The 355

Fan Bingbing
Sebastian Stan
Fan Bingbing
Jessica Chastain

Amikor egy szigorúan titkos fegyver egy zsoldos kezébe kerül, Mason "Mace" Brown CIA-ügynöknek össze kell fognia egy rivális német ügynökkel, Marie-val, az MI6 egykori tagjával, Khadijah-val, egy kimagasló képességű számítógépguruval, valamint egy kolumbiai pszichológussal, Gracielával, hogy… Több

Rendező: Simon Kinberg
Zene: Junkie XL
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kína
Premier (HU): 2022.01.13. | Telekom TVGO (2022.04.01.)

2024.04.23 Krisz

Nagyon rámentek arra, hogy a girl power majd összetartja a filmet. De azért nem ártott volna egy épkézláb történet és az sem, ha legalább egyvalakinek lett volna kedve játszani ebben a filmben.

2022.01.17 Artemisia

a nap véleménye

Kihagyott ziccer

Az X-Men-filmek producereként híres, illetve a az X-Men: Sötét Főnixszel való rendezői debütálásáról hírhedt Simon Kinberg második rendezéséhez egy all-star szereplőgárdával operáló kémthrillert álmodott meg, azonban a rendezői babérok még váratnak m... Teljes kritika

2022.01.16 Harper

A 40-es sztárszínésznők akciózása

A Mafabnak köszönhető mozijeggyel néztem meg ezt a lendületes akcióthrillert, melyben négy nagyon csinos 40-es sztárszínésznő akciózását láthattam egy szövevényes kémsztoriba ágyazva. (Köszönet ezúton is a Mafabnak és a szerintem előnyére módosított medálrendszernek). A 355-ben a 4 színésznő közül a 44 éves Jessica Chastain a legszebb, de kitesz magáért a 47 évesen is bomba formában lévő Pénelope Crúz és a 45 éves Diane Kruger is. Az alapsztori nem túl bonyolult: egy univerzális, vagyis minden rendszert feltörni képes dekódert kergetnek végig, verekedések és üldözős jelenetek tömkelegén keresztül. Közben a hölgyek megfordulnak Párizsban, majd az afrikai Marokkóban és a kínai Sanghajban is. A férfi főszereplő, a Marvelekből jól ismert Sebastian Stan, hozza a kőkemény macsót, aki mint kiderül, kettős játékot űz. Izgalmas, látványos, pörgős, bár szerintem egy kicsit elnyújtott a játékidő, a maga 124 percével. Értékelésem: közepesnél kicsit jobb, 60%. Egyszer nézős, de aki akciózó 40-es sztárnőkre vágyik (akik minden létező ruhakölteményben megcsodálhatóak), nem csalódik.

2022.01.29 Gábor390920

Tipikus akciófilm, melyben egy szuperveszélyes eszközt kell megszerezni a rosszfiúk elől. Csak itt nem izmos akciósztárok a főhősök, hanem nők különböző országokból, és csak közösen érhetnek el sikert. Akciódús film, cseppet sem unalmas, végig leköti a néző figyelmét.

2022.02.01 Eastern79

Dögös négyes

A Ponyvaregényben volt egy jelenet, amiben Mia Wallace arról mesélt Vincent Vegának, hogy szerepelt egy "Dögös ötös" című filmsorozat pilotepizódjában, amiben mindenféle, sablonosabbnál sablonosabb női karakterek akcióztak, és amiből aztán nem lett semmi. Nos, egy alternatív valóságban minden bizonnyal ehhez hasonló lenne az a bizonyos mű, csak éppen Mia Wallace, azaz Uma Thurman helyett ezúttal Jessica Chastain akciózik. Mace Brown CIA-ügynökként lő, fut, üt, rúg és többnyire Diane Kruger útjait keresztezi, mígnem csatlakozik hozzájuk Lupita Nyong’o és Penélope Cruz is, bár a spanyol szépség többnyire csak biodíszletként funkcionál, ugyanis a film végére is csak egy pisztoly elsütéséig jellemfejlődik, de azt az egy lövést is láthatóan megbánja. Az akciók kimértek, a közelharcok talán kissé lassúak is, a történet meg annyira sablonos, hogy szinte körbe lehet vágni egy ollóval, és a nagy fordulat olyan kiszámítható, hogy már az első tíz percben előre tudni lehet az egész sztorit, mégis működik, de csak és kizárólag a fent említett hölgyek miatt. Semmi világmegváltás, de ha bejönnek a keménykedő csajok, ne hagyd ki.

A film 24 286 264 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 13 828 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 355 eredetileg az első kémnő fedőneve volt, aki az amerikai forradalom idején tevékenykedett. Azóta általánosan használják a kódot a személyazonosságukat titkoló női CIA-ügynökökre.Szerző: Artemisia

A film szereplőgárdájában két Oscar-díjas (Penélope Cruz és Lupita Nyong'o) és egy Oscar-jelölt színésznő (Jessica Chastain) is helyet kapott. Szerző: hp

Sebastian Stan és Jessica Chastain ismét együtt állt a kamerák elé. Első közös filmjük a 2015-ös Mentőexpedíció volt. Szerző: hp

Ez Jessica Chastain és Edgar Ramirez második közös filmje a 2012-es Zero Dark Thirty - A bin Láden-hajsza (2012) után. Szerző: hp

Értékelés: 5.5/10
(2022. 01. 20.)
A jelentős írói és produceri munkásságából (Mr. és Mrs. Smith, Logan – Farkas, Mentőexpedíció) az X-Men – Sötét Főnixszel a rendezésre átnyergelő Simon Kinberg második ilyetén mozifilmje is kudarcos vállalkozássá válik azonban a túltolt nagy fordulatok és leleplezések révén, amelyek hatására a cselekmény előbb teljesen érdektelenné válik, majd végl... Több

(2022. 04. 09.)
Nem tudnám jó szívvel ajánlani ezt a mozit. Szeretem az akciófilmeket, vagy legalábbis szerettem. Igazából azzal sincs bajom, ha nőket helyeznek a középpontba és ők lesznek a főszereplők. Mert, megfelelő munkával, működhetnek. Több