Lovagregény

A Knight's Tale

2023.12.13 Ари Шандор

Soha nem kapcsolom el...

...ha nagy ritkán tévézek és beleakadok. Szerintem egy zseniális alkotás. Kiválóan pakolják bele a Queen zenét, a táncot a középkori környezetbe. Nem erőltetett egyáltalán. Paul Bettany talán legjobb alakítása a Gengszterek gengsztere c. filmben volt, de ebben a filmben is sokat tesz hozzá. Bár az egész gárda kitett magáért. Ez egy százszor nézhető laza délutáni családi remek...

2022.07.10 Artemisia

a nap véleménye

Középkor másképp

Geoffrey Chaucer remekműve, a Canterbury mesék sajátos módon ihlette meg Brian Helgeland rendezőt. Filmjéhez, a Lovagregényhez ugyanis Chaucer művének első elbeszélését vette alapul, bár a történet nyomokban sem egyezik az eredetivel. Sőt, Helgeland ... Teljes kritika

2018.03.24 Filmelemző

Nagyon nagy kedvencem ez a film, még ha valóban nem is tekinthető igazi történelmi filmnek. A Chaucer korában, XIV. század végén játszódó vígjáték tele van poénokkal, látványos jelenetekkel, középkori párbajokkal, mai humorral átszőve. Nekem tetszett. Értékelésem: 7.5 pont.

2015.12.31 Jerico

Nagyon szórakoztató, stílusos film, érdekes karakterekkel, humoros jelenetekkel, valódi mesét elénk tárva. Értékelés: 10 / 8

Semmi köze a történelemhez,ezt tudjuk az amerikaiakról,ez a tantárgy nagyon nem megy nekik.Nem volt egy nagy film,de nézhető.Akciódús,és vannak benne izgalmas jelenetek.

2017.07.23 Deku

Nagyszerűen szórakoztató és izgalmas film került Heath Ledger főszereplése alatt a film történelembe. Nekem mindenképpen többször nézős és hihetetlen meglepetés volt. Imádtam.

2019.06.15 Ms. Akárki

Nagy kedvencem ez a vígjátékként felvezetett történelmi romantikus film. Heath Ledger pedig tökéletesen hozta a hősszerelmes lovagot, aki csak azért hajt, hogy olyan legyen mint mindenki aki számít és persze ahhoz csellel kell pénzt és rangot szereznie. A zenék is sokat adtak a film hangulatához.

2018.04.02 Insomnus

Zseniális, vicces, eredeti, humoros, romantikus, élvezetes, izgalmas, magával ragadó. Ez mind igaz Brian Helgeland vígjátékéra. Vagy tucatszor megnézhető. Értékelés: 8 / 10 pont.

2019.04.17 Norbert93

Szeretem ezt a filmet,bár ez a modernizációs vonal nekem inkább a Shrek első részére hasonlatos, ami szerintem nem szándékos koppintás. A film gonosza nekem kicsit súlytalan és nem teljesen hiteles, de a filmet hálistennek nem zökkenti ki és megmarad a kaland-vígjáték vonalon.

2019.06.01 kevelin

heath ledger egyik legjobb filmje bár nem aratott alapvetően nagy sikert én mégis nagyon szeretem. nagyon jó színésznek tartottam kár hogy ő máshogy gondolta és nem készül már vele több film pedig szükség lenne a minőségi színészekre. a sztori kicsit lapos nem nagy durranás de nekem bejött

2016.02.14 doroffee

Egyik kedvenc filmem. Imádom a meséket, és ez a film hoz egy ilyen kosztümös középkori népmesei hangulatot az alulról jövő parasztgyerekkel, aki meg akarja hódítani a nemes hölgyet. A mellékkarakterek egyszerűen zseniálisak, remekek a poénok is.

2016.08.12 tvmérnök

A egyik legjobb film ami a középkorról , főleg a lovagi tornákról szól. Látványos, izgalmas. Szerethetők a karakterek , jók a zenék és kivállóak a színészek is. Hiteles és a történet is kreatív.

2015.06.02 sonyxxx

Heath Ledger egy igazi mozi sztáros teljesítményt hoz a filmben, ami egyensúlyos a komoly és a buta stílus között. Egy remek középkoros kalandfilm, ami nagyon szórakoztató.

2017.03.01 Zenta

A film még mai szemmel is is bőven élvezhető darab, könnyed, szórakoztató és CGI nélkül is igen látványos. A szereplőgárda remekül összeszedett. Nem egy filmtörténeti remekmű, de délutáni szórakozásnak teljesen jó.