
Vélemények (30)
Az első, eredeti Tyler Rake azért annyira jó, mert valahogy áthatja egy ázsiai érzés: a koszos, nyüzsgő, elmaradott, elvadult és nyomorral teli bangladesi és dakkai utcák sajátos hangulata. Ez sajnos a második részből teljesen hiányzik, cselekménye kisebb részben Grúziában nagyobb részt Bécsben játszódik melyek egyáltalán nem számítanak egzotikus helyeknek. A grúziai részben van mondjuk egy börtön-jelenet, ami iszonyúan jól sikerült: Tyler az egymással is harcban álló rabok sűrűjén keresztülvágva próbálja kimenekíteni volt felesége testvérét és annak fiát. Folyamatos bunyóra kényszerül így a szitu egy nagyon intenzív harci jelenetté válik. Kár, hogy szinte csak ez az egy scene annyira emlékezetes meg talán a legvégén a párharc Tyler (Chris Hemsworth) és Zurab (Tornike Gogrichiani) között. Utóbbi egyébként a való életben is grúz, ott is született Kutaiszi városában 1986 október 10-én. Figyelemreméltó az alakítása szerintem. Végső értékelésem azonban így is csak három csillag, mert az első részhez képest visszaesés.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A Netflix apák napja hétvégére időzítette új premierjét. Ebben a részben megkerül a "család", ami a szemünk előtt hullik darabokra. Összehasonlítva a kasszasiker akciófilmekkel, itt többet kapunk. Nyíltan beszél a film a családi erőszakról, és láthat... Teljes kritika
Nagyon vártam ezt a második epizódot, mert az első kimondottan tetszett. Ott okosan választottak helyszínt: a bangladesi (dakkai) utcaképek, furcsa színek, utcai tömegnyomor és forgatag a rengeteg nyomorgóval sajátos hangulatot ad az üldözéshez. Ugyanakkor a második részben mindez nincs meg. Ezúttal a hegyvidéki Grúzia a helyszín, és valamilyen érthetetlen okból Ausztria. Az egzotikus kártya most nem játszik. Ez rengeteget ront a végeredményen, csak úgy, mint a tempó belassulása. Az első negyven perc még tartja a pörgést, a börtönjelenet például, amelyben Tyler (Chris Hemsworth) kimenekíti sógornőjét a két gyermekével, egyszerűen zseniális. A börtönudvaron nagyon izgalmas bunyókba bonyolódik, és tizenöt percen keresztül a lehető legmagasabb hőfokon izzanak az akciók. Aztán fokozatosan belassul minden, és a cselekmény egy átlag akciófilm színvonalára esik vissza. Több a dráma is, mert közben előkerül a feleség, akit Olga Kurylenko alakít. A főgonosz grúz maffiavezért Tornike Gogrichiani alakítja, aki úgy tudom, tényleg grúz származású. Összességében gyengébb, mint az első epizód. Arra 85%-ot adtam, erre max. 70% adható.
Hát, furcsa ez, a John Wick 4-en az álom kerülgetett, de az Extraction 2 végig érdekes maradt. Zsánerének egyik legjobb teljesítménye. A harcok izgalmasak és többszintesek, a karakterek nem egysíkúak és jó szorítani nekik, a kivitelezés pedig pazar. A korábbi filmből ismert egysnittes ismét visszatér, és most hosszabb, mint valaha, egy olyan szekvenciát foglal magába, mely az utóbbi évek talán legjobb akciójelenete, számos különböző elemmel és helyszínnel. Kizárólag ezért a szekvenciáért érdemes megnézni a filmet, és sok időt nem is vesztünk, hisz egész korán megkapjuk ezt. Ez sajnos azt jelenti, hogy a film későbbi része egy kicsivel gyengébb, de itt is akad jó pár érdekes apróság. Olyasmik, hogy a rendőrök végre nem totál használhatatlanok, a katonák nem végtelen tárú fegyverekkel rendelkeznek, és mindkét fél stratégiát használ, és nem csak a plot armor védi őket, mint Kenau Reevest. A film mellékszereplői szerethető karakterek, akik bár kiszámítható irányba mennek, mégis színt visznek a világba.
Miután az első részét bedaráltam egy agyzsibbasztó hét után, gyakorlatilag azonnal belekezdtem a másodikba. Ettől a filmtől, sztoritól sem estem hasra, de legalább kikapcsolt. Nem kellett hozzá gondolkodni (még ha bele is csempésztek némi érzelmet és... Több
Sikerült méltó folytatást összerakni, ráadásul a vége alapján jöhet a következő rész, vagy akár részek. Három nagyobb akció van benne, ezekből az első, ami igazán ütős, lövöldözéssel, autós üldözéssel, vonatos-helikopteres hepajjal, ráadásul vágatlan... Több
Joe Russo, a forgatókönyvíró és producer azt mondta: „Ez [a film] nagyon különbözik az Extraction 1-től, amit szeretünk. Ebből a szempontból ez egy saját film. Más színvázlattal [?] rendelkezik. A világ egy másik részén játszódik. Más a tempója, más a hangja, mint az elsőnek.” Továbbá hozzátette: „Nagyon izgatottak vagyunk, és úgy gondoljuk, hogy gyönyörűen sikerült a felvétel. Hemsworth fantasztikus benne. És izgatottan várjuk, hogyan reagál a közönség." Nos, én csak egy vagyok a sokból, de összességében Sam Hargrave legújabb akcióthrillerje átlagos lett. Chris Hemsworth újra életre kel, hogy megvívjon egy nyomasztó küldetést. Az első órában brutálisan intenzív és látványos harcsorozatot láthatunk, a második órában a küldetéssel együtt a történet Tyler családi hátterére is rávilágít, ezzel ügyesen összekapcsolták személyes és szakmai életét az új filmben. Az utolsó harminc percben a narratíva kiszámíthatóvá és unalmassá válik. Az ellenség nem fenyeget. A folytatásból hiányzik az az izgalom, ahogy Tyler az utolsó néhány percben Ovi megmentéséért küzdött azon a hídon az első részben.
Hasonló filmek
Tetszett, de egy normális akciófilm, amiben a főhős legyőzi a rosszat. Nem unalmas, nem vontatott. Ami nem tetszett, az végül is nem a film hibája, hanem a szinkroné. Miért nem lehetett az egészet leszinkronizálni?!
Az első rész sikerében óriási szerepet játszott a helyszínválasztás. A bangladesi Dakka városa ugyanis a maga túlzsúfoltságával, koszos utcáival, elvadult, bármikre képes utcai gyerekbandáival és korrupt rendőrségével adott valamiféle pluszt az akciókhoz. Chris Hemsworth pedig, a megkeseredett, életunt, és kisfiát elvesztett kommandós kőkemény elszántsággal vetette magát a reménytelen küzdelembe egy indiai maffiafőnök fiának kimenekítéséért. Ezzel szemben a második részben már a hegyes, havas Grúzia a helyszín, majd furcsa módon Bécs. A tét itt is hasonló: kimenekíteni egy családot (anyát és két gyermekét), akik ráadásul volt felesége rokonai a maffia uralta Grúziából. A rendezés idővel áthelyezi a küzdelmeket Bécsbe, és a döntő harc már ott folyik. Tyler Rake leszámol a bandával, bár megintcsak éppen hogy sikerül túlélnie az egészet. A grúz és bécsi helyszínek nem sokat tudnak hozzátenni a hangulathoz, bár a börtönös és vonatos részek nagyon jók. Grúziában egy börtönből hozza ki őket, majd vonaton menekülnek, ahol nagy harc bontakozik ki. A végeredmény: izgalmak a köbön, de gyengébb kivitelben. Négy csillag nálam így is.
Pont ugyanaz, mint az első: lenyűgöző akciójelenetek bravúrosan vágva-felvéve, mellé körítve egy tölteléksztori.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Sam Hargrave nagy sikert aratott a 2020-as első A kimenekítés filmmel, mely szerintem felerészben a jól megválasztott helyszíneknek volt köszönhető. A bunyók, a véget nem érő menekülési jelenetek és a rengeteg fegyveres összecsapás hatásosabbnak tűnt a mocskos bangladesi utcák forgatagában. Ehhez adódott Chris Hemsworth alakítása, aki mosolytalan marconasággal küzdött egy kisfiú életéért. Szimpatikus volt a nézőknek a páros. Aztán jött az új rész, de ezúttal nem sikerült meghatározó és sokkoló helyszínt választani. A grúziai hegyvidék, ahol a börtön áll Tyler feleségének családjával, lehetne bárhol Európában is, annyira átlagos. A másik helyszín Ausztria havas hegyei, melyek megint csak nem nevezhetőek különlegesnek (európai szemmel). Az előző rész három sikerfaktorából ezzel sajnos ki is iktattak egyet. A másik a megható azonosulás a kisfiút kimenekítő főhőssel ugyancsak pöntyög, mert itt most egy családot próbál kimenteni Tyler, mely család elég zűrös, a nagyfiú pedig még át is áll a túloldalra. Mindent egybevéve: bár sok jó akciót láthatunk, a végeredmény sajnos messze elmarad az első résztől. Ha az eredeti 80%, akkor a második rész maximum 65.
Kifejezetten vártam ezt a filmet, és végre meg tudtam nézni! És ez a film brutális, már ami az akciót illeti. Az első rész is egy remek film szerintem, de én azt mondom, ez a rész jobb. Legalábbis a számomra. Furcsa, mert sok filmnél a második rész gyengébb, itt viszont pont máshogy van, és ez jó. Kicsit lassan indul be (emlékeim szerint az első rész hamarabb csap bele a lecsóba), de amint elindul az akció, a film végéig megy a zúzás. Az a legalább fél órás vágatlan jelenet valami elképesztő, de tényleg! És ha valakit, engem nagyon meg lehet az ilyenekkel venni. Bár több ilyen filmbe lenne! Chris Hemsworthnek ez a szerep nagyon jól áll, sőt megkockáztatom, hogy ez a karaktert jobban is áll neki (és jobb is szerintem), mint Thor. Erre a filmre is azt tudom mondani, hogy az utóbbi idők egyik legjobb akciófilmje. Már-már John Wick szintű, ami az akció minőségét illeti. Nekem nagyon tetszett, és aki szereti az akciófilmeket, az ne habozzon, nézze meg! És innen is csillagos ötös a hosszú vágatlan jelenetért.