A végső megoldás: Halál

Alien³

2024.01.01 Jocpappa

10/5

A tökéletes 2. résszel ellentétben ez kifejezetten unalmasra sikerült. Pedig jó az alapötlet, jó a környezet, csak valahogy nem jön össze benne semmi. Hallottam, hogy legendásan elátkozott forgatása volt, és Fincher sem akarta a nevét adni a kész filmhez. Majd utánaolvasok, hogy miért. Kicsit félek ezek után a negyedik résztől.

2018.03.20 Artemisia

Ez a rész még hozza az Alien-univerzum hangulatát, még értékelhető, érdekfeszítő film, bár egy kicsit kevesebb az izgalom a 2.rész után, hiszen ott néhány ember magára volt hagyva egy bolygónyi Alien-bolygón, itt pedig ismét csak 1 van egy egész boly... Több

2017.12.13 Yosihiro

Az Alien sorozat egyik legjobb része. Izgalmas és még mindig tudtak csavarni a történeten. Jó lett csak ajánlani tudom mindenkinek.

2016.12.23 ArpiHajdu és Réci

Egy fontos univerzum építőköve

Ha önmagában nézem a Végső megoldás: Halált, akkor egy átlagosnál jobb akció-sci-fi filmként elmegy, a probléma viszont az, hogy ez egy remek film és annak egy nagyszerű folytatásának a szerves része kíván lenni, s ebben viszonylatban egy igen gyenge... Teljes kritika

2022.03.03 JRD

Ripley visszatér, és Alien is...

Félelmetes, véres, ijesztő, pörgős és nincs happy end! Ripley vajon újra győz? És milyen áron? Vége lesz ennek valaha? Ahhoz, hogy megtudd, meg kell nézned! Szóval, tudod a dolgod! Filmre fel, és jó szórakozást!

2017.07.26 Deku

Szerettem az első két részt, ez már kevésbé lett jó de ilyen is kell. Ez amolyan bőven átlagos rész lett. Ezt is jó néha megnézni de nem dobom el tőle az agyam.

2023.04.10 erahurka

Bővített verzió ide vagy oda, ez a film nem egy erős darab. Persze ott az Alien meg Ripley, de sem a börtönnel, sem a vallással nem igazán kezdtek semmit. A karakterek közti ellentétek is kimerülnek abban, hogy elmondják, megromlott a kapcsolatuk, de... Több

2021.04.26 elekm90

Tetszett ez az Alien-rész az egyedi hangulata miatt, bár az első kettő által állított magas mércét nem tudta megugrani. Talán a legfőbb probléma az volt vele, hogy legkevésbé a lényre fókuszált, inkább csak a második felében, nagyobb hangsúlyt fektet... Több

2020.09.04 BoBamburg

Ebben a részben már rákapcsoltak a trash fokozatra, de talán pont ezért lett igazán jó. Mind a képi világ, a szűk helyek és az elzártság..stb. Minden hibája ellenére én nagyon szeretem.

2023.07.31 Lipót Testvér

Jobb a másodiknál, de rosszabb az elsőnél.

Ripley-ről kiderül, hogy hová érkezett meg a Xenomorph-égetés után. A kiscsaj meghal, a Random arc halott, a derék robot (a kedvenc karakterem a második részből) szintén bekrepált. A karaktereket tekintve a börtönlakók közül egyik figura sem fogott meg. A története viszont király. Az, hogy végre Ripley-t is megtalálja a végzete, reálisabbá teszi a sztorit, ez a drámázás nekem nagyon bejön. Lényegesen jobb, mint a második része, amiből hiányoznak az eredeti karakterek (Bishopon kívül), bár nem rossz a történet ott sem. Ripley szexelt... ez valami új. Véleményem szerint Ripley maradhatott volna halott, de le kellett nyúzni még egy bőrt a filmgyűjteményről. Nem olyan ikonikus, mint az első kettő, de ez is egy jó film, még a legendás első kettőhöz viszonyítva is.

2020.11.03 Ildikó Bacskai

Teljesen jó folytatás, de nyilván nem szegez annyira a képernyő elé, mint a korábbi részek.

2020.08.08 stevepisti

Számomra egy hajszállal marad le az első két részhez képest a kedvencek listáján. Új helyszin, új karakterek. Tetszett, hogy a rabok egy társadalmi hierarchiát alakitottak ki maguknak, ide kellett beilleszkednie Ripleynek. A végére még egy kis csavar is jutott! A műfaj kedvelőinek erősen ajánlott!

2018.11.29 harnas1207

Ez a film még hozzá tartozik a ez előző kettőhöz. Amolyan lezáró epizód, meg is magyaráz pár dolgot az eddigi történésekben. Látni kell, mert Alien,mert Ripley és mert szerettük az első két részt. Amúgy önmagában nem rossz, csak már nem tud sok újat mutatni.

2021.05.31 Kósa Bence

Méltatlanul megvetett

David Fincher első filmje. Szerintem a maximumot nyújtotta. Persze az első jobb, de ennek szintén van nyomasztó, feszült és posztapokaliptikus hangulata. Pont ezért szeretem.