Advertisement

Ripley Sobo
Alicia Vikander
Aaron Sorkin

elekm90   2020. 03. 25.

Rendhagyó alkotás egy különleges emberről

Nagyon kreatív megoldásnak tartom, ugyanakkor kissé félrevezető a címének tükrében, hogy nem egy klasszikus életrajzi filmet készítettek Steve Jobsról. Egyedi a struktúrája, ugyanis három, Jobs életében meghatározó termékbemutató köré épül. Örülök, hogy Aaron Sorkin, aki a "Közösségi háló" forgatókönyvírója is egyben, ahhoz képest egy teljesen más utat választott ezzel a megoldással. Ennek köszönhetően a film teljes, kétórás játékideje lényegében három nagy jelenetből áll, ahol a karakterek kulisszák mögötti interakciói révén ismerhetjük meg az eseményeket. Az író itt is kiváló munkát végzett, annak ellenére, hogy minimalista és nélkülözi a hatásvadász jeleneteket, a párbeszédek révén végig... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Jól összerakott életrajzi dráma, mely bemutatja Steve Jobs-t, az embert.

ArpiHajdu és Réci   2017. 03. 05.

A modern kor zsenije

Elöljáróban mindenképpen leszögezhetjük, hogy korunk egy meghatározó informatikai zsenijéről egyáltalán nem könnyű filmet forgatni. Danny Boyle, Aaron Sorkin és társai igyekeztek Steve Jobs emberi oldalát a nézők elé állítani, amelyhez a techguru emberi kapcsolatait vette alapul. Erénye, hogy a főszereplőről nem szándékozik egy hamis képet festeni, hiszen lehet, hogy Jobs bizonyos értelemben zseni volt, de az emberi oldala már egészen más dió. Családi kapcsolatok (saját lánya el nem ismerése), munkahelyi konfliktusok, tökéletességre való törekvés, kudarcok sorozata, majd a cég felemelése, mindezt szűk két órába összesűrítve. Nem könnyű feladat, de a játékidő nagyobbik részében működik, még ú... több»

Mavil   2016. 06. 09.

A filmnek inkább magát az embert bemutató részei voltak izgalmasak és érdekesek számomra, korábban nem tudtam, hogy Steve Jobs finoman szólva is ennyire nehezen emészhető személyiség volt.

GedyPapa   2017. 03. 06.

Amikor először láttam, hogy készül film Steve Jobs életéről rögtön az ugrott be, hogy ezt biztos el fogják rontani, hiszen olyan sok jó alapanyaggal bántak már hanyagul. De szerencsére nem ez történt köszönhetően többek között Fassbendernek is. Igaz hosszú volt, de én még néztem volna. Vagy akár egy folytatást is el tudnék képzelni hozzá, de ez már csak az én telhetetlenségem

Aaron Sorkinnak sikerült Steve Jobs örökségéhez méltóan innovatív életrajzi filmet írnia, nem is lehet elvitatni tőle a legjobb forgatókönyvért járó Golden Globe-ot. több»

Érezhető, hogy csak a felszín mögé nyerhetünk bepillantást, hogy igazából mi van belül – nos, ahhoz nemes egyszerűséggel hozzáférés megtagadva. több»

z idén el vagyunk kényeztetve a formabontó produkciók terén, míg A visszatérő izgalmas vizuális megoldásaiban, addig a Steve Jobs-film sztorijában található meg a kísérleti jelleg: a címszereplő 3 ikonikus termékbemutatója kulisszái mögé kalauzol el. Hogy lehet ebből érdekes, mi több, pörgős filmet készíteni? Úgy, hogy rendezőként Danny Boyle vezényel, s a keze alá a “szózsonglőr” Aaron Sorkin asszisztál. Mert valakinek ugye a zenekaron is kell tudnia játszani! több»

A film összbevétele 34 441 873 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 10 955 900 forintot termelt. A hazai mozik összesen 21 557 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Steve Jobs lánya, Lisa Brennan segített a forgatókönyv elkészítésében, mellette pedig az igazi Joanna Hoffman, Andy Hertzfeld és Steve Wozniak is közreműködött a film készítése során.

A film költségvetése 25 millió dollár volt és a stúdió nem volt hajlandó a helyszínekem spórolni, így ragaszkodott hozzá, hogy San Franciscoban is forgassanak, közel az Apple székhelyéhez.

Eredetileg David Fincher-t kérték volna fel rendezőnek (mivel Fincher és a film forgatókönyv írója Aaron Sorkin korábban már dolgoztak együtt a Social network című filmen), ám végül a stúdió nem tudott megegyezni Fincherrel az anyagiakról. Fincher egyébként Christian Bale-t szerette volna felkérni a főszerepre, aki külsőleg sokkal jobban hasonlít Steve Jobsra, mint Michael Fassbender.