127 óra

127 óra

127 Hours

James Franco

Aron Ralston (James Franco) 2003-ban egyedül nekivág egy kanyontúrának a Utah állambeli Nemzeti Parkban. A férfi egy szerencsétlen mozdulat miatt lezuhan egy sziklahasédkba, és beszorul a karja. Először még próbál segítségeért kiabálnil, de a hasadék elnyeli a hangját, kimerülve igyekszik… Több

Rendező: Danny Boyle
Forgatókönyvíró: Danny Boyle, Simon Beaufoy, Aron Ralston
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2011.03.03. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.03.05 Clay44

Végig fenntartotta az érdeklődést, és kíváncsian vártam, hogy is fog szabadulni, tetszett nagyon. Újra nem nézném meg, de egyszer ajánlom mindenkinek.

2022.09.08 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Mássz, csak mássz!

Miért csípem James Franco-t? Talán a karizmája, és a szerepei miatt! Olyan filmekben szerepelt, mint a Bambanő, Pókember, A drog pokla, Pókember 2, Holiday, A stúdió, Felkoppintva, Milk, Üvöltés, stb, stb..... Ráadásul Danny Boyle filmjében is hatalm... Teljes kritika

2017.07.17 Deku

Na ez egy igen csak megosztó film lett. Legtöbben akciót várnak és pörgést, ez teljességgel az ellentéte, hisz ide ez nem kell. Viszont szépen tartja a feszültséget és érdekes maradt.

2017.03.21 GedyPapa

Egy kiváló emberi történet bemutatása egy zseniális színésszel. Nagyon szép képekkel apelláló film, ami képes bemutatni az emberi lélek legmélyebb egységeit is annak érdekében, hogy kerek egész legyen a sztori. Az teszi még érdekesebbé, hogy tudjuk, hogy megtörtént eseten alapszik.

2017.04.10 indingo

A témát ismerve nem gondoltam volna, hogy jó filmet lehet belőle készíteni. Végig leköti az ember figyelmét, kicsit sem unalmas. James Franco remek alakítást nyújtott.

A legendás filmkritikus, Roger Ebert szerint James Franco kiérdemelte az Oscar jelölést, s szerinte meg is nyerhette volna. Ráadásul az évtized egyik legjobb alkotásának választotta a filmet. Szerző: citizenfour99

A filmvetítések alkalmával a különböző fesztiválokon több embernek is orvosi segítségre volt szüksége, pánikrohamot kaptak a moziteremben. Szerző: citizenfour99

A film költségvetése 18 millió dollár volt, s 60,738,797 dollárt termellt világszerte.Szerző: citizenfour99

A film a rottent. nevű kritikaösszegző oldalon 93%-os, méghozzá 202 pozitív, és 15 negatívabb jellegű kritikával.Szerző: citizenfour99