A láthatatlan ember

The Invisible Man

2020.07.26 MP170506

Jó kis film lett. Fordulatos, izgalmas film. A főszereplő remekül alalította a szerepét, hiteles volt. A vége az, amitől kicsit többet vártam, de így is tetszett.

2020.04.12 elekm90

Hangulatos és jól megírt thriller Leigh Whannell-től, aki az Upgrade után ismét nagyot alkotott. Jól adagolja a feszültséget és néhány klisé ellenére van benne egy-két csavar is, kellemes meglepetés.

2020.08.12 sptt

Nagyon erősen kezdett a film, amit nem tudott végig megtartani, ennek ellenére az utóbbi idők egyik legjobb thriller-horrorja. A zene, a misztikus képsorok végig fenntartják a figyelmet, egy perc unalom sincs. A fordulatok is rendben vannak. 8/10

2020.08.31 Bazzzsi

Elisabeth Moss szinte már eggyé vált ezekkel a fura szerepekkel. Nagyon jól állnak neki. A történet a hibái ellenére szerethető. Izgalmas és látványos sci-fi.

2020.03.08 harnas1207

Láthatatlan ember, látható klisék

Szögezzük le gyorsan, hogy nem a világ megváltására készült az az alkotás! Készítői csupán egy kellemesen izgalmas, ugyanakkor csavaros és ijesztő thrillert szerettek volna a nézők elé tenni. Sajnos ez nem sikerült. Már a bevezetésnél érezni lehet a sablon ízét, ezen Elizabeth Moss játéka se tud változtatni, pedig tökéletesen alakítja az őrület határán egyensúlyozó karaktert. Itt álljunk is meg egy pillanatra! Ami az egyik oldalról bók, a másik oldalról kritika: nem feltétlen szerencsés választás a színésznő olyan szerepre, ahol az elhagyhatatlan, álmaim nőjét kell megformázni. A karakter megformázása, az arcjáték mesteri, de sehol nem érezhető a feszültség. Egy pillanatig nem tud a történet kétségeket ébreszteni a nézőben. A szerepek adva vannak, a feszültség hamar elvész, és marad az igazi klisé halom. Miközben egymást érik a logikátlan bakik és a megválaszolatlan kérdések, úgy kerekedik ki egy olcsó sci-fi a várva várt katarzis helyett. Mint egy robogó vonat, úgy suhan el a film a kihagyott helyzetek között. A védtelen nő nemes és pusztító bosszúja manapság sláger téma a filmgyártásban, de ennél többet várunk el. A negatív főhősről jóformán semmit nem tudunk meg. Azonban itt is él az örök igazság: ha valaki felvesz egy különleges ruhát, akkor egyből mesterlövész és fekete öves harcművész lesz az illető. Egyszóval A láthatatlan ember semmi újat nem tudott mutatni, nagyobb volt a füstje, mint a lángja. De lehet, hogy csak én nem látom a láthatatlan embertől az erdőt...

2020.08.09 BoBamburg

Nem rossz film, kellemes kikapcsolódás egy unalmas vasárnap délutánra, de azért nem hozza azt a szintet, mint amekkora hype volt körülötte. Viszont tény, hogy egy egész korrekt újragondolása a klasszikus láthatatlan embernek.

2020.09.02 TomÁcs

Aki nem annyira jártas sci-fikben annak tetszeni fog a film. Van egy íves és végig pörgős, nincs idő az unatkozásra.

2020.05.01 Ildikó Bacskai

Ötletes film, nem értem az ilyen pasikat , szerencsére még egy ilyenhez sem volt szerencsém. Izgalmas, nem telefonnyomkodva néztük :D

2020.09.16 VvV

A nem túl hétköznapi szerepeket jól hozza Elisabeth Moss. A film nem a megszokott és a végén el is kellett gondolkodni, hogy ki volt az áldozat.

2021.11.16 EnikoCzucz

Nem volt rossz, de kiemelkedő sem. Lehet, hogy a túl sok A szolgálólány meséje teszi, de kifejezetten idegesít Moss mint szenvedő, tehetetlen áldozatból lett szuperdörzsölt ellenálló, aki kijátssza az elnyomóját. Persze ettől még nagyon jól hozza, amit hoznia kell.

2020.02.28 drg0602

Tökéletes történet és alakítások.

Szuper jó alkotás és színészi alakítások, tele jó ötletekkel és persze izgalommal.! Igen jó ötlet volt a láthatatlanság, főleg ha jól van használva, mint ebben a zseniális alkotásban. Az író és rendező előtt le a kalappal, Elisabeth Moss szerepe és alakítása tökéletes, és egyben zseniális, ahogyan belép Adrian szerepébe Oliver Jackson-Cohenaz az is tökéletes. A film jó fel van vezetve, és az izgalom, feszültség az bizony kitart egészen végéig, ez persze dicséretre méltó, és egyben dicséri a rendezőt! A végjáték szintén nagyon jó, a légkör és hangeffektek tökéletesen illenek az egész filmhez. A mellékszereplők is nagyon jól szerepelnek. Tele van meglepetésekkel a film, amely kitart az alkotás végéig! Ez a kicsit sci-fi, thriller és horror műfaj keverék, szerintem szuper jól sikerült. Én csak ajánlani tudom. Ebben a műfajban, nekem a topok között szerepel! Zseniális alkotás.

2020.06.23 stevepisti

Jó film, talán kicsit lassan indul be, de mindenképp érdemes kivárni a végét! Elisabeth Moss jól hozza a zavarodott nő szerepét. Nekem talán az éttermi jelent "tetszett" a legjobban, eléggé kegyetlen volt.

2020.02.29 Anti007

Mutasd magad!

Kíváncsian vártam H.G. Wells által megálmodott történetet, ami ezúttal az áldozat szemszögéből mutatja be a Láthatatlan ember sztoriját. Akik azt gondolják már nem lehet mit kihozni a remek alapötletből,azoknak mindenképp kellemes meglepetés lesz a f... Teljes kritika

2021.10.27 petraszab

A történet jól indult, hamar megteremtette a feszültséget. Maga a történet szerintem kicsit nevetséges volt, mintsem izgalmas. Kár érte.