Kokainmedve

Cocaine Bear

2023.09.21 Master

Vicces és nagyon gyenge

Horrornak semmiképpen sem lehet nevezni, mert ahhoz kevés a rettegést kiváltó jelenet benne (és ami van, az is nagyon gagyi), vígjátéknak nem elég vicces, thrillernek szóba sem jöhet. Igazából sehová sem sorolható a Kokainmedve. Elizabeth Banks, a rendezőnő, teljesen új oldalát mutatja meg, mert eddig egy belevaló, csinos vígjátéki színésznőnek látszott, akit nem jellemeznek a gagyiságok. A 2012-es Borotvaélen című filmben például egy okos nyomozónőt alakít, a 2008-as Zack és Miriben pedig egy vicces barátnőt. Mindkettő jó film, mindkettőben kiemelkedő az alakítása. Ezekkel szemben a Kokainmedve maga a gagyiság, még akkor is, ha látszólag jó ötletnek tűnhetett egy valós alapú, szürreális sztorit felkarolni. Csak hogy a valóságban az a bizonyos vadon élő medve, mely megette a lezuhant kábítószer-csempész repülő kokainszállítmányát, azonnal elpusztult. Szerencsétlen állat nem ártott senkinek. A filmbeli medve azonban őrült ámokfutásba kezd. Ez a bizonyos ámokfutás néhol vicces, néhol szürreális, néhol félelmetes, de mindvégig abszurd és a legkevésbé sem valóságszerű. Értékelésem: 45-50%.

2023.03.10 Artemisia

a nap véleménye

Medvecukor

1985-ben egy Andrew C. Thorton nevű kokaincsempész balul elsült ejtőernyős balesete után több mint 30 kg-nyi kokain szóródott szét az erdőben. A dollármilliókat érő szállítmányt hiába próbálták felkutatni, ugyanis elsőként egy fekete medve talált rá... Teljes kritika

2023.07.05 Harper

Elvont fekete-komédia horror köntösben: Kokainmedve

Elizabeth Banks egészen elképesztő filmmel debütált rendezőként, mely thriller egy állítólag megtörtént esetre épül. Valamikor a 80-as évek végén (90-es évek elején) lezuhant egy kokaint szállító csempész-repülőgép az USA -ban egy erdőségben, ahol állítólag egy fekete medve megette a rakomány egy részét. A medve kimúlt ugyan a sok kokaintól, de a történet megihlette a Kokainmedve alkotóit, akik elkészítették ezt a szürreális fekete komédiát. A film sok helyen thriller besorolást, máshol horror minősítést kapott, bár szerintem egyikbe sem tartozik: se nem thriller, se nem horror. A Kokainmedve egyszerűen vígjáték. Akadnak benne persze véres jelenetek, de mindig fekete humorba ágyazva. A kivitelezés kicsit B kategóriát idéz, miként a színészi alakítások is. Belekeverték szegény Han Solot is (a Solo film sztárját), de Alden Ehrenreich sem menti meg a filmet. Gyenge és szürreális, ez a két szó jellemzi, és talán még a felejthető és fárasztó kifejezések. Bár Elizabeth Banks egy figyelemreméltó színésznő, ezt a művét max 50%-ra tudom értékelni.

2023.02.25 drg0602

Elképesztő látványos, olykor vicces, helyenként brutális

Moziba néztem tegnap ezt a szuper jó kis horror-vígjátékot, amelynek az eleje, az első fél óra, nagyon lassúra sikeredett, plusz helyeként a film nézése közben észrevettem sajnos, hogy a maci nem igazi. Na, viszont ennyit a negatívumokról, most jöjjön a sok pozitív élmény! Nagyon jó filmnek tartom, több szempontból is. Elképesztő látványos, olykor vicces, helyenként brutális. A történet nagyon egyszerű, nincs túlbonyolítva, a színészi teljesítmények jók. A látványvilág tökéletes. A maci gyilkolások nagyon jól vannak kivitelezve. A macibocsok aranyosak. A film, mint ugye tudjuk, igaz történet alapján készült, ami meg van spékelve egy kis túlzással. De nekem így is kellemes meglepetés volt ez a film, mindenképpen érdemes megnézni. Értékelés: 9/10

2023.05.11 Tonyka

Pihent agyú, de legalább nem hazudik

Nagy kincs manapság, ha nem ver át az álomgyár. A PR kampány, a bemutatók egyre többet verik át az embert. Nem felejtem, mikor először halottam ezt a címet, felkaptam a fejem. Mi a bánatos isten haragja lehet, és ezt komolyan gondolták? Ez a két szó egyáltalán nem illik össze, akkor meg hogy a fenébe gyúrták össze őket? Erre jött az igaz történet alapján információ. Mi van? Kicsit utána néztem, ugyan az író kicsit kibővítette a sztorit, mondhatni erősen kiszínezte, de valóban elpusztult egy medve a repülőből kidobott kábítószer miatt. A film ügyesen játszik, nem 100% trash, de a határvonalán mozog. Egy másodpercre sem veszi magát komolyan. Ez kifejezetten jól áll neki. A szereplők többsége szándékosan pihent agyú, akár a vérszomjas, kokainos medve ötlete. Szürreális viselkedéssel, kinézettel sokkolnak minket. Gurulnak a fejek, repkednek a végtagok, lógnak a belek. Volt még energiájuk némi humort is becsempészni, párszor jókat derültem. A szereplők jól hozzák a rájuk bízott karaktert. Nem zavart különösen a CGI medve, amit legtöbbször egészen tisztességesen megcsináltak. Nem zavart, mert az egész komolytalan. A hang jó, vagy kétszer meg is ijedtem. Kiemelném még a zenéket, nagyon jól működnek, azok a 80-as évek. Mindent összevetve jó kis agykikapcsolós mozi.

2023.05.30 dandelion1983

Nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban, és azokat szépen hozta is. Nyilván nem ez lesz életed mozija, de elérte azt, amit nálam napjainkban elég kevés filmnek sikerül, és végig lekötött. Már az elején szerettem a filmet a '80-s évek miatt,... Több

2023.04.12 Morpheus

Thrillernek komolytalan, vígjátéknak véres

A kokainmedve ötletét a valóság adta, hiszen állítólag 1985-ben valóban megtörtént, hogy egy drogcsempész kisgép kokain rakományát részben felzabálta egy fekete medve, mégpedig valahol Tennesseeben. Csakhogy a valóságban a szerencsétlen jószág kipurcant a 30 kg cucctól és nem mészárolta le a környék lakosságát. Elizabeth Banks rendezése viszont egy sajátos vígjáték-thrillert vezet elő, melyben egy bekokózott medve irtja a környékbelieket. Ami Elizabeth Bankset illeti: nekem a 2008-as Zack és Miri pornót forgatban tűnt fel először, majd a 2012-es Brotvaélenben bizonyított. A szereplők között találjuk az ifjú Han Solot azaz Alden Ehrenreichot, aki nem éppen férfias karaktert kap és sajnos gyengécske alakítást nyújt. A filmet a tavaly májusban elhunyt Ray Liotta sem tudja megmenteni. Néhány poént leszámítva egy kaotikus zagyvaság, sok idiotizmussal. A Kokainmedve thrillernek teljesen komolytalan, vígjátéknak meg nem elég vicces és túl véres. Igazából egyik műfajba sem sorolható. Nálam 40-45%-ot kap mindössze.

2023.06.30 Filmelemző

Szürreálisan gyenge, néhol mulatságos

Ez az a film, aminek nem tudnám meghatározni a műfaját. Egyszerre vígjáték, szürreális fekete komédia, thriller és kalandfilm, drámai elemekkel. Horrornak nem nevezném, bár akad benne egy-két horrorisztikus jelenet. Az alaptörténet állítólag részben megtörtént egyszer sok-sok éve, amikor Pablo Escobar egyik drogcsempész kisgépe lezuhant valami amerikai erdőségben, és egy medve felzabálta a kokaint. Csakhogy a valóságban az a szerencsétlen állat kipurcant és nem kezdett ámokfutásba, mint ebben az eszement filmben. Ami vicces benne, az a temérdek szerencsétlenkedés, de nagyon sokszor túltolják azt is. Alden Ehrenreichet nagyon nehezen tudtam beazonosítani a szereplők között, de valóban játszik benne a kis Solo. Megdöbbentően gyengusz az alakítása. Bár a karakter, amit kapott, nem nagyon igényelt túl sok színjátszást. Meglepett a rendező neve is: Elizabeth Banks, akit sok filmben láttam már (legelőször a 40 éves szűzben), és álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen filmet készít majd. Noha az új Charlie angyalait is ő rendezte (bár ne tette volna, mert az is nagyon gagyi lett). Úgy tűnik, Banks kisasszony csak a kamera előtt jó, mögötte nem.

2023.02.23 erahurka

Kokainnal jobb lett volna

Ettől féltem már a Vérapó kapcsán is, de ott nem igazolódott be, úgyhogy a Kokainmedvét lelkesebben vártam, hiszen ugyanaz a stúdió, gondoltam lehozzák ugyanazt a receptet, csak mikulás helyett mackulással. Nézhető meg minden, vannak nagyon morbid és vicces pillanatai, a gond inkább az ezeket összekötő, nem annyira jó humorú részekkel van. Vagy lehet az volt a baj, hogy most nem dobtam fel a kólát egy deci Bacardival? Nem hinném. A medve is olyan, hogy nem végig üldözik, vagy üldözi ő a szereplőket, hanem időnként feltűnik. Neki az összes jelenete jó, csak szerepelhetett volna többet, illetve a gyerekek voltak még meglepően viccesek időnként. Azt éreztem egyébként, hogy alacsonyabb korhatár-besorolás kompatibilisre forgatták, tehát mint a M3gannél, a tesztvetítések után akár simán le tudták volna skálázni PG13-ra, ha veszélyben érezték volna a pénzüket. Szóval a Vérapó minden ilyen közepes próbálkozással egyre magasabb polcra kerül. Volt amúgy Kivert kutyák előzetes, na arra rohadtul nyerni akarok majd, mert nagyon kretén filmnek tűnik.

2023.03.06 Lóri Ádámcsik

Ne vedd túl komolyan!

Ha nem veszed túl komolyan a filmet, csak sodródsz az árral, akkor egy jó kis esti mozi is kisülhet belőle. :D

2023.05.11 Ahoj poplacsek

Erdei Sharknado

Mackóval. Az „igaz történet alapján” eléggé félrevezető. Kb. annyiban kapcsolódik, hogy a megtörtént verzióban is volt medve meg kokain. De ha szereted néha Asylum-filmekkel csapatni magad, ezt is értékelni fogod.

2023.03.16 Eastern79

Elizabeth Banks összes gyógyszere elgurult

Ennyire morbid, mégis vicces filmet már nagyon rég nem láttam. Egy percig sem veszi magát komolyan, miközben gyomorforgatóan brutális. A történet és a karakterek sincsenek túlbonyolítva, talán éppen ezért valahogy súlytalan az összkép. Ha nem vársz tőle sokat, akkor egész jó.

2023.03.23 uniterra

Nemrég láttam az Ed Wood filmet. Na, ez edwoodos volt. A szánalmas és a jó szutykos keveréke, amolyan drek. Ha az ember nem bánja, hogy ZS mozit néz, akkor ez is egy időtöltés. A rendezés megérne egy Arany Málnát.

2023.03.25 BÉLA

Szuper

Nem tudom, hogy itt egypáran mért nyávognak, ez igenis egy jó film. Remekül szórakoztunk.