Vaják: A Farkas rémálma

Vaják: A Farkas rémálma

The Witcher: Nightmare of the Wolf
G.Noir

A Vaják világában játszódó animációs sorozat, amelyben a hősök egy új, veszedelmes ellenséggel néznek szembe.

(Hupka Adrián)

Rendező: Kwang Il Han
Forgatókönyvíró: Andrzej Sapkowski, Beau DeMayo
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2021.08.23. | Netflix (2021.08.24.)

2023.08.09 Lipót Testvér

Mintha a felénél vége lenne.

A Netflix-sorozat második, harmadik és – valószínűleg – negyedik évadjánál némileg jobb, a Vér Eredetéről nem is beszélve. A könyvek és a videójátékok szégyene ugyan, de szerintem ez sem egy remekmű, eredeti elemeket alig tartalmaz, a karakterek elcsépeltek és egyszerűek, akárcsak a történet. Ha nagyon akarom, én is képes vagyok megírni a forgatókönyvét. A látvány azért nem olyan rossz. Nem költenék pénzt a megnézésére, nem is költöttem, még azt sem hozta, amit elvártam tőle. Megszoktam már a komplikáltabb sztorikat. Azt sem értem, miért van magasabb korhatára, mint a sorozatnak.

2021.08.24 Sachiko

a nap véleménye

Nem volt rossz, de vannak fenntartásaim

Nem volt rossz, de vannak fenntartásaim. Ezekkel a szavakkal álltam fel a "film" elől. Nagy Witcher rajongó vagyok. Kiolvastam Andrzej Sapkowski: Vaják című könyvsorozatát, végijátszottam a The Witcher 2: Assassins of Kings című videojátékot, nem bes... Teljes kritika

2022.03.25 kabel

Lényegesen jobb a sorozatnál

... de meg sem közelíti a játék történeti minőségét. Egyszer meg lehet nézni, a látványvilág rendben van.

2021.08.23 brsvktr87

Kövezzetek meg, de szerintem ez sokkal jobb, mint az élőszereplős változat! Imádtam, Witcher rajongóknak egyszerűen kötelező.

2021.12.24 G.Noir

A sorozatnál mérföldekkel jobb, de azért a tökéletestől távol áll. A történet, amit elmesél, körülbelül kétszer ilyen hosszú játékidőbe férne bele kényelmesen, így viszont sokszor kapkodós a tempója. A képi világa összességében szép, leszámítva néhán... Több

Hivatkoztak a kikimorára is. A kikimora a keleti szláv országokban ismert női házszellem. Amikor kárt akartak okozni valakinek, aki házat vesz, behoznak egy kikimorát. Ha egyszer bent van, nehéz rávenni, hogy távozzon. Pincében és kályhák mögött él, és az egérhez hasonló hangokat ad ki. Megijeszti a szemtelen gyerekeket, és néha látni lehetett, hogy cérnát fonnak a pincében. Eredetének számos változata létezik: egyikük azt mondja, hogy a kikimorák csecsemők, akik kereszteletlenül haltak meg, egy másik változat szerint a kikimora egy tüzes kígyóval való kapcsolatból származó gyerekek; egyes beszámolók szerint a szüleik által átkozott, ezért a gonosz szellemek által elrabolt gyerekek. Durva, mi?Szerző: Lipót Testvér

A Mora éjszakai démon, akit a neve miatt általában összetévesztenek Moranával. Olyan kislányból jött létre, aki vérrel született, és alvás közben az emberek mellkasán ülve issza a vérét. Lehetnek haj vagy szalma formájában, és áthaladhatnak a kulcslyukon.Szerző: Lipót Testvér

A film elején, amikor a kis vajákokat lemészárolják a szörnyek egy pillanatra látható egy vörös hajú fiú, akinek kitépik a karját. Később pajesz-bajuszos félkarú vajákként látható, aki hoz egy raklap kölyköt. Szerző: Lipót Testvér

DeMayo, a sorozat egyik írója azt nyilatkozta, hogy azért választották az animációt, mert sok mágiával kapcsolatos elem lesz benne, amiket könnyebb ilyen formában megjeleníteni, illetve hozzátette, hogy a történet semmilyen formában nem valósulhatna meg élőszereplős sorozat formájában.Szerző: Hupka Adrián

Ahelyett, hogy a sorozat Andrzej Sapkowski történeteinek egyikét dolgozná fel, a Netflix egy teljesen új irányba indul el A Vaják világában. A főszereplő ezúttal Geralt mentora, Vesimir lesz, aki A Vaják sorozat második évadában tűnik majd fel, illetve a regényekből és novellákból ihletett videójátékokban is szerepelt.Szerző: Hupka Adrián

(2021. 09. 01.)
A Farkas rémálma zsírozza ki a tepsit a Vaják 2. évadának
A Netflix nem viccelt, valóban Andrzej Sapkowski világát, a Vajákot szánja zászlóshajójának a fantasy műfaján belül. A streaming-szolgáltatónak hatalmas tervei vannak ezzel a világgal, és nagyon úgy tűnik, méltó kihívója a Trónok harcának úgy, hogy közben nem akarja másolni annak atmoszféráját. Egy év kihagyás után, még a második évad bemutatója el... Több

(2021. 09. 03.)
Egyesek rémálma, mások mennyországa
A Vaják, a farkas rémálma című film története nem túl nagy szám, ám mégis olyan elemekkel dolgozik, ami által izgalmas, fordulatos és élvezhetővé válik. A filmet rajongók, de érdeklődők is ugyanúgy élvezni tudják, és nem lesz érthetetlen számukra. A Vaják sorozat követőinek azonban kötelező darab. Több