Élősködők

기생충

2023.08.22 Insomnus

Dögunalom

Nem értem, miért a nagy hype az Élősködők körül, egyszerűen dögunalmas ez a film. Konkrétan be is aludtam rajta, úgy a közepénél. A végén kicsit felpörög, de ott meg gyenge, mint a vizezett meggysör. Nem értem azokat, akiknél ez egy jó film. Nálam max 20%.

2020.09.27 Timike

Sosem gondoltam volna, hogy egy koreai film fog levenni a lábamról. Nagyon jól felépített, és a legvégsőkig izgalmas film, csak ajánlani tudom.

2020.09.08 szoljhozzam

Nagyon erős film volt, nem csodálkozom rajta, hogy felfigyelt rá a szakma. Érdekesen mutatja be a mélyszegénységben élők életét, hogy mire képesek az életben maradásért.

2020.02.03 Adepto

Ki élősködik kin?

Olvastam már róla, hogy nagyon jó lett és érdemes megnézni, így amúgy is terveztem, de az Oscar jelölése kapcsán mielőbb sort kerítettem rá. Azt mondhatom, hogy tényleg szuper lett. Fokozatosan építik fel a sztorit, nagyon érdekes látni hogy csavarják a történések fonalát. Mi is azon gondolkodunk, mi lehet a következő lépés, ennek ellenére folyamatosan meg tudtak lepni. Volt egy pici Tűnj el! érzés, annak ellenére, hogy tulajdonképp a titok tényén kívül szinte semmi közös nincs bennük. Valahogy az állandóan érezhető feszültség és a film végi történések tették igazán emlékezetessé a filmet. Aki nem látta, mindenképp nézze meg!

2019.11.30 bob.007

Tartottam tőle, hogy a Négyzet stílusára hajaz majd, amely annak idején nem is nagyon jött be nekem. Szerencsére az Élősködők nem ugyanazt játssza el a nézővel. Remekül megírt sztori és izgalmas karakterek, többet nem is mernék mondani, aki szereti ezt a kettőt egy filmben, menjen el rá. Látni kell!

2019.11.29 scroll35

Nagyon érdekelt, vajon milyen is lehet az a film, amely még Tarantino elől is elhalássza az Arany Pálmát, így szkeptikus is voltam, gondolván, hogy talán valami művészi szenvelgés. De nem. Ez a film egyszerűen zseniális, egyszerre nyers és kifinomul... Több

2020.03.25 bbozsi

Nagyon ügyes film, jól elkapott pár másodperces karakterrajzokkal, de a sztori csavarja inkább csak facsarás. Ettől még izgalmas nézni, és jó, hogy nem egy ömlesztett tucatdarab - főleg, hogy ettől még nem válik egyénieskedővé.

2021.03.06 Szikszai Szabolcs

Régen látott jó film

Az utóbbi években nem emlékszem olyan filmre, amely azt a hatást váltotta ki belőlem, hogy utána napokig ketyegjen a fejemben. Jelen esetben ez megtörtént egy olyan filmtől, amit könnyed vígjáték gyanánt töltöttem le... Az utóbbi évek garantált egyik legjobb filmje, nem hiába lett felkapott.

2024.01.11 sawyer

Második filmem a rendezőtől, és ez a film nagyon tetszett. Csak rosszindulattal tudnék belekötni bármely cselekménybe. Mindenre magyarázatot kapunk, nincs olyan, hogy ez meg az csak van stb.

2023.07.16 Kinga Kecskeméti

?

Nekem ez a film nem jött be, unatkoztam, pedig nagy reményeket fűztem hozzá, akkora volt a hírverése. Csalódtam. Az előző évi Gyújtogatók sokkal inkább megérdemelte volna a díjat, de ilyen az élet.

2023.08.06 toblerone

Ultragáz

Miután megnéztük a nagy hype után, a barátnőmmel egymásra néztünk: ez mi a túró volt?! Lapos történet, kiszámítható karakterek, gyenge humor. Zéró dráma. A rendező minden klisét belepakol, de hatalmas magas labdákat nem csap le, azt viszont eléri, hogy egyetlen szereplővel se tudjunk azonosulni, tökéletesen érdektelenné téve ezzel a filmet. Minden idők 5 legjobban túltolt filmjei közt a helye.

2023.08.01 Jocpappa

Valaki mondja, hogy nem vagyok egyedül...

Teljesen értetlenül, letaglózva érzem magam. Kétszer kezdtem el a filmet, 30-40 percet néztem, aztán kikapcsoltam, mert annyira unalmas és érdektelen volt. Viszont annyian mondták, hogy szenzációs, hogy nagy nehezen rávettem magam, és harmadszori nek... Teljes kritika

2021.12.25 taba

Amikor elkezdtem nézni a filmet, nyilvánvalóvá vált, hogy az ázsiaiak szociális kapcsolatai, egymáshoz való viszonyuk sokkal merevebb, tekintélyelvűbb, mint az európaiaké, ezért a vígjátéknak induló történet első órája csalódást okozott. Az erőltetet... Több

2021.02.08 Eastern79

Merész történet, nem is igazán tudom műfajilag besorolni. Kőkemény társadalomkritika, krimi, thriller, kicsit vígjáték és kicsit szociológia tanulmány. Nyers, vad, eredeti, különös. Igazi filmélmény.