
Vélemények (32)
Miért néz az ember Végső állomás filmet? A kreatív halálok miatt! Abból pedig itt sem volt hiány, bár a vizuális megvalósítása kicsit talán visszafogott lett. Teljesen szórakoztató film.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Több mint egy évtized után a Végső állomás franchise újra életjelet adott magáról. Vagyis... haláljelet. A Vérvonalak pontosan azt hozza, amit a címe sugall: új karaktereket, új generációs traumákat, és persze a jól ismert „megúsztad, de csak egy dar... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Megint kezdődik a szokásos macska-egér játék, ahol a macska láthatatlan, de rendkívül kreatív. A "vérvonalak" koncepció miatt ezúttal a halálesetek a családi kapcsolatokra és az ősök által okozott "kiszámított" sorrendre épülnek. Ha ezzel megbarátkoz... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Látom, nagyon lepontozták a filmet. Ha olyan tekintetben nézzük, hogy horror a műfaja, nálam is elég alacsony pontot érne el. Sokkal, de sokkal több horrorjelenetet vártam, de most ez egy kulturált horrorfilmre sikeredett. Mondjuk nézőpont kérdése, l... Több
Nem nagyon jut eszembe másik olyan széria, ahol a 6. rész lenne a legjobb. Mostanra érett meg igazán a sorozat, hogy feszült legyen, és ne pontosan ugyanazt a sablont kövesse, mint az 5 előző filmen át. Tetszik, hogy kicsit bővítettek a sztorin. Tony Todd búcsúja is szép jelenet volt. Viszont 6 pontnál többre így sem akarom értékelni, mert ezek ellenére még mindig trash-maratonra való félnótásság az egész széria. Addig szórakoztatóak ezek az élőszereplős Happy Tree Friends epizódok, ameddig nézed, de másnapra már gondolkodni kell rajta, hogy mi történt benne.
Ott kezdem, hogy a legelső Végső állomás film szerintem nagyon ütős volt. Újszerű, élvezetes. Utána viszont sorra ugyanazokat a poénokat sütötték el, és lement gagyi szintre. Ezt a részt nézve én nagyon jól szórakoztam. Az van, hogy kreatívan végzik ki a szereplőket, és annyira brutális, hogy már vicces. Miközben persze látszik végig, hogy CGI az egész. De a kivégzések ötletesek, és attól, hogy kicsit "rajzfilmszerű" klisék kerültek bele, én jól szórakoztam. Igazából nekem 4 csillagot is megérne, de látom, hogy iszonyú rossz az értékelése, nem akarok hiú reményt kelteni. De én azt gondolom, hogy ezt még meg fogom nézni egyszer. Egyszerű film morbid humort kedvelőknek.
Hasonló filmek
Kreatívan oldották meg a láb alól eltevéseket. A történetszálból szerintem kihozták a maximumot, és jól összekapcsolták az előző részekkel. A szereplők is megtették, amit tudtak, szerintem. Én jól szórakoztam végig. Hozta az eredeti feelinget.
Több mint 10 év után új vért leheltek a Végső állomás sorozatba, és milyen jól tették az alkotók, hogy vártak ennyi időt, és kidolgoztak egy csavart a forgatókönyvben. Ez a film ugyanis csavar egyet a korábbi "előre látom a katasztrófát és a halálunkat" sztorin, ugyanis a kezdetekhez nyúl vissza, bemutatja, hogy hogyan kezdődött minden, és hogy miért történnek ezek a látomások és a furcsa halálesetek. Ez szerintem nagyon jót tett a cselekménynek, valamint megállapíthatjuk, hogy a halál még mindig "kreatívan" csap le azokra, akik ki akarják játszani őt. Szóval nálam mindenképp betalált, Tony Todd utolsó feltűnése pedig tökéletesen keretbe zárja a több mint 20 évvel ezelőtt útjára indított franchise-t.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Kezdjük ott, hogy ha láttad az első 5 részt, itt váratlan nem fog érni! Azaz minden kikövetkeztethető. (Kivéve egy dolgot: hogy Tony Todd halottkém karaktere volt a fekete kisgyerek, akit a nagyi megmentett a toronyban. Jó csavar.) Nyitunk egy retró... Teljes kritika
Aki Végső állomás fan (többek között én is), azoknak kötelező ez a rész is. Ugyan ez a rész is igen szaftosra sikeredett, mint az elődjei, de elmaradt azon cselekményszál folyamatossága, amire vártam. Ez egy teljesen különálló történet, és a cím is m... Több
Jó, ami azt illeti, majdnem az egyik legjobb rész, bár azért a régi első rész és második rész nekem személy szerint jobban tetszett. Viszont kellőképpen brutális, és talán ami negatív számomra, az olykor indokolatlanul sok üresjárat, ami persze elfog... Több
Számomra éppen azért adott többet, mert eltért az eddigi recepttől. Végre nem a megszokott séma szerint kapjuk a lista beteljesülését, nem barátok és ismeretlenek a szereplők, hanem egy család több generációja. Sikerült meglepetéscsavart is beleszőni, valamint megtudhatjuk, miért is tud annyit William Bludworth (Tony Todd). Szívhez szólóan búcsúzott tőlünk. Amennyiben jól tudom, a betegsége előrehaladottsága miatt nem volt konkrét szövege, rábízták a búcsú szavait, amik emlékezetesre sikeredtek. Tetszett, hogy ezúttal nem voltak konkrét ráutalások, miként fog bekövetkezni a vég. Inkább nagy kivárások nélkül, elkerülhetetlen módon történtek az események, amelyek közül egy azért viszi a koronát, mert mintha hallgatózott volna a halál. Ahogy sorolta szépen, az rögtön utána úgy történt meg. Ötletesen szerepel, szinte állandó szereplőként a pénzérme, utalva arra, mily kis dolgok okozhatnak nagy történéseket. Tisztára káoszelmélet vegyítve a pillangóhatással. A vége sajnos nagyon guillotine-szerűen, pillanatok alatt lett befejezve. Ez a lezárás számomra nagyot rontott az összképen, de még így is a jobb részek közé tartozik a merész változtatásaival.
Egyszerűen nem értem, hogy lehet ilyen ízléstelenül rendezni egy filmet. Semmilyen létjogosultsága nem volt, hogy ennyire rossz legyen. A zene sem volt jó, a színészek, karakterek sem, annyira el lett víve direkt vicces irányba, hogy szimplán erőltetett volt az egész. A 4. részen kívül mindegyik meg volt rendezve ízlésesen. Egyszerűen elég, ha a 3. rész monológjaira gondolunk, vagy a 2. rész elejére, amikor a tévében beszél a férfi Kimberly szobájában, és felébred rá. Az easter eggek sem voltak normálisan beépítve, csak konkrétan elordibálva 1-2 mondat erejéig.