A Fekete tükör egy antológia sorozat, vagyis a részek nem függenek szorosan össze. Az alkotók az élet és a technológia sötét oldalát igyekeznek bemutatni.
(ps)A Fekete tükör egy antológia sorozat, vagyis a részek nem függenek szorosan össze. Az alkotók az élet és a technológia sötét oldalát igyekeznek bemutatni.
(ps)Hatodik évad: nem olyan rossz, ha elvonatkoztatunk attól, hogy ez a Black Mirror. Mert az első három évadhoz képest ez lapos, ötlettelen és közhelyes, legalábbis ami a történeteket illeti, mert a kivitelezés tartja a színvonalat. Természetesen itt is... Több
Charlie Brooker, a sorozat alkotója egy kivételes elme. Minden egyes epizódnak megvan a maga varázsa és atmoszférája. Természetesen itt is vannak gyengébb részek, azonban mivel a részek nem szerves részei egymásnak ez egyáltalán nem zavaró. Az epizód... Több
Nagyon készültem rá, hogy majd nagyon fogom szeretni, de csalódnom kellett. Maga az ötlet jó, hogy minden rész független, de a sztorik nem kötöttek le.
Kétségtelen, hogy a sorozat az indulásakor nagyon különlegesnek számított, legalábbis nálam nagyon betalált. Az állandósult, egysíkú mondanivalójával azonban eléggé kifulladta a koncepció, és valahogy túlságosan is lehangoló volt azt látni, hogy a tartalmi mondani valója sokszor nem más egy-egy epizódnak, hogy a "technika rossz". Persze ettől függetlenül még mindig formabontó a Fekete tükrör, érdemes belevágni.
A film összbevétele 320 000 dollár volt (imdb.com).
2017-ben legjobb tévéfilm kategóriában nyert Emmy-díjat.
Az első két évaddal ellentétben a harmadikban már többségében nem brit, hanem amerikai színészek játszanak. Ez annak tudható be, hogy a brit Channel 4 két évad után nem rendelte be a harmadik szezont. A szériát végül az amerikai központú Netfilx karolta fel.
A sorozat összes epizódjában más-más karakterek szájából elhangzik az 'oi' szócska.
A Fekete tükör első két évadát a Channel 4 készítette, de a harmadik évad már a Netflix égisze alatt készült el.