Tremors - Ahová lépek, szörny terem

Tremors - Ahová lépek, szörny terem

Tremors
JRD

Egy kisváros lakóit furcsa, ismeretlen és titokzatos lények tizedelik. Hamarosan kiderül, hogy föld alatt élő mutáns férgekről van szó, amik ráadásul meglepően intelligensek. Val (Kevin Bacon) és Earl (Fred Ward) segítséget kap a városka lakóitól, és felveszik a harcot. Az elsővel könnyen… Több

Rendező: Ron Underwood
Premier (HU): 1990.07.12. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.04.02 Gamehun638

Egy igazi horror-vígjáték. Látványos, szép felvételek. Tökös főszereplők. Kétféle szinkron is létezik hozzá. Viszont a poénok miatt érdemes eredeti nyelven megnézni.

2022.06.02 Kóborló

a nap véleménye

Szörnyek a föld alól

Pár hete olvastam azt a sajnálatos hírt, hogy elhunyt a Tremors - Ahová lépek, szörny terem című film egyik főszereplője Fred Ward (1942-2022). Mivel az én emlékezetemben is egy kiváló színész volt, ezért arra gondoltam, miért is ne nézném újra, az e... Teljes kritika

2022.06.03 JRD

Támadnak a kukacok!

Óriás, vérszomjas kukacok, melyek egyszer csak megjelennek, és a kisváros lakói felveszik velük a harcot. Az évek során többször is megnéztem a filmet és be kell vallanom, hogy ma is ugyanúgy tetszik, mint kamaszként. Ma már természetesen sokkal látványosabb és véresebb filmet készítenének belőle a gigabevétel reményében, de az akkori technikai lehetőségek ennyit engedtek a filmkészítőknek. Meglátásom szerint valahol már kultfilm. A film jó. Pörgős. És vannak benne elszórt humormorzsák. Kevin Bacon pedig cuki ahogyan bengabélát alakít. Érdemes a figyelemre! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.05.05 ArpiHajdu és Réci

Egy örökké poros klasszikus

Ó, azok a 90-es évek! Bizony, bizony az első Tremors-film idén már 28 éves, mai szemmel a vizuális trükkjei idejét múltnak tűnnek, de a bájáról azt kell mondjam, hogy mit sem kopott. Emlékszem, mennyire imádtam kisrácként, ahogy feltűntek ezek a furc... Teljes kritika

2017.04.12 indingo

Imádom az ilyen típusú filmeket, még ha valóságalapjuk egyenlő a nullával akkor is. A történet izgalmas és pörgős, a föld alól felbukkanó óriás kukacokkal.

A filmet 50 nap alatt vették fel.Szerző: Kóborló

Ez volt az egyetlen Tremors film, amit mozikban is bemutattak. A továbbiak már elkerülték a mozis bemutatást.Szerző: Kóborló

A film külföldi DVD-kiadása tartalmaz egy alternatív nyitást és egy alternatív befejezést is. A Magyarországon kiadott DVD sajnos semmilyen extrát nem tartalmaz. Szerző: Kóborló

A filmbéli Heather Gummer szerepében látható Reba McEntire a forgatás ideje alatt már sikeres énekesnő volt. A filmvégi stáblista alatt, az egyik korábbi slágere is hallható volt.Szerző: Kóborló

(2017. 10. 31.)
A saját műfajában egy emlékezetes darab lett, amelyen nem nagyon fogott az idő, hiába koptak meg a díszletek az évek során, a forgatókönyvnek, az operatőrnek, a rendezőnek és a színészeknek köszönhetően még mindig fel tud dobni egy unalmas őszi estét.

7/10 Több