Pókember

Spider-Man
msfini

Tobey Maguire
Tobey Maguire

Peter Parker (Tobey Maguire) egy kétbalkezes diákújságíró, de miután egy laboratóriumi osztálykirándulás alkalmával megcsípi őt egy mutáns pók, az élete gyökeresen megváltozik. Egy sor új képességre tesz szert: fel tud mászni a falon, tapadós pókfonalat lő a csuklójából, és előre megérzi a… Több

Rendező: Sam Raimi
Forgatókönyvíró: Stan Lee, Steve Ditko, David Koepp
Premier (HU): 2002.06.13. | HBO Max (2022.10.01.) | Netflix (2023.09.13.)

Pókember 3.  (2007)

Pókember 2  (2004)

2023.12.17 Speedy94

Pókemberek közt ez a kedvenc

Pókember. Talán a legismertebb szuperhős. Rögtön 3 féle Pókemberünk is van manapság. Van a Tom Holland-féle. Az Andrew Garfield-féle A csodálatos Pókember és a számomra örök kedvenc és meghatározó Tobey Maguire-féle Pókember. A rendező az a Sam Raimi, akinek a szerintem zseniális Gyorsabb a halálnált és a szintén menő Darkmant mint független szuperhősfilmet köszönhetjük. Ez a Pókember-film minden tekintetben jól lett megcsinálva. Átadja a 2000-es évek gyönyörű hangulatát. Jól megcsinált akciójelenetek. És az öreg Ben bácsi tragédiája, majd a végén Zöld Manó halála mind-mind zseniális. A filmben megbújik egy gyengéd, ugyanakkor plátóinak tűnő szerelmi vonal is, ami később beteljesedik, illetve egy testvéries viszony. Bár a trilógiából nem ez a legerősebb darab, viszont mégis nagyon jó és végig izgalmas, amit még 20 év után se un meg az ember. Nem is kérdés, Tobey Maguire Pókembere volt a legtutibb-.

Talán láttam vagy ötvenszer,mert amikor friss film volt,ez volt a fiam kedvence,éjjel-nappal ezt nézte. Jól összerakott mozi,és a színészek is jól hozzák a karaktereket. Ajánlott.

2017.12.04 indingo

Ez az egyetlen Pókember film, aminek emlékszem a történetére és van valami köze a képregényhez. A története nem rossz, bár az zavar egy kicsit, hogy huszonévesek játszanak középiskolásokat.

2016.06.26 Thibo84

A sok baki ellenére, egy elég kellemes popcorn mozit kapunk.

2017.07.18 Deku

Nem rossz film csak az a baj, hogy azóta sokkal jobb részeket kaptunk és emiatt sok hibája feltűnik ennek a filmnek. Kezdve Tobey-val aki nagyon nem erre a szerepre termett.

Mary Jane szerepére jelentkezett Elizabeth Banks is, aki olyan filmből ismert, mint A tökéletes hang, de ő végül csak egy titkárnő szerepét, Betty Brant karakterét kapta meg. Szerző: Shelby07

A képregényekben Pókember eredetileg egy mechanikus hálóvetőt tervezett és készített el, ellenben a filmben a testéből képes a háló kilövésére. Azért lett így alakítva a film, mert hitelesebbnek gondolták, mint azt hogy egy középiskolás képes legyen egy ilyen szerkezet elkészítésére. Szerző: Shelby07

James Francónak eredetileg feketés haja van, de a film kedvéért be kellett festenie barnára, hogy a filmben alakított apja, Williem Dafoe és ő jobban hasonlítson egymásra. Szerző: Shelby07

Willem Defoe, azaz a zöld manó minden jelenetet saját maga csinált, kaszkadőr nélkül. Emiatt könnyítettek a jelmezén, de még így is kb. fél óra volt, mire a színész felvette. Szerző: Shelby07

Loki
2021