Háromezer év vágyakozás

Three Thousand Years of Longing

2024.02.21 Török389133

Érdekes és hangulatos film, de nagyon lassú tempójú.

2022.10.01 Eastern79

a nap véleménye

Háromezeregy éjszaka meséi

George Miller valami olyasmit alkotott amit talán elsőre meg sem ért az ember mert olyan mély érzèseket mozdít meg amelyeknek a létezéséről sem tudtunk vagy legalábbis jó mélyre eltemettük őket. A páratlan és zseniális Tilda Swinton formálja meg Alit... Teljes kritika

2022.09.12 erahurka

Kétharmad év vágyakozás

Az első talán kétharmadát elképesztően élveztem, egyszerűen zseniális volt az a hosszú dialógus a dzsinn történeteivel, nem beszélve a vizuális megoldásokról! Nem értettem mi baja vele az embereknek, meg miért áll olyan alacsonyan Rottenen vagy IMDb-n. Aztán jött London, és az volt az érzésem, hogy egy 3,5 vagy akár négy órás filmet kellett rövidebbre vágniuk, és az első részét nagyon nem akarták megcsonkítani, így az utolsó harmadnál gurult el a vágók gyógyszere, és minden egyes pillanatot kivágtak ami nem volt feltétlenül szükséges a sztori megértéséhez. Jelenetek egymásután dobálása lett ennek a végeredménye, nem valami élvezetes módon, kár, hogy ilyesmivel ütötték agyon ezt az addig igazán remek filmet. Egyébként talán szükség se lett volna erre az utolsó harmadra, le lehetett volna zárni korábban, és akkor jobban összeállt volna. Szóval Londonig sima 8/10, utána meg ilyen 5-6 féle, ez az átlag nálam erős hetes most. Remélem kapunk majd belőle egy rendes rendezői vagy akár 4-5 részes sorozattá vágott verziót, mert benne van egy közel zseniális, éves top 5-ben helyet érdemlő mű.

2023.03.12 Zsolt Szabó

Vágyakozás egy jobb film reményében

Első nézésre a film vegyes érzéseket keltett bennem, azóta se néztem különben újra. Az én stílusomtól messzebb álló film ez, csak azért néztem meg – őszintén szólva a két főszereplő Idris Elba és Tilda Swinton alakításai miatt, akik nálam nagy kedven... Teljes kritika

2023.08.01 Jocpappa

10/5

Nem tetszett. Nagy reményekkel álltam neki a filmnek, de az egész olyan lóf*sz esti fényben. A sztorik semmitmondóak, a történet nem fut ki sehová, nagy mondanivalót vagy gondolatiságot sem fedeztem fel benne. Ezt hiányolom a legjobban, valami pluszt, ami hozzáad az emberhez. Minőségileg van összetéve, ezt nem vitatom, de nagyon nem az én világom. Sokkal többet vártam George Millertől, talán ez a del Torós felnőtt mese és történetmesélés nem az ő műfaja. Vagy én vagyok tufa, és ennyi jött le a filmből, nemtom. Idris Elba gumifülei pedig bénák.

2022.09.22 Artemisia

a nap véleménye

A vágyak börtönében

A történetek mesélése egyidős az emberiséggel. A történelem előtti időkbe nyúlik vissza és minden kultúrában megtalálható a legprimitívebb törzsektől a legfejlettebb civilizációkig. George Miller történelmi korszakokon átívelő tanmeséje erotikával, h... Teljes kritika

2022.11.01 uniterra

Odaragasztott a székhez. Mind Alba, mind Swinton angolja igazán élvezhető és érthető. S persze kitűnő színészek.

2023.04.10 Fikatours_blogger

Tonikkal elmegy

A gin figurája untatott, a film történelmi hiteltelensége bosszantott.

2022.09.21 Drawen H.

Azt hiszem

Azt hiszem, filmet találtam. Nem is akármilyet. Csak sodródtam az árral,nem is gondolva, hogy van még, ami meglephet. Ámde megtörtént. Az előttem szóló filmrajongó társam ugyan megjegyezte, lehet, hogy ez a mű egy hosszabb film rövidített változata. Mélyen egyet kell értenem vele, de a bogár a fülben effektus. Az nem vigasztal, ha lottón minden számot csak eggyel vétek el. Az egészet akarom, itt és most!!!

2023.05.06 aliasteáscsésze

Ezt kár lett volna kihagyni

Telitalálat. Akár fantázia filmre, akár romantikára, vagy drámára vágysz nézd meg!

2022.09.06 Pumpu

Oké, sejtettem, hogy ez a film nagyszerű lesz, de azt kell, hogy mondjam, engem teljesen levett a lábambról. Csodálatosan néz ki, és a szereposztás egyszerűen zseniális. George Millertől nem is várhattunk mást.

2023.03.15 Roland Altner

Csak Idris Elba miatt érdekes a film.Annyira jól játssza a szerepet, hogy azt hinné az ember, történik a végén valami jó, de nem történik.

2023.03.25 Rics

Tetszett, fentartotta a figyelmem végig, érdemes megnézni.

2023.04.14 Ricsi390953

Meglepően jó és érdekes film. Mielőtt bárki is azt hinné, ez nem egy Aladdin feldolgozás női verzióban. Azoknak ajánlanám, akik szeretik elnyújtani az élvezeteket, és igazán romantikus lelkek, de azért mégsem. Hogy miért így írtam, azt megértitek. Nagyon ajánlom a filmet. :)