Greenland - Az utolsó menedék

Greenland

2023.10.19 Filmworlds blog

Izgalmas világvége sztori

Ric Roman Waugh egy látványos és izgalmas világvége akciófilmet tett le az asztalra 2020-ban, aminek még a sztorija is egészen elmegy hihetőnek. A Gerard Butler–Morena Baccarin páros jól működik a vásznon, és még a pluszként beletett magánéleti válságukat is érdekesen jelenítik meg. Látvány terén mondjuk néztünk már grandiózusabbat is, de különösebb okunk nem lehet panaszra. A film legnagyobb előnye a gyors és pörgős tempó, amelyhez a túlélős világvége filmekhez képest sok érzelem társul. Nekem bejött. Értékelés: 4 csillag.

2021.06.10 Harper

Greenland - átélhető világvége izgalmak

A járvány előtti utolsó film volt, amit még moziban láttam, mégpedig tavaly októberben. Viszont most pár napja újra "elővettem", és megállapítottam, hogy megint tudott izgalmakat okozni számomra. Bár a téma elcsépeltnek tűnik – hiszen megint egy üstö... Teljes kritika

2020.09.25 HE7EDIK

Szerintem ez még az Űrvihart is alulmúlja. Nézhetjük egy család teljesen érdektelen menekülését, és kb. ennyi. Az a néhány másodpercnyi aszteroidás jelenet pedig benn az előzetesben. Ezt minek, kinek?

2021.02.16 Eastern79

Ez tényleg katasztrófa

Gerard Butler tulajdonképpen a 300 óta nem produkált értékelhető alakítást, mára pedig a neve egyet jelent a B filmekkel. A Greenlanddel is ez a helyzet, mert egyszerűen dögunalmas, ráadásul 2020 után nekem speciel nem hiányzik semmilyen katasztrófa. Nincs benne semmi, ami eredeti lenne akár egy kicsit is, a történet teljesen logikátlan, a látvány meg úgy, ahogy van, más filmekből lett összeollózva annyi különbséggel, hogy mondjuk színesebbek a felhők, mint a Függetlenség napjában – csak itt nem idegenek, hanem üstökös jön –, vagy ugyanúgy potyognak az üstökösdarabok, mint a láva a Dante poklában, csak itt más a helyszín, és sorolhatnám. A színészi játék rettenetes. A feleség felváltva bőg vagy hisztizik, Butler meg tanácstalanul fújtat nagyokat, vagy szomorúan mered maga elé. Szegény kisfiút többnyire csak rángatják ide-oda. Vontatott, unalmas, erőltetett a cselekmény, és a játékidőhöz képest kevés a látványos jelenet, pedig katasztrófafilmet többnyire azért néz az emberfia, hogy többet megtudjon a természeti jelenségekről. Ebből a filmből legfeljebb azt tudjuk meg, hogy nem ez fogja megváltani a műfajt.

2021.11.10 Klauka89

Felejthető

Ez a film igen felejthető lett, sokkal többet vártam tőle. A tévében addig láttam, míg Butler vissza nem fordul az inzulinért, gondoltam jó lesz ez. Hát nem így lett. Valóban vannak benne felesleges és logikátlan dolgok. A gyerek számomra kicsit idegesítő volt, valaki írta, hogy csak sírt meg bénázott végig, de azért a reptéren nagy nehezen kinyögte, hogy elrabolták. Na, az az egy jelenet ütött szíven, hogy hogy lehet elrabolni egy gyereket úgy, hogy vele van az anyja. Az kemény jelenet volt. Egyébként klisés, tipikus romantikus szál, hogy a világkatasztrófa miatt összeforr a hűtlen házasság is. Szerintem a film gyengesége nem Butleren múlt, ez a forgatókönyv eleve vérszegényre sikerült. A vége meg elég abszurd, hamuból álló Sydney-i Operaház és meghajolt Eiffel-torony látható. Ja, két szem madár maradt az égen. Többet egész biztos nem nézném meg.

2020.10.26 indingo

Szeretem a katasztrófafilmeket, de ez valahogy semmi újat nem adott az amúgy oly népszerű filmes témához. Egyszer meg lehetett nézni, de nem valami maradandó.

2021.02.23 jakedave

Nem mutat újat

Sajnos semmi újat nem mutatott, a katasztrófafilm műfajában sokkal jobb alkotások vannak ennél. De persze egy kis kapcsolódásra tökéletes.

2023.10.18 Ildikó Bacskai

Greenland – Az utolsó menedék (2020)

Mivel szeretem az apokaliptikus filmeket, ezért ez is bejött nekem, kedvelem, ahogyan az emberek viselkedését megjelenítik ezekben a filmekben. A karakterek nem voltak annyira szerethetőek, de így is drukkol nekik a néző az egyre rosszabbra forduló körülmények között. Szerintem nem rossz film.

2020.10.03 Hámori Balázs Nézhetetlen

A példa, hogyan NEM szabad filmet készíteni

Mikor hallottam, hogy jön egy új apokaliptikus film, örültem, és mikor megláttam, hogy Gerard Butler a főszereplő, rögtön tudtam, hogy ez nem lesz egy erős film, mivel szegény ma már inkább olyan, mint Steven Segal a vége felé, annyi különbséggel, ho... Teljes kritika

2022.01.24 BoBamburg

Ugyanolyan, mint bármelyik kommersz katasztrófafilm, ami az elmúlt akárhány évben kijött. Tényleg semmi újat nem tud mutatni, így nem csak teljesen felesleges mint film, de tök unalmas is. És a legrosszabb a tudat, hogy még csak nem is ez volt az utolsó most egy ideig.

2020.09.26 Szilárd-Leo

Jó, de mégsem

Kicsit csalódtam a filmben. Elég gyenge lett, még ha látványos lett, akkor is. Szürreális a film. Katasztrófa közelít a Föld felé. Nem tud senki semmit. Menekülés hegyén hátán mindenki, de felesleges, úgyis meghalunk. De mégsem. És persze megmenekülünk 9 hónap múlva. Ennyi. Összességében nem érdemes megnézni. 3 csillag.

2020.10.10 Bazzzsi

Kicsit olyan érzésem volt, mintha a 2012-t forgatták volna újra, csak Gerard Butler a főszereplő. Az persze fényévekkel jobb.

2021.12.24 Fikatours_blogger

Újszülöttnek minden katasztrófafilm új

Azt leszámítva, hogy nem találtam a történetben eredeti gondolatot, hozza a tőle elvárható látványt és izgalmat. Ami sokkal inkább izgatja a fantáziámat, hogy mi lesz a Greenland 2 sztorija. Mert gondolom, hogy a film készítői elolvassák a Mafab-hozzászólásokat, elszégyellik magukat, hogy mennyire NEM tudnak filmet készíteni, és összekapják magukat.

2022.01.16 4EverAlfa

Családi dráma apokaliptikus körítéssel

A film kötelező keveréke egy katasztrófafilmnek és egy családi drámának. Szerintem az alkotók nem a látványelemekre tették a hangsúlyt, az csak körítés egy drámához, amit a túlélés iránti ösztön, a család széthullásától való félelem tölt meg tartalommal. A színészi játék nem túl acélos, Butler két mimikával játssza végig, habár a film sztorija nem is teszi lehetővé a repertoárt. Pár idegesítő részlet, pl. elnöki vészhívás kivitelezésének logikátlansága, a sztori alapját adó betegsége a kisfiúnak: ha valakit belevesznek egy ilyen "csoportba" és ezen tagság felvétele a makkegészség, akkor kizárt, hogy nem ellenőrzik le a tagok eü-i adatait, főleg az USA-ban, ahol szinte minden adat digitálisan rendelkezésre áll. Ettől eltekintve a film sztorija jól pereg, a sok szerencsétlenséget, ami éri a családot, bőven kárpótolja a forgatókönyv szerint a pont akkor, pont ott ért szerencse: Butler pont talál egy északra menő teherautót a céltalan bolyongása során, az utolsó repülő pont akkor indul, amikor a reptérre érnek viszontagságos útjuk végén. A katasztrófa maga szerintem pont elégséges hátteret ad a meneküléshez, nincs előtérbe tolva, habár ennek megfelelően néha gagyi érzetet is keltenek az ezt ábrázoló jelenetek, de a hatást megfelelően szemléltetik. Megnézhető, de maradandó emléket nem nyújt.