Hiteles másolat

Hiteles másolat

Copie conforme
Videók

Egy angol író (William Shimell) toszkán utazása során találkozik egy galéria tulajdonosnőjével (Juliette Binoche). Az író a Hiteles másolat című új könyvét jött népszerűsíteni, melyben eredeti műalkotás és másolat kérdését járja körül, a nő pedig az olasz kisvárosi galériájában eredeti és másolt műveket árul. A két egymással ismerkedő idegenből hirtelen a játék kedvéért egymással civódó házaspár lesz, de vajon tényleg csak játsszák-e, hogy már tizenöt éve házasok? És egyáltalán, mi különbözteti meg az igazit a másolattól a szerelemben?

Forgatókönyvíró: Caroline Eliacheff
Ország: Franciaország, Belgium, Olaszország, Irán
Premier (HU): 2011.01.06. | Cinego (2023.11.09.)

2016.08.24 jazzy

Végtelenül egyszerű történet, remek szereposztás, mesés tájak és jó beszélgetések. Egy pohár bor mellett ez a film egy kellemesen elringató és gondolatainkat elterelő estét kínál. Remek rendezés, Binoche pedig fantasztikus!

2015.01.19 Sniper

Nyomon követem a Cannes-ban bemutatott filmeket, mert általában nem ér csalódás velük kapcsolatban. Így volt ezzel a filmmel is. Nagyon szerettem a stílusát. Finoman, gyengéden mesélte el egy férfi és nő között kialakult kapcsolat történetét. Binoche... Több

Abbas Kiarostami rendező híres volt arról, hogy filmjeinek többségében amatőr színészeket alkalmazott és minimális büdzséből dolgozott. Szerző: Archívum

A filmet Toscana-ban forgatták le, néhány jelenetet pedig Cortona-ban, Lucignano-ban és Arezzo-ban vettek fel.Szerző: Archívum

A filmet 2010-ben a Cannes-i Filmfesztiválon mutatták be. Szerző: Archívum

brit operaénekes első filmszerepe.Szerző: Archívum

(2016. 07. 25.)
Miért kötelező megnézni? Mert Abbas Kiarostami nemcsak az iráni film, hanem a világ filmművészetének egyik legjelesebb képviselője, akinek olyan alkotásokat köszönhetünk, melyek úgy szólítanak meg minket, ahogy csak nagyon kevés film képes. Több