Grindhouse - Halálbiztos

Death Proof

2024.02.08 Schumy1

Mint ha Kurt Russellre írták volna, nagyon jól állt neki ez a szerep. Tarantino beteg, de ezt szeretem benne. Nagyon eltalált engem ez a film, nekem ez beleillik a kultfilmek közé.

2021.03.31 Eastern79

Halálbiztosra ment

Nem tudom, Eli Roth-nak van-e köze az ominózus karambolos jelenethez, de tény, hogy Tarantino filmjei közül talán ez sikerült a leggyomorforgatóbbra az erőszakos jeleneteket illetően. Kicsit hiányoltam a hosszas eszmefuttatásokat, talán itt nem kapunk olyan minőségűeket, mint a többi alkotásában, de összességében megvan a Tarantinos hangulat. Olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mintha kicsit elfáradt volna, és ezért halálbiztosra ment: számomra ez a film viseli magán legkevésbé a kult rendező stílusjegyeit.

2017.09.22 mamiéstöti2

Sokan Tarantino lázban égnek és egyedinek mondják munkásságát, amit ez a film alapján én is elmondhatok, mert talán ez a legjobb filmje. Érdemes megnézni.

2016.06.01 ArpiHajdu és Réci

Egy hete néztem meg. Kicsit vegyesek az érzéseim, mert szeretem Tarantino filmjeit, de ebben a filmben nem éreztem olyan erős végkifejletet, mint a Ponyvaregényben vagy a Django elszabadul!-ban. A párbeszédek itt is jók, meg az autós üldözések. Össze... Több

2018.08.14 erahurka

Tarantino legrosszabb filmje, mellyel valahogy nem tudott megfelelni annak a ZS kategóriás követelménynek, amit felállított magának. Az autós üldözések nagyon királyak, és az első felében a csajok sem olyan idegesítőek, azonban amikor ismét egy adag nő csacsogását kell tök hosszú ideig hallgatni, az már elég zavaró.

2019.07.28 Norbert93

Tarantino-ról tudni illik, hogy imádja a filmes világból mellőzött vagy száműzött stílusokat vegyíteni filmjeiben és ez különösen ebben a filmben látszik leginkább, mivel olyan szinten veszi igénybe a ZS kategóriás filléres filmek zsánereit, hogy a H... Több

2016.01.30 moov18

Nagy Quentin Tarantino rajongó vagyok szóval kötelező darab volt. Mondjuk az igazsághoz hozzá tartozik, hogy szereti túlnyújtani a bevezetést meg úgy általában a saját filmjeit; itt sem volt másként. Két mini történetet mesél el, pontosabban: két fia... Több

2016.02.11 Nathan03

Nem rossz film de az az igazság, hogy Quentin Tarantinonak nem ez az egyik legjobb alkotása számomra. Ennek ellenére élveztem a filmet. Van benn jó pár beteg jelentet amiért érdemes volt látni. Aki szereti Tarantino filmjeit tegyen vele egy próbát.

2018.09.17 vivikejencikelara

Amikor először láttam, még nem tudtam, hogy Tarantino film. Mikor néztem akkor arra gondoltam, nagyon beteg film. Mégis tetszett, így utólag , vannak benne dolgok amikből észre lehet venni, hogy Tarantino film. Érdekes és izgalmas. Végig leköt.

2019.08.12 Morpheus19

Hamisítatlan bűnőz élvezet, Tarantino tisztelgése a hetvenes évek grindhouse exploitation filmjei előtt. A grindhouse filmek alacsony költségvetésű, amatőr és végtelenül gagyi horrorok voltak, nulla történettel, jó csajokkal, rengeteg gyilkolással és... Több

2015.03.22 Timejja

Amilyen érdekes a kezdés, olyan dögunalommá válik a sztori a film közepétől kezdve. A sok hülye duma, a gyors kameramozgások-oké, értem én, hogy a ZS kategóriás filmek táborát szerette volna növelni a rendező (ezzel tiszetelgve a "műfaj" előtt), de ettől még lehetett volna érdekesebb a kivitelezés.

2015.09.01 Mr. Zero

Sokszor fogom megnézni! Nagyon rég láttam ennyire jó filmet és biztos, hogy még egy párszor újra fogom nézni. Zenében és karakterekben nagyon erős film. Nyugodtan nézd meg!

2015.12.30 kocoska20

Láttam már jobb filmet is Kurt Russellel. Erős kezdés után ellaposodik a film, majd megmarad ebben az unalmas mederben. A vége azért tartogat meglepetést.

2016.04.21 DrPepper11111

Tarantino egyik gyengébb filmje, de ennek a fő oka a második "adag" csajszi, akik iszonyú idegesítőkké tudnak válni. Tudom, hogy végül is ez volt a cél, de ez nem jól sült el. Az utolsó üldözés viszont az egyik legjobb, amit valaha láttam. Kurt Russel pedig a film csúcspontja, rég volt ennyire jó.