Élősködők

기생충

Revizoronline.com
2019/10/03

Bong Joon-ho ennél jóval közönségbarátabb thrillert rendezett, amely ugyan egyetlenegy snittel hosszabb a kelleténél, de más hibát igazán nem tudunk felróni neki. Több

Filmezzunk.hu
2019/10/22

Értékelés: 8.9/10
Az Élősködők valóban egy elég erős film lett, mely olyan egyedi feldolgozásban jeleníti meg a gazdag és szegény közötti egyre nagyobb szakadékot globális szinten, melyre kevés filmben volt példa. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2019/10/22

Értékelés: 8.5/10
A gazdagság émelyítő ámulatától megrészegülve
Bátor, erőteljes alkotás lett a Paraziták, mely bár újat nem feltétlenül mond a társadalmi rétegek különbözősségeinek boncolgatásával, de ahogyan teszi azt, arra mindenképpen emlékezni fogunk. Több

Artsomnia
2019/11/06

Bong Joon-ho filmje nem véletlenül zsebelte be az Arany Pálmát, ez a film egyszerűen zseniális. Több

Kultúrpart.hu
2019/12/02

Értékelés: 7.5/10
A pénz a legjobb vasaló
Bong Joon-ho ismét képes volt egy érdekfeszítő és rendkívül aktuális témát olyan szemlélettel feldolgozni, ami még nekünk, a világ másik felén is szolgálhat tanulságokkal. Több

Vox.hu
2019/12/04

Értékelés: 9.5/10
És nem csak azért, mert az év egyik legjobb filmje. Vagy mert az év egyik legdíjazottabb filmje (többek között a cannes-i Arany Pálma nyertese). Hanem mert, ha évtizedek múltán vissza fognak tekinteni a filmtörténészek a 2010-es évek végére, akkor vélhetően az Élősködők lesz az egyik fő példa arra... Több

Dunszt.sk
2019/12/10

A „koreai új hullám” (korian nyuweibeu, amely az angol Korean New Wave koreai átírása) valószínűleg a legérdekesebb filmes fejlemény napjainkban, olyan, mint tíz éve az új román film, húsz éve meg az iráni mozi volt. Több

Creepyshake.com
2019/12/18

Gyönyörűen megkomponált film az Élősködők, baromi erős mondanivalóval, kegyetlen valósággal, amiben megbúvik a perverzitás és a morbiditás. Néha megvillantja a szépséget, hogy aztán elárasszon minket a mocsokkal. Teljesen megérdemli, hogy elhalmozzák díjakkal és figyelemmel. Több

Cinegore.net
2020/02/25

Kinek ajánljuk: Akik egyszerre szeretnének nevetni és szörnyülködni, valamint mélyebb tartalommal bíró alkotásra vágynak, feltétlenül nézzék meg! Több

Art7.hu
2020/02/25

Jelek a mélyből
Az Élősködők, mint emberi létdráma, legalább annyira vicces, amennyire a létezés elkeserítő mozzanatai is magukban rejtik a mindent elsöprő humort. És van még egy előnye. Kicsit sem kiszámítható. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!