Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Tremors - Ahová lépek, szörny terem (1990)

Tremors

uniterra   2020. 12. 28.

Úgy a közepén kezdtem örülni, na, a csajnak ennyi, erre úgy döntött a szörny, kínai lesz uzsonnára, s bekapta a kínai boltost. Aztán még reménykedtem, hátha a kislányt felfalja, de nem, amerikai a film, kislány tnem bántunk. Így már nem is volt olyan... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 05. 05.

Egy örökké poros klasszikus

Ó, azok a 90-es évek! Bizony, bizony az első Tremors-film idén már 28 éves, mai szemmel a vizuális trükkjei idejét múltnak tűnnek, de a bájáról azt kell mondjam, hogy mit sem kopott. Emlékszem, mennyire imádtam kisrácként, ahogy feltűntek ezek a furc... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 12.

Imádom az ilyen típusú filmeket, még ha valóságalapjuk egyenlő a nullával akkor is. A történet izgalmas és pörgős, a föld alól felbukkanó óriás kukacokkal.

Deku   2017. 08. 17.

Elég régen láttam a filmet még kicsi koromban de amennyire emlékszem engem vonzott és szórakoztatott ez a történet bármennyire is bugyutaság ma már. Érdekes volt és számomra ijesztő is.

dailyfilmsan   2018. 07. 08.

Bámulatos mennyire mesterkélt az egész és mégis jó. Nem tudom megindokolni. Csak jó volt látni Kevin Bacon-t bénázni. A színészi játék is mesterkélt meg a szörny is de komolyan mondom kötelező megnézni ezt a filmet minimum 1x.

HETEDIK   2020. 05. 15.

30 éves film, de bármikor tud szórakoztatni a mai napig. Erre pedig csak az igazi nagy klasszikus filmek képesek. Megérdemelne már egy minőségi rebootot!

Sabnock Sanatory   2018. 08. 22.

Annyira gagyi ez az egész,hogy meg kell nézni... Kevin Bacon gondolom megkereste a tejre és kenyérre valót, és nagy vonalakban ennyi. A kukacok übergagyik, és a színészek is, de mégis ez a bájos egyveleg együtt elviselhető!

A film költségvetése mintegy 11 millió dollár volt, s ugyan a mozis bevételek nem voltak kiemelkedőek, a VHS eladásokból és kölcsönzésekből háromszoros bevételt tudott termelni.

A film egyik írója, S.S. Wilson elmondása szerint az alapötlet akkor alakult ki a fejében, amikor az amerikai Haditengerészet megbízásából a kaliforniai sivatagban dolgozott. Épp egy sziklán pihent, s arra gondolt, milyen lenne az, ha valami (pl. egy ismeretlen, föld alatti lény) miatt nem tudna lejutni a sziklákról.

A Tremors filmek közül ez a rész büszkélkedhet a legrövidebb játékidővel (95 perc).

Michael Gross a forgatásra mindössze egy nappal a Családi kötelékek utolsó epizódjának munkálatai után érkezett meg.

Ez volt Reba McEntire első filmes szerepe.

(ps)

A várost két hónap alatt építette fel a stáb.

(ps)

Az eredeti tervek alapján a szörnyek nem lettek volna nyálkásak, de a magas fényű lakk miatt síkosnak tűnik a testük.

(ps)

Burt Gummer fegyverekkel teli falát többször is fel kellett építeniük, mert a jeleneteket különböző helyszíneken forgatták.

(ps)

Burt GMC Jimmy típusú kocsija Michael Gross sajátja. A színész 1988-ban vásárolta az autót.

(ps)

Val és Earl kocsija egy 1963-as Jeep Gladiator.

(ps)

A saját műfajában egy emlékezetes darab lett, amelyen nem nagyon fogott az idő, hiába koptak meg a díszletek az évek során, a forgatókönyvnek, az operatőrnek, a rendezőnek és a színészeknek köszönhetően még mindig fel tud dobni egy unalmas őszi estét.

7/10 több»