Dolittle

HETEDIK   2020. 01. 20.

A cuki állatok miatt 2 csillag, akik lazán lealázták Vasembert. Nagyon nem passzolt hozzá a szerep, a kînos erőlködés pedig kézzel fogható. Eddie Murphy sokkal jobban hozta a karaktert.

rissa   2020. 01. 13.

Elhiszem, hogy Tony Stark után ez most ismét egy buktató lehetett volna Robert Downey Jr. számára, hiszen a színész évek óta ugyanazt a figurát hozta, bele is kényelmesedhetett volna akár a szerepbe. De szerencsére nem ez történt, ha bárki megfeledkezett volna róla, hogy Downey Jr. valójában mennyire remek színész, most a Dolittle-vel ezt bizonyítja újra. Nagyon jó hangualtú film, remek karakterekkel és igazán jópofa humorral megpakolva.

vertigo   2020. 01. 11.

Talán pont a látványvilág volt az, ami egy kicsit idegen volt számomra ebben a filmben. Nem, nem a CGI zavart, hiszen az igazán valósághű és részletes. Sokkalta inkább éreztem egy icipicit giccsesnek, de ez egyáltalán nem vett el abból az élményből, amit a Dolittle adott. Most egy darabig biztos nem szeretném újra megnézni, de kétségtelen, hogy ez az a film, amit bármikor elő lehet majd venni egy közös családi matinéhoz.

skyman   2020. 01. 10.

Szórakoztató, látványos családi mozi. Jókora hájp volt körülötte, ahhoz képest nem tűnt elképesztő jónak, de a 10-12 éves korosztálynak, na meg a kalandos lelkű örök gyerekeknek bizonyára nem okoz csalódást.

Buffy   2020. 01. 09.

Nagyon vártam már a filmet, és azt hiszem, bátran kijelenthetem, hogy végre olyan adaptáció készült, aminek értelme is van. Minden tekintetben lekörözi az Eddie Murphy-féle Dolittlee filmeket. A látványba apait-anyait beleadtak, Robert Downey Jr. pedig egyszerűen szenzációs, pedig vele kapcsolatban voltak kételyeim, hasonló szerepben nem korábban nem igazán láthattuk.

Robert Downey Jr.

A korábban a Sziriána és az Arany című drámákkal villogó Stephen Gaghan rendezőnek láthatóan semmi érzéke nincs a családi szórakoztatáshoz, és ezt a Universal stúdió kénytelen volt a saját kárán megtanulni. több»

Dolittle kritika több»

Összeségében a Dolittle egy rossz film, de nem az a fajta, mint a Macskák, ami minden percében öngyilkosságba hajszolja a közönségét, hanem az abszolút rezignált, lelketlen szutyok, ami nem is érdemel több szót. több»

A film 61 784 705 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 39 182 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 2014-es A bíró óta ez Robert Downey Jr. első olyan filmje, melyben nem a Marvel szuperhősét, Vasembert alakítja.

A film szereplőgárdájában 5 Oscar-díjas (Rami Malek, Jim Broadbent, Emma Thompson, Octavia Spencer és Marion Cotillard) és 3 Oscar-jelölt (Robert Downey Jr., Ralph Fiennes és Kumail Nanjiani) színész is helyet kapott.

A megfilmesítési jogokért hatalmas harcot vívott a Universal, a Sony és a 20th Century Fox, de a licitháborút végül nem a Dr. Dolittle franchise három korábbi filmje mögött is álló Fox, hanem a Universal nyerte meg.