Harper

A normandiai partraszállás előestéjén az amerikai ejtőernyősöknek a hadművelet sikeréhez elengedhetetlen missziót kell teljesíteniük, egy franciaországi templom ellen kell támadást végrehajtaniuk, hogy az ellenséges csapatok elveszítsék egymással a rádiókapcsolatot. A célegyenesben azonban… Több

Rendező: Julius Avery
Forgatókönyvíró: Billy Ray, Mark L. Smith
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 2018.09.22.

2022.03.05 Harper

Háborús horror

Véletlenül bukkantam erre a 2018-as háborús horrorra, amint épp második világháborús filmeket kerestem a neten. Aztán meglepődtem: az első 30 perc látványos háborús jelenetek sorából áll, jól kidolgozott megjelenítésekkel a normandiai partraszállás előkészítő hadműveleteiről. Aztán lassan, fokozatosan megy át az egész egyre durvább horrorba. Sajátos stílusú film, mely alapjaiban egy "B" kategóriás tucatfilmnek tűnik, ám képi megoldásai, jelenetei és rendezése kiemelik onnan. A végeredmény ütős és izgalmas, mindvégig lekötve a nézőt. Nekem nagyon tetszett és mind a 109 percét élveztem. Julius Avery kétségtelenül egy ütős filmet rendezett nekünk, a gyönyörű Mathilde Olivier figyelemreméltó játékával. Vannak a filmben persze túlzások és gagyiságok is, melyeket a titkos német kísérleti bázison láthatunk, de közben kapunk háborús összecsapásokat, látványos bunyókat, üldözéseket és egy csattanóval felérő, drámai lezárást. Nálam az Overlord a "meglepően jó" kategóriába tartozik és tőlem erős 75% -ot kap (az IMDb most 66%-ot mutat ennél a filmnél). Ajánlom háborús-film fanoknak és horror-kedvelőknek is.

Sajnálom, de ez nekem egy totális baromságnak jött le. Csak azért adtam két csillagot, mert a végén a szörnyek jól néztek ki. Amúgy egy übergagyi szennyfilm. Nézhetetlen.

2019.03.03 HE7EDIK

A nácikról végtelen számú bőrt le lehet húzni, de ezúttal egy nagyon jó kis film kerekedett belőle. Pokoli látványos, nem spóroltak a CGI-vel, brutalítás terén pedig a legdurvább horrorokkal is felveszi a versenyt. JJ Abrams producersége mindig garancia a minőségre!

2020.05.20 Norbert93

Próbálkozásnak nem rossz, de semmi egyéb

Tipikusan az a film, ami nem rossz, de nem is igazán jó. Az a film, amit komolynak szánták és komoly hangvételű a cselekménye, de mégis inkább komolytalan. A film amolyan Robert Rodrigurez és a 60as évek gagyi horrorjai féle atmoszférát idéz meg, nekem nem igazán jött ez át, sajnos ahhoz kicsit vitaminhiányos volt. Egyedinek indul, de átlagosnak alig mondható; ennek ellenére volna benne pedig ötlet, de sajnos nagyon felejthetőre sikeredett.

2020.10.13 Ildikó Bacskai

Pörgős trancsírozós

Rettentően pörgős film, szinte azonnal bevetésen találja magát az ember. Hiába háborús film, a karakterek szerethetőek (ez nekem meglepő a legtöbb háborús film agyatlan töltenek/lőnek/bunyóznak shit). A "teremtmények" kivitelezése nekem tetszett, nem gagyi , hanem elég hiteles sminkek és jelmezek. Egyszer nézős nekem.

A film azért kapta az Overlord címet, mert cselekménye a normandiai partraszállással veszi kezdetét, és az 1944. június 6-án végrehajtott partraszállás viselte az Overlord-hadművelet nevet.Szerző: Jerico

A film anyagilag nem lett nagyon sikeres. Ennek legfőbb oka, hogy igen kevés országban került csupán mozikba, ahol mégis bemutatták, ott is csak korlátozott ideig vetítették. A 38 milliós költségvetését azért visszatermelte.Szerző: Kóborló

A film kezdeti stádiumában még úgy tekintettek rá, hogy a Cloverfield-univerzum részét fogja képezni. Ezt később maga J.J. Abrams cáfolta, és rámutatott arra, hogy a készülő Overlordnak semmi köze nem lesz a Cloverfield filmekhez.Szerző: Kóborló

(2019. 03. 03.)
Ezúttal komoly fejjel darálják le a náci zombikat
J. J. Abrams sztárproducer és Julius Avery mozija ritka jószág. Egyrészt azért, mert mindenfajta franchise-építési szándéktól mentes, önálló alkotás (pedig sokáig azt hittük, ez lesz a negyedik Cloverfield), másrészt mert mindvégig komolyan veszi magát. Elborult ötletei ellenére (hősei náci zombikkal küzdenek!) nem kacsint ki a nézőjére, nem teszi ... Több

(2019. 02. 21.)
Megtekintés: Még a film első trailere fel sem került a netre, amikor már arról cikkeztek, hogy a Cloverfield univerzum tágításon esik át és ennek következő állomása egy előzményfilm, amely a II. világháborús hadszíntéren játszódik. Azután árnyalták a szinopszist és megkérdőjelezték, hogy a filmnek lesz vajon köze a Cloverfieldhez és megmagyarázza-e... Több