
Vélemények (74)
A kreatív történetírást mindig is nagyra értékeltem, és mivel a film kivitelezésével sem volt gondom, jogos az öt csillag.
A maga módján egy majdnem tökéletes film, de a 2010-es horrorfilmek jellegzetes műve. Első nézésre nem voltam elragadtatva tőle, vontatottnak éreztem, és tudtam, hogy van egy mondanivalója, mégse jött át, rá három évre újra megnéztem, és érettebb fej... Több
Hétköznapinak és elég egyszerűnek tűnő történettel kezdődik, majd egy olyan zseniális filmet kapunk amit ritkán lát az ember.
Daniel Kaluuy-ról én a film előtt nem hallottam, de utána nagyon megjegyeztem a nevét. Elképesztően szuggesztív a játéka, bár kellett hozzá egy remek forgatókönyv.
Oscart is kapott Jordan Peele 2017-es thrillere, noha valójában egy hatásvadász bugyutaság gyenge kivitelben. Pedig jól indul az egész, és a kezdetek valóban rejtélyes titokzatossággal ruházzák fel a sztorit, de később, ahogyan kibontakozik, hogy mir... Több
Azt hittem, hogy nem fog tetszeni ez a film, de csalódnom kellett. Szerencsére. Nagyon titokzatos az egész film , de nem túlságosan. A végkifejlet tetszett, hogy nem lett az egész valami misztikus, varázslatos katyvasz.
Hasonló filmek
A nagy hype miatt megnéztem moziba. Kicsit a kritikákat erősnek érzem, ennek ellenére nem rossz filmről beszélünk, de a horrortól messze áll, és thrillerből sem a legkimagaslóbb. Hosszú ideig ügyesen és okosan építkezik a történet, sok a kérdés, érez... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Azon kevesek közé tartozom, akik nem ájultak el ettől a filmtől, és akik szerint a Tűnj el egy realitásokat nélkülöző, hatásvadász thriller, gyenge alakításokkal és mesterséges légkörrel. Nagy divat lett Jordan Peele és Daniel Kaluuya felmagasztalása... Teljes kritika
Nem beszélek mellé, rettenetesen nagyot csalódtam a filmben! Igazából semelyik műfajban sem erős, se nem horror, se nem dráma, de még thrillernek is kevés. Értem én, hogy a sztori, a társadalomkritika, meg a rasszizmus… de ezt egy szórakoztató/izgalm... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Nagyon jó film, bár annak ellenére, hogy horrornak írták, inkább a pszichothriller szintet üti meg. Az első jelenet, és egyben a film kezdete nagyon zavarosan indul. Láthatunk egy néger férfit, akit üldöz egy fehér kocsi, aztán a benne ülők elraboljá... Több
Nekem nagyon bejött a film. Átütő volt a története, abszolút nem erre számítottam. Végig benne volt a történetben a feszültség és, hogy valami meglepő fog történni.
Határozottan beteg egy film, de az eddig kapott értékelések megfelelően mutatják a film minőségét. Egyedit tartalom, érdekes fordulatok, rémisztő figurák, erre vártunk :)