Alien: Covenant

Alien: Covenant

A filmben látható lényeket egy ausztrál cég, az Odd Studio tervezte. A cég munkáját 2015-ben Oscar-díjjal jutalmazták a Mad Max: A harag útja kapcsán, de olyan filmeken is dolgoztak, mint a Farkas vagy a Mátrix - Újratöltve.Szerző: hp

Az Alien: Covenant Katherine Waterston és Michael Fassbender második közös filmje. Az első a 2015-ös Steve Jobs volt.Szerző: hp

A film női főszerepére sokáig Rebecca Ferguson volt esélyes, de a lehetőséget végül Katherine Waterston kapta.Szerző: hp

2015. november 27-én Ridley Scott elmondta, hogy az Alien: Covenant valójában nem a Prometheus folytatása, hanem egy Alien-előzménytrilógia első része lesz. Szerző: hp

A Fox eredetileg azt tervezte, hogy 2017-ben mutatják be Neill Blomkamp az Alien franchise-hoz forgatott hivatalos folytatásfilmjét, de Ridley Scott kiharcolta, hogy előbb az ő projektjét támogassa a stúdió. Szerző: hp

A film eredeti címe Alien: Paradise Lost volt. Szerző: hp

Az Alien: Covenant forgatási munkálatai 2016. április 4-én kezdődtek meg Milford Sound-ban a Fiorland Nemzeti Parkban, Új-Zélandon, és július 19-én értek véget. Szerző: hp

A film hivatalos betétdalát a norvég énekes és dalszerző, AURORA szerezte. Szerző: hp

Az Alien: Covenant premierjét eredetileg 2017. augusztus 4-re tűzte ki a 20th Century Fox, de a bemutatót végül május 19-re módosították.Szerző: hp

Ridley Scott még a film premierje előtt bejelentette, hogy további négy folytatást tervez készíteni. Szerző: hp

Ridley Scott Prometheus című filmjének folytatása.Szerző: hp