2024.04.21 Krisz

Két elég jó nevű színész a főszerepben. Ebből az egyiket még szeretem is. A horror műfajt szintén. Ehhez képest egy eléggé mellément cuccról beszélünk szerintem. Nem volt túl ijesztő. Nem igazán tudta, merre tart. És az ennyire látomásokra alapuló horrorokat én annyira nem szeretem.

2017.03.14 GedyPapa

Sok kritikát hallottam róla, de az utóbbi 15 év egyik legjobban sikerült SK adaptációjának tartom az 1408-at. A borzongatási szint, az izgalom és a misztikum olyan ideális egyvelegét tárja a néző elé, amit kevés alkotás tudhat magáénak. John Cusack hihetetlen, hogy milyen jól alakít.

2017.07.26 Deku

A könyvet sokkal jobban szerettem mint a filmet de azért egész jó lett ez is. John Cusack tökéletes választás volt. Kicsit túlzás volt a sok effekt de elég félelmetes tudott lenni.

Jobban kezdődött, mint végződött. Kicsit mosolyogtatóra sikerült egy-két jelenet. De J.C. azért a hátára vette a filmet, és neki jól áll a borzongatás.

2023.10.17 JRD

Stephen King: Minden haláli (Everything's Eventual: 14 Dark Tales) novellásgyűjteményének egyik remek darabja...

Kevés King-regény filmes adaptációja sikerül jól, de talán ez is egy kivétel. King azonos című 2000-es regényének filmes jogait 2003-ban a Dimension Films vásárolta meg. Cusack tökéletes választás volt a szerepre, ahogyan Samuel. L Jackson is. A történetnek a Dolphin Hotel ad helyszínt, melyet a valóságban a New York-i Roosevelt Hotel testesített meg. A film költségvetése nem volt eget verően magas. 25 millió dollárt jegyeztek be rá ,és a tízszeresét simán vissza is hozta. Azonban, mint a legtöbb regényt, ezt is itt-ott átírták. Az eredeti befejezést újra is kellett venni, mert a tesztközönségnek nem tetszett. Több végkifejlet is szóba került. Több-ben a végén Mike meghal. A moziban látható verzió a végére már „happy endet” tartogat, hiszen Mike megmenekül, és be is bizonyosodik a feleségének, hogy a férfi igazat mesélt. Jómagam úgy gondolom, hogy érdemes a figyelemre. Nemcsak nyomasztó hatása, hanem Cusack játéka miatt is. Ám ne hallgass rám, hiszen ha megnézed, majd eldöntöd magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2020.12.15 dailyfilmsan

Kiráz tőle a hideg, akárhányszor megnézem. Szerintem egy nagyon elmés film, amire oda kell, hogy figyelj, hogy a végén lévő utalást értsd, és meg is tudd emészteni. Szerintem egy kiváló alkotás és egy örök kedvenc az én részemről. Ijesztget, de hagy ... Több

2021.02.10 Eastern79

Unalomszoba

Nekem valahogy túl nyomasztóra sikerült, hiába a remek rendezés és effektek, nem volt semmi váratlan a történetben, és a végére már teljesen ellaposodott. Félelemfaktor nulla, inkább egy rossz álomhoz hasonló élmény volt, amiből nehéz felébredni. John Cusack egyébként remek játéka sem tudta számomra élvezhetővé tenni.

2024.04.17 Bafam

Jó kis ijesztegetős, bef*satós film...

Be kell hogy valljam, hogy először is, szeretem John Cusackot, azt ahogy játszik elsősorban. Másodszor pedig tinédzserkoromtól kezdődően szinte napjainkig szerettem Stephen Kinget, az ő könyveit, a hidegrázós, meghökkentő, rémisztő, néha már-már túl brutális, véres és kegyetlen történeteit (most már néha túlságosan is megijeszt engemet! Öregszem tán?). De úgy döntöttem, hogy ma megnézem ezt az alkotást az éjszaka közepén, a saját hálószobámban egyedül, mivel párom nem szereti a horrort, és elment esti műszakba dolgozni. A film közepére, 23:30-kor már túlságosan féltem, hogy kimenjek a szobámból egy kis csipszért, langyos búzasörért, ezért csak ültem és néztem! Ez nem egy slasher típusú ijesztegetős film lett. Ez az a fajta, mikor tekergeted a fejed, és arra késztet, hogy magad mögé nézzél, hátha valaki félelmetesen leselkedik rád mögötted lapulva. Valahogy olyan, mint a The Shining (Kubrick, King és a nagy, régi szálloda), de nem annyira ijesztő, bár majdnem. Mindenesetre élve a végére értem.

2016.11.14 MKristijan

Nem biztos hogy mindenkinél nyerő lehet ez a választható befejezés. szeretem fixen tudni hogy valaminek adott a vége. Ötletes húzás, érdekes film, ajánlott. :)

2019.05.12 Ms. Akárki

Nagyon eredeti film. Zseniális a hangulata, és John Cusack rendkívül jól elviszi a filmet. Imádom a feszültségkeltést, az apró zörejeket és azt a régi szobát, ami megannyi titkot és emléket őriz. Nagyon jó horror, az egyik legjobb.

2018.04.26 TomÁcs

Szeretem az olyan filmeket,a mi úgy tud megborzongatni, hogy mindezt a hangulattal éri el. Ezzel is így voltam. John Cusack szuper volt a szerepben.

2017.04.11 indingo

Nem volt rossz a film, egy erős közepesre értékelem, mert úgy érzem, hogy valami hiányzott belőle amitől egészen kiváló lehetett volna. A hangulat és a szereposztás bírtam.

2018.11.27 harnas1207

Könnyed esti thriller, nekem nagyon bejött. Stephen King rajongóknak kötelező.

2018.11.27 Márton

Képzelgések felsőfokon!

Stephen King egy 2002-ben írott novellagyűjteményében található az 1408 című novellája (Magyarországon 2004-ben jelent meg eme novellagyűjteménye, Minden haláli címen)! Maga a filmes adaptáció, egy egészen korrekt darab lett, bár nem tartozik a kieme... Teljes kritika