, de szerencsére tudta is szállítani. Látványos, izgalmas, és nincs olcsó kinézete. Remek szórakozás a műfaj kedvelőinek, bátran ajánlom.

2021.11.27 Alexa

Átlagos filmnek mondanám alapvetően, ami miatt mégis kicsit jobbra értékeltem, az az alapsztori ötletessége. Dinamikusan pörögnek az események, és végig lekötött. Itt is voltak számomra logikai fennakadások az eseményekben, amik miatt sajnos a végére... Több

2022.07.11 kevelin

Egynek elment. Se nem jó, sem nem rossz. Becsületből néztem végig, de aki tartalomra vágyik, ne ezt nézze.

2022.02.26 msfini

Könnyed, szórakoztató akciófilm

A film nagyon hasonlít A holnap határa (Edge of Tomorrow) című filmre, viszont ott mindig ugyanazt a napot élte át a főszereplő Tom Cruise. Persze más filmekkel is megfigyelhetőek párhuzamok: a jövőben lesz valami fenyegető dolog (Tenet) és az idegenek érkezése (Világok harca). Ennek ellenére nálam működött a film. Ez egy könnyedebb akciófilm, nem vállal semmi sokkal komolyabbat, de jól működik a dráma is. A poénok és a párbeszédek szerencsére nem bugyuták, nem viccelődnek a szereplők, miközben igen nehéz helyzetben vannak. Örültem annak is, hogy nem az éjszaka sötétjében csapnak össze az idegenekkel, hanem látunk is valamit. A történeten és az időutazáson nem érdemes gondolkodni, mert jó néhány plothole van a filmben, érdemes nem erre koncentrálni. A színészi játék is jó, nem Oscar-díjas alakításokat látunk, de egy ilyen filmhez bőven megfelel. Aki egy szórakoztató, de nem bugyuta filmre vágyik, az nem fog csalódni. Viszont egy kicsit hosszúnak érződött számomra, az elején viszonylag lassan építkezik, talán egy fél órával lehetett volna rövidebb.

2023.11.17 pictuREader

Mai meglepetés

Igazi felüdülés! Látványos és fordulatos, ám követhető cselekmény: rendben van. Az a helyzet srácok, hogy ennek ma már „örülni kell” az HBO-n. :))))

2021.08.04 Reggeli Kávé

Egy jó film, téves megítéléssel

Nem mindegy, milyen elvárásokkal kezdünk bele egy filmbe, tipikus példa erre ez a film is. Az a helyzet, hogy ez egy remek kis sci-fi, viszont sokan ahogyan írják is, egy új Függetlenség napját, egy Holnap határa 2-t, egy Interstellar 2-t, egy Avatár 2-t vártak tőle, egyébként nem is értem, milyen alapon... Ők azok, akik lehúzzák ezt a filmet, és akik úgy belekötnek mindenbe, mintha ez valami dokumentumfilm lenne, illetve mintha más filmekbe nem lehetne belekötni - bármelyikbe. És akkor ott a másik tábor, köztük én, akik remekül szórakoztak ezen a rendkívül látványos, izgalmas filmen, tényleg egy percig nem untam. A látvány, a lények megvalósítása egészen magas színvonalú, szinte egyedülállóan jó. Sokkal jobb a látvány része a Holnap határa c. magasra értékelt filménél, ott a lények, hát, elég gagyik ehhez képest. Jók a színészek, senkit sem dob le a vászon, számomra megvolt a kéma is közöttük, Yvonne Strahovski pedig egy + pont, őt valahogy mindig nagyon jó nézni. Szóval az igazság az, hogy nincs ezzel a filmmel semmi baj, miután megnéztem, másnap megnéztem a Holnap határát is, és igazából semmivel sem jobb film, amikbe itt sokan belekötnek, azokba a dolgokba ugyanúgy bele lehet kötni annál a filmnél is. Remek szórakozás, amit valamiért egy réteg méltánytalanul nem hajlandó elismerni.