Széttörve

Split

Jessica Sula
Haley Lu Richardson
James McAvoy

Élt egy férfi, William Stanley Milligan, közismert nevén Billy Milligan, akinek 24 különböző személyisége volt. Csak a saját személyiségét, Billy-t tudta befolyásolni, a többi 23-at nem. Voltak köztük erősek, akik tudtak a többi személyiségéről, és tudták irányítani a gyengébbeket. Nők és… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier (HU): 2017.01.19. | SkyShowtime (2023.02.14.) | Netflix (2023.09.12.)

2024.04.13 CsakEgyCsajszi

Zseniális James McAvoy alakítása! Nem is tudnám elképzelni, hogy ezt valaki jobban el tudta volna játszani! Maga a sztori nem rossz, a kivitelezés sem rossz. Néhány dolgot ötletesebbre is meg lehetett volna csinálni, de persze nem az volt a lényeg. Jó film, a feszültséget tartja, történet van, érdemes megnézni!!!

2018.12.06 mamiéstöti2

Zseniális alkotás és alakítás egyben. James McAvoy legjobb színészi produkciója ezidáig. Mindenkinek ajánlani tudom.

2017.01.26 ArpiHajdu és Réci

Az érdekes téma ellenére sem jó

M. Night Shyamalan beleásta magát a pszichológia és a széttöredezett személyiségek ingoványos területére, s a végeredmény szempontjából az az érzésem, hogy nem tudott jól kijönni belőle. Lehetséges, hogy túl nagy elvárásokkal ültem be a moziba, mert... Teljes kritika

Nem szólt akkorát, mint vártam... McAvoy hozta a karaktert, de valahogy kissé laposra sikerült a film. Vannak benne érthetetlen részek is, de összességében azért nem rossz thriller... Megnéztem, bólintottam... és ennyi.

2023.09.24 Jerico

A legjobb pszicho-thrillerek egyike

A hasadt személyiség rendkívül ritka jelenség a pszichológiában, ám ha elő is fordul, többnyire csak 2-3 személyiség alakul ki egy-egy páciensben, és ezek a személyiségek soha nem tudnak egymásról. Olykor kiváltja valami a váltást, és az illető hirtelen egy másik személyiségében kezd el megnyilvánulni. M. Night Shyamalan filmje, a Széttörve (Split) viszont egy olyan embert vizionál elénk, akinek 23 személyisége van, és ezek tudnak is egymásról. Ez természetesen pszichológiai nonszensz, amin túl kell lépnünk. A központi karakter, Kevin (James McAvoy) fiatal lányokat rabol el, többek közt Casey-t (Anya Taylor-Joy), akiket aztán fogságban tart ismeretlen célból. A lányok végignézik a fickó átalakulásait, megismerik személyiségeit, melyek között van nő és kisgyermek is. Aztán jönnek a bonyodalmak, szökési kísérletek, és Kevin legveszélyesebb énjének felbukkanása, aki valóságos szörnyeteg, földöntúli erővel. A Széttörve egy valóságtól kicsit elrugaszkodott, túlzásokkal teli film, mely ugyanakkor nagyon érdekes karaktereket vázol elénk, kiemelkedő alakításokkal. Nekem tetszett, az egyik legjobb pszicho-thrillernek tartom. Értékelésem: 75%.

Shyamalan ebben a filmjében is szerepel.Szerző: HE7EDIK

Shyamalan szerint ez volt legmegerőltetőbb forgatása.Szerző: HE7EDIK

McAvoy második olyan filmje, amelyben skizofrént alakít.Szerző: HE7EDIK

A főszerepre Joaquin Phoenix is esélyes volt.Szerző: HE7EDIK

(2017. 01. 19.)
Beszéljünk megint kevinről!
Ünnepelték és temették, hogy aztán leírják egy életre. M. Night Shyamalan, akit pályája elején Alfred Hitchcock örökösének kiáltottak ki, a Széttörve című új mozijával bizonyította, hogy azért maradt még benne kraft. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

(2017. 01. 20.)
Érzékeny, jól kitalált, emlékezetes, szenvedéllyel levezényelt nagypályás visszatérés a Széttörve, melyben Shyamalan nem csak saját tehetsége felé mutat jelentős alázatot. Engedjük vissza kedvenceink közé! Megérdemli! 80/100 Több

(2017. 01. 16.)
Kicsit az volt az érzésem, hogy a rendező a saját művészi egóját nem tudta félretenni, muszáj volt, valami teljesen elborult marhasággal rányomnia a védjegyét az amúgy színvonalas filmre. James McAvoy parádézása miatt viszont megéri megnézni.
5/10 Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 01. 18.)
A film ugyan nem közelíti meg a Hatodik érzék szintjét, de Shyamalannak sikerült ismét egy kifejezetten nézhető, jó filmet összehoznia, és ez valljuk be, már önmagában is siker. Csak így tovább ezen az úton! 7,5/10 Több

(2017. 01. 31.)
A rendező már borzasztó messzire merészkedett a karrierje kezdetét meghatározó sikerektől, és valószínűleg soha nem is fogja kényszeres nosztalgiázással keresni azokat, de az új Shyamalan végeredményben nem kevésbé izgalmas, mint a régi.
8/10 Több