Feledés

Oblivion

2022.05.28 msfini

Csak közepes sci-fi

Miután megnéztem, nem tudtam teljesen eldönteni, hogy tetszett-e vagy sem. A befejezés kicsit összecsapottnak, és klisésnek érződött, de Tom Cruise filmtől nem is vártam nagy megfejtést. Vizuálisan viszont remekül nézett ki, a nagyon modern és a poszt- apokaliptikus jelenetek is igen minőségin lettek megjelenítve. Morgan Freeman karaktere nem volt érdekes, de ez minden szereplőről elmondható. Egydimenziósak és egyszerűen lettek megírva. Még a lázadókkal sem sikerült túlságosan együttéreznem, de azért Jacknek (Tom Cruise) szurkoltam. A fő gonosz is egy másik sci-fiből lett átemelve, akit most spoiler miatt nem nevezek meg. A fordulatokat is pillanatok alatt el kell fogadnunk: a nézőknek és a szereplőknek sincs idejük elmélkedni a történteken. Az első 15-20 perc igen meggyőzőre sikeredett, bevonzott a film, de a 2 órát nem éreztem szükségesnek. Se a történet, sem pedig a szereplők nem igazán kötöttek le. A dialógusok se lettek emlékezetesek, a színészek nem remekelnek, de nem is borzalmasak. Engem a látványvilág nem tudott teljesen kompenzálni a többi tényezővel szemben, inkább csak közepes sci-fi popcorn mozinak mondanám.

2023.08.26 Ergit

A másolatok között is lehet eltérés, az a kiszámíthatatlansági faktor, ill. a kivételek teszik próbára a szabályt. Gép tervez, Isten végez.

2016.02.07 Nathan03

Nekem kifejezetten tetszett a film. Tom Cruise jó a szerepben ahogy Morgan Freemannek is jól áll a filmben játszott karakter. Látvány nagyon jó a történet is elragadja az embert. Aki szereti a sci-fit nézze meg.

2023.12.15 Farkasember37

Az egyik legjobb romantikus sci-fi

Sosem feledem el, amikor először belenéztem, és nem értettem a filmet, nem fogott meg az eleje, és leállítottam, de nem mondtam le róla, egyik este elkezdtem, nem bántam meg, könnyes pillanatokat éltem át, de nem csak erről van szó, akkora töltet van a filmben, mondanivaló a szerelemről, a monumentalitásról (ezt felsőbb dimenziókba hozza a zene és a filmben lévő csavar), aki ezt megvárja, az garantáltan nem fog csalódni a filmben. :) Na és ahogyan a film ezt a tökéletes szerelmi történetet sci-fi köntösbe bújtatja, az megmutatja a tökéletes igazságot a jelen világunkról, vagyis megerősít abban, hogy a világunk, ez a mesterséges, mesterkélt világunk, amiben élünk, csak elválasztja az embereket egymástól, az igazi szerelem csak mindettől távol, a természetes valóságban, na meg a teljes igazságban valósul meg! :) 10/10 egyértelműen. :) :')

2020.11.02 Róbert Molnár

Akár többször is nézhető sci-fi. Fordulatos, végig pörgős. Nem szeretem alapból Tom Cruist, de Jack Harpert nagyon jól alakítja, és hát az a film alapból nem lehet rossz, melyben ott találjuk Morgan Freemant is. Akik szeretik a poszt-apokaliptikus sci-fiket, azoknak ajánlom mindenképpen.

2015.06.25 pisti18

Egy rendkívűl eredeti és alulértékelt sci-fi ez. Rendkívül monumentális csavaros alkotás, megjelenésének évében az egyik legnagyobb pozitív csalódást okozta számomra.

2019.02.23 Érdeklődő

Ismét egy jó elgondolás.

Jól kigondolt történetnek lehettem szemtanúja ebben a mozgóképben. A meglepő fordulat, ami a film nézése közben éri a szemlélőt, igen csak elgondolkodtató. Semmi sem az, mint aminek látszik. Bár itt is véltem felfedezni átvett gondolatokat, de ez nem vesz el semmit a film értékéből. Minden esetre, ez egy érdekes felvonultatása a lehetséges jövőnek.

2019.01.05 Deniel

Tom Cruise kuriózumnak számít és nagyon szeretem a filmjeit a személyét, de ez a film nekem kicsit nehezen emészthető volt, nem igazán tetszett. Ami feldobja a színvonalat az maga Tom Cruise és Morgan Freeman karaktere!

2016.08.13 tvmérnök

Nekem személy szerint nem jött be. Bár elgondolkodtató mégis túl futurisztikus és groteszk néhol. Tény , hogy látványos de a története akkor sem fofott me. És nem ez Tom legjobb filmje.

2015.06.15 Tomi

Nem vagyok kimondottan egy Tom Cruise rajongó de ez a filmje tetszett és pozitív csalódásként ért. (az utóbbi időben jó filmeket csinál Tom) Ajánlom mindenkinek a filmet és egy olyan helikopter kell nekem is :D

2018.06.18 schvarz

Nem rossz film, érdekes a történet, van benne fantázia. Viszont több része is van, ami vontatott, lassú cselekményű, ezért unalmassá válik. A színész alakítása ettől függetlenül hiteles, meggyőző, jól hozza a karaktert!

2016.02.17 Rayman102

Nagyon izgalmas és látványos film. Nagy fantázia is kell egy ilyen történet kitalálásához. Fordulatos, megdöbbentő és leköti a figyelmet Jó színészek, jó alakítások.

2015.05.20 superxaba

Hiányzott már egy ilyen film, igazi, követnivaló utopisztikus scifi, amelyikben még az utolsó űrhajó is jól játssza a szerepét, igazi a kontraszt a mű és a valódi világ között!

2015.03.14 inemeth

Hátborzongató, pont azt adja, amit várni lehet tőle. Akció, kaland, romantika keveredik, szerintem abszolút élvezhető film volt, és valami mondanivalója is akad.