Denevérember

Lubi   2019. 10. 03.

legújabb vélemény a nap véleménye

30 éve a csúcson

Batman karaktere először 1939-ben jelent meg a Detective Comics egyik számában. Kitalálói, Bob Kane és Bill Finger Supermant vették a figura alapjául, de sokkal sötétebbre és realisztikusabbra formálták azt. A történet kiindulópontja szerint a fiatal... teljes kritika»

rbernadett   2015. 09. 12.

Vicces, egy kicsit szánalmas, de akkor valami új. Akkor még az effektek és az egész elképzelés újszerű volt, éppen ezért mindenki nagyon várta, talán nem is csalódott senki...AKKOR, de így visszanézve már egy kicsit nevetséges.

Deku   2017. 07. 17.

A régen igazi szenzáció volt és hozzá is tartozik a Batman történelemhez. Szerintem eszméletlen jó volt. Ma már lehet, hogy nevetséges de nem ehhez kell mérni.

Thibo84   2016. 06. 14.

Hiába Nolan nagy sikerű trilógiája, számomra a Tim Burton féle Batman - A Denevérember és a Batman visszatér a favorit.

Filmdoki   2018. 07. 24.

Alighanem az egyik legjobb Batman film

Bevallom férfiasan, egyetlen Batman képregényt sem olvastam még. Kölyökként viszont imádtam az animációs sorozatot, sőt volt egy Batman figurám is. Menő volt, izgalmas és akció dús, tehát meg volt benne minden, amivel egy gyereket le lehet kötni. Azt... teljes kritika»

szaka123   2016. 01. 25.

A '90-es években nagy számnak számított, de volt alkalmam nem régen ismét megnézni, hát... Kicsit már paródiába hajlott néhol. Régen nagyon szerettem, most is végig néztem, szóval nem unalmas, de a technikai kivitelezések néhol nagyon viccesek mai szemmel. Egyszer érdekes lehet megnézni, már csak Joker miatt is!

Scramananga   2016. 09. 13.

Nem mondanám a kedvenc filmemnek, de tény, hogy összefoglalta nekem a Batman világot. Bizonyos szemszögből, még jobban is tetszik, mint a Christopher Nolan-féle trilógia. A színészek közül, Jack Nicholson-t emelném ki, maradandó alakítást hozott, nag... több»

Robert Wuhl
Michael Gough
Michael Gough
Billy Dee Williams
Jack Palance
Jack Palance
Tracey Walter
Michael Keaton

Steve Martin és Daniel Stern elutasította Alexander Knox szerepét.

(Thibo84)

A film első vázlatát 1980-ban Tom Mankiewicz, a Superman (1978) társszerzője írta, és elmeséli Batman és Robin eredetének történetét. A gazemberek Joker és Pingvin lettek voltak, és Rupert Thorne, meg Barbara Gordon is megjelentek. A végén Robinnak jelmezben kellett volna megjelennie (hasonlóan a Mindörökké Batmanhez (1995)).

(Thibo84)

Willem Dafoe neve merült fel elsőként Joker szerepére.

(Thibo84)

A múzeumban a gázálarcot kísérő kis levélen a kézírás Tim Burtoné.

(Thibo84)

Eredetileg George Michaelt és Michael Jacksont kérték fel, hogy készítsék el a film zenéjét. Jackson elutasította a felkérést, mert épp turnézott.

(Thibo84)

Tim Burton nem szereti Prince dalait. Jon Peters ötlete volt.

(Thibo84)

Mel Gibson volt az első választás Bruce Wayne (Batman) szerepére, de vissza kellett utasítania, mert már elkötelezte magát a Halálos fegyver 2. (1989) iránt.

(Thibo84)

Tim Burton Brad Dourifot akarta a Joker szerepre, de a Warner Brothers felülbírálta.

(Thibo84)

Jack Nicholson meggyőzte a filmkészítőket, hogy közeli barátjának, Tracey Walternek adják Bob szerepét.

(Thibo84)

Jack Nicholson annyira szerette a filmet, hogy egy darabig hetente egyszer megnézte a házában.

(Thibo84)

Tim Burton a nyolcvanas évek végén vászonra álmodta a Denevérember komorabb változatát, mely teljesen szokatlan módon szakít az 50-es 60-as években megszokott gyermekibb hangvételű koncepcióval. több»