Steve Jobs

elekm90   2020. 03. 25.

Rendhagyó alkotás egy különleges emberről

Nagyon kreatív megoldásnak tartom, ugyanakkor kissé félrevezető a címének tükrében, hogy nem egy klasszikus életrajzi filmet készítettek Steve Jobsról. Egyedi a struktúrája, ugyanis három, Jobs életében meghatározó termékbemutató köré épül. Örülök, ... teljes kritika»

Bogi87   2016. 05. 27.

Jól összerakott életrajzi dráma, mely bemutatja Steve Jobs-t, az embert.

ArpiHajdu és Réci   2017. 03. 05.

A modern kor zsenije

Elöljáróban mindenképpen leszögezhetjük, hogy korunk egy meghatározó informatikai zsenijéről egyáltalán nem könnyű filmet forgatni. Danny Boyle, Aaron Sorkin és társai igyekeztek Steve Jobs emberi oldalát a nézők elé állítani, amelyhez a techguru emb... teljes kritika»

Mavil   2016. 06. 09.

A filmnek inkább magát az embert bemutató részei voltak izgalmasak és érdekesek számomra, korábban nem tudtam, hogy Steve Jobs finoman szólva is ennyire nehezen emészhető személyiség volt.

GedyPapa   2017. 03. 06.

Amikor először láttam, hogy készül film Steve Jobs életéről rögtön az ugrott be, hogy ezt biztos el fogják rontani, hiszen olyan sok jó alapanyaggal bántak már hanyagul. De szerencsére nem ez történt köszönhetően többek között Fassbendernek is. Igaz ... több»

citizenfour99   2016. 03. 19.

Érdekes volt, lekötött végig. Jók voltak a színészi munkák, Seth Rogen-ek igen illet Wozniak szerepe:D Őneki amúgyis olyan kis zsidó formája van:D Nem vagyok antiszemita, ezt for real így gondolom . Na, a film elején az operatőri munkánál éreztem a B... több»

andor50   2016. 04. 17.

Michael Fassbender, annak ellenére, hogy nem igazán hasonlít Steve Jobsra, nagyon jól adja a szerepet. Sztori szempontjából nem pont ilyen filmre számítottam, de nekem pozitív csalódás volt. Kate Winsletet is nagyon bírtam, nekem az egyik kedvencem volt az évben, ajánlani tudom csak.

Ripley Sobo
Ripley Sobo
Alicia Vikander
Aaron Sorkin
Danny Boyle

A film összbevétele 34 441 873 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 10 955 900 forintot termelt. A hazai mozik összesen 21 557 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Steve Jobs lánya, Lisa Brennan segített a forgatókönyv elkészítésében, mellette pedig az igazi Joanna Hoffman, Andy Hertzfeld és Steve Wozniak is közreműködött a film készítése során.

A film költségvetése 25 millió dollár volt és a stúdió nem volt hajlandó a helyszínekem spórolni, így ragaszkodott hozzá, hogy San Franciscoban is forgassanak, közel az Apple székhelyéhez.

Eredetileg David Fincher-t kérték volna fel rendezőnek (mivel Fincher és a film forgatókönyv írója Aaron Sorkin korábban már dolgoztak együtt a Social network című filmen), ám végül a stúdió nem tudott megegyezni Fincherrel az anyagiakról. Fincher egyébként Christian Bale-t szerette volna felkérni a főszerepre, aki külsőleg sokkal jobban hasonlít Steve Jobsra, mint Michael Fassbender.

Kate Winslet elmondása szerint Joanna Hoffman eljátszása volt az egyik legkedvesebb szerepe és a Steve Jobs pedig az egyik kedvenc filmje a karrierje során.

Aaron Sorkin forgatókönyv író elmondta, hogy személyesen sosem találkozott Steve Jobs-szal, ellenben háromszor volt alkalma beszélni vele telefonon.

A film három "felvonását" különböző technikával vették fel (először 16 mm-es, majd 35 mm-es filmre, végül pedig digitálisan). Ezzel is szerették volna érzékeltetni a készítők azt a technikai fejlődést, amelyen az Apple 16 éven keresztül átment.

A film három "felvonásra" osztható, amelynek mindegyikén négy-négy hetet dolgoztak a színészek, két hétig próbálták, két hétig pedig a felvételek zajlottak. Kate Winslet egy interjúban elárulta, hogy Michael Fassbender a harmadik "felvonásnak" a próba időszakában egyáltalán nem használta a saját példányát a forgatókönyvből, ugyanis a színész mind a 180 oldalt kívülről megtanulta.

Michael Fassbender szerint a szerepre Christian Bale lett volna a tökéletes választás, ezt el is mondta egy interjújában.

Az Apple társ alapítója, Steve Wozniak tanácsadóként részt vett a filmben.

Az első Macintosh számítógép 1984-ben került a piacra. A termék reklámját, melyet maga Ridley Scott rendezett, a Super Bowl szünetében mutatták be először.

Aaron Sorkinnak sikerült Steve Jobs örökségéhez méltóan innovatív életrajzi filmet írnia, nem is lehet elvitatni tőle a legjobb forgatókönyvért járó Golden Globe-ot. több»

Érezhető, hogy csak a felszín mögé nyerhetünk bepillantást, hogy igazából mi van belül – nos, ahhoz nemes egyszerűséggel hozzáférés megtagadva. több»

z idén el vagyunk kényeztetve a formabontó produkciók terén, míg A visszatérő izgalmas vizuális megoldásaiban, addig a Steve Jobs-film sztorijában található meg a kísérleti jelleg: a címszereplő 3 ikonikus termékbemutatója kulisszái mögé kalauzol el. Hogy lehet ebből érdekes, mi több, pörgős filmet készíteni? Úgy, hogy rendezőként Danny Boyle vezényel, s a keze alá a “szózsonglőr” Aaron Sorkin asszisztál. Mert valakinek ugye a zenekaron is kell tudnia játszani! több»