83% 1329 szavazat
Vélemények

Élősködők

기생충

 Több
Filmadatlap
50
Vélemények (50)
27
Szereplők (27)
40
Képek (40)
4
Videók (4)
18
Érdekességek (18)
12
Díjak (12)
10
Filmkritika (10)
40
Cikkek (40)
Fórum

Vélemények (50)

Írj véleményt
 
2021.12.25 taba

Amikor elkezdtem nézni a filmet, nyilvánvalóvá vált, hogy az ázsiaiak szociális kapcsolatai, egymáshoz való viszonyuk sokkal merevebb, tekintélyelvűbb, mint az európaiaké, ezért a vígjátéknak induló történet első órája csalódást okozott. Az erőltetet... Több

0
 
2020.04.11 Tanovszky

Ritkán nézek ázsiai filmet, de néha ki lehet fogni egy-két jót. A hollywoodi filmmel szemben ez nem egy kötelező recept alapján készült. Ez van amikor előnyös, van amikor hátrányos, a kivitelezéstől függ. Ez esetben előnyére vált. Elkezded nézni és n... Több

0
 
2021.05.03 Rea387147

IMÁDOM! (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧

Nagyon megfogja az embert ez a film, már a legelejétől fogva. A magyar szinkronhangok is passzolnak nagyrészt, és egyáltalán nem zavaró. Mindkét nyelven élvezhető, koreaiul és magyar szinkronhanggal egyaránt. A cselekményszálak tökéletesen összekapcs... Több

0
 
2020.09.27 Timike

Sosem gondoltam volna, hogy egy koreai film fog levenni a lábamról. Nagyon jól felépített, és a legvégsőkig izgalmas film, csak ajánlani tudom.

0
 
2020.09.08 szoljhozzam

Nagyon erős film volt, nem csodálkozom rajta, hogy felfigyelt rá a szakma. Érdekesen mutatja be a mélyszegénységben élők életét, hogy mire képesek az életben maradásért.

0
 
2020.03.25 bbozsi

Nagyon ügyes film, jól elkapott pár másodperces karakterrajzokkal, de a sztori csavarja inkább csak facsarás. Ettől még izgalmas nézni, és jó, hogy nem egy ömlesztett tucatdarab - főleg, hogy ettől még nem válik egyénieskedővé.

0
 
2020.02.03 Adepto

Ki élősködik kin?

Olvastam már róla, hogy nagyon jó lett és érdemes megnézni, így amúgy is terveztem, de az Oscar jelölése kapcsán mielőbb sort kerítettem rá. Azt mondhatom, hogy tényleg szuper lett. Fokozatosan építik fel a sztorit, nagyon érdekes látni hogy csavarjá... Több

0
 
2020.02.24 iq.csabi

A történet nagyon ötletes és nagyon szépen építkezik, kissé komikus az egész, ahogy megtelepszenek a jómódú családon, de elgondolkodtató, hogy mit képes kihozni a szegénység az emberből. Számomra egyszer nézős a film, de végig lekötött, és egészen új filmes élményt adott.

0
 
2019.12.01 Paulo-Varga

Az osztályharc nehézségei – Élősködők

A jövő évi Oscar korábban idegen nyelvűnek hívott, mostanra „nemzetközi” filmre átnevezett kategóriájának egyelőre Bong Joon-ho legújabb, Arany Pálma-nyertes munkája az éllovasa. Az Élősködők virtuóz műfaji játék keretében, frappáns szimbolikát felép... Teljes kritika

0
 
2020.02.20 Robert Langdon

Selejt

Kíváncsi voltam, hogy a szerintem szintén iszonyat gyenge Jokernek milyen vetélytársai voltak. Ezzel kezdtem, mert ugye valamiért kapott pár Oscar-díjat. Úgy ültem le, hogy a Jokernél rosszabb nem lehet. Hát, nagyobbat nem is tévedhettem volna. Minde... Több

0
 
2024.01.11 sawyer

Második filmem a rendezőtől, és ez a film nagyon tetszett. Csak rosszindulattal tudnék belekötni bármely cselekménybe. Mindenre magyarázatot kapunk, nincs olyan, hogy ez meg az csak van stb.

0
 
2021.03.06 Szikszai Szabolcs

Régen látott jó film

Az utóbbi években nem emlékszem olyan filmre, amely azt a hatást váltotta ki belőlem, hogy utána napokig ketyegjen a fejemben. Jelen esetben ez megtörtént egy olyan filmtől, amit könnyed vígjáték gyanánt töltöttem le... Az utóbbi évek garantált egyik legjobb filmje, nem hiába lett felkapott.

0
 
2020.04.19 Mercy23

Még moziban láttam. Elég érdekes film. Nagyon vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban.

0
 
2019.11.30 bob.007

Tartottam tőle, hogy a Négyzet stílusára hajaz majd, amely annak idején nem is nagyon jött be nekem. Szerencsére az Élősködők nem ugyanazt játssza el a nézővel. Remekül megírt sztori és izgalmas karakterek, többet nem is mernék mondani, aki szereti ezt a kettőt egy filmben, menjen el rá. Látni kell!

1