Anya

The Mother

2024.02.18 Schumy1

Nem tartom jó színésznőnek JLo-t, de ezt a szerepet mintha ráírták volna, annyira jól állt neki. Magával ragadt minden képkockája, a sztori, a képi világ, a hang, színészi játék.

2023.05.20 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Semmi, ami érdekes lenne egy pillanatra is!

Jennifer Lopez egy teljesen átlagos nő, és egyben színésznő is.... Állítólag hisztis, és kissé paranoid skizofréniás, most éppen Affleck barátunkat nyüstöli.... Énekesként sem extra, és valahogy mégis trutyivúd a keblén cicilteti már elég régóta! Any... Teljes kritika

2023.05.31 Jerico

Izgalmas és korrekt J.Lo film

Mindig érdekes amikor női rendező készít akciófilmet, női főszereplővel, miközben a keménység és az izgalom van a középpontban. Niki Caro rendezőnő netflixes filmje viszont jól megoldja a kihívást: az Anya (The Mother) a nagy akciófilmes átlag fölé tud emelkedni (ha nem is sokkal). Nem állítanám, hogy kifejezetten J. Lo ennek az oka, sokkal inkább a sztori és a rendezés, mert ezek tényleg jók. Végig leköt bennünket a sztori, ami egy 115 perces játékidőnél önmagában teljesítmény. Nem tudjuk a zárásig, hogy mi lesz, és azt sem, hogy az anya-karakter (akinek nem ad nevet a forgatókönyv) drámaian hősi halált hal-e a lányáért, vagy túléli az egészet. Nos, nem lövöm le a poént, de nekem tetszett a vége. Kapunk némi bunyót, vannak lövöldözések, akad néhány üldözéses jelenet, és láthatunk havas tájakat is, motoros hó-jetski száguldozásokkal. Kicsit nekem hiányzik egy belevaló férfi karakter is a képletből, bár Omari Hardwick egészen jó a nőt segítő ügynök szerepében. Viszont Joseph Fiennes nem sokat tesz hozzá az egészhez, hiába húzó név a stáblistán. A végeredmény nálam 65%, ami felette van az IMDb-n jelenleg látható gyengécske 56%-nak.

2023.05.18 Artemisia

a nap véleménye

Anyatigris

Az élőszereplős Mulant is levezénylő Niki Caro ismét egy, a férfiak világában helytálló, erős és harcias női hőst állít középpontba a nemes egyszerűséggel csak Anya címre keresztelt filmjében. Ez a téma sosem állt messze Carótól, hiszen munkásságán v... Teljes kritika

2023.05.12 szemtelen

Ékszerből bizsu

Már filmnézés közben felvetődött a kérdés, hogy másképpen kell-e véleményezni egy mozifilmet és egy streaming produkciót csak azért, mert vélhetően más a nézőközönség összetétele. Egy meglehetősen meggyötört forgatókönyvvel van dolgunk (hárman is kínozták a történetet), az új-zélandi filmrendező pedig megspékelte Jennifer Lopezzel, aki további fájdalmakat okozott a több sebből vérző alkotásnak. Teherbe esik, ám az apa kiléte egy teljesen érdektelen rejtély marad. A túl zseniális anya saját, 12 éves lánya vad és hideg fejű védelmezője, mesterlövész, késforgató, cross-motoros, motorosszán-lovag, rongyokba csavart szögesdrótos ököllel megkínoz, izomszakadással is harcol és ha kell légcsövet vág… mindezt 116 percen keresztül. A szánalmas, olykor zavaros eseménysor sokszor inkább egy ChatGPT alkotásra hajaz, hiányzik a mélység és az izgalom, a testek úgy hullanak, mint egy közepes videójáték kezdőszintjén. És akkor a kezdőkérdésre visszatérve, mindez moziban jobban kikezdte volna az idegrendszeremet, míg úgy érzem, a Netflixen elviselhetőbb volt. A film ügyesen van fotózva, élvezhető életképeket láthatunk megannyi helyszínről, a kubai palotától az alaszkai havas fenyősivatagig. Az Anya egy nézhető film, a döcögő forgatókönyv ellenére szórakoztató.

2024.01.04 Yosihiro

Anya

Ezt a filmet elnézve sajnos nehezen tudtam eldönteni, hogy a jó vagy csak a közepes kategóriába sorolhatnám. Végül megszületett a döntés, és én úgy gondolom, a három csillag, amit érdemel, és nem többet. Ez egy film egy jól kitalált történettel. Az a... Teljes kritika

2023.09.23 Harper

Élvezetes és izgalmas

Olykor egy sokadrangú alkotásról derül ki, hogy izgalmas és szórakoztató. Ilyen az Anya is Niki Caro rendezésében és Jennifer Lopez főszereplésével. A központi karakter egy édesanya, aki fiatalon profi katona, mesterlövész és kommandós volt, amíg a visszavonulás mellett nem döntött. Célja az, hogy a távolból is védje kislányát éppen azzal, hogy teljesen visszavonul, és nem megy a kislány közelébe (nehogy éppen ő vezesse el hozzá a gyilkosokat). Egy nap azonban minden megváltozik, muszáj előbújnia rejtekéből, és szembeszállnia a támadókkal, akik közül egyikük régi ismerőse. Joseph Fiennes nagyon szokatlan a gonosz bandavezér és profi gyilkos bőrében, de igazából jól csinálja. Olyan kaliberű színész ebben a szerepben, mint egy Porsche, amit lépésben hajtanak. Sokkal többre képes, de ebben a huszadrangú szerepben is jól teljesít. A nő megvédi gyermekét, és a néző jól szórakozhat a lövöldözős, üldözős, verekedős jeleneteken. Tény, hogy az Anya nem az évtized produkciója, de netflixes mércével nézve a jobb filmek közé tartozik. Nálam 65%-os.

2023.05.13 Eastern79

Rambo anyu

Niki Caro nem tartozik a kedvenc rendezőim közé, és sajnos a pocsék forgatókönyv tovább rontja a helyzetet. Egy csomó kérdés megválaszolatlan marad, a negatív karakterek kétdimenziósak, egyedül az anya-lánya kapcsolat mélységeit és magasságait adja vissza szépen és finoman, de amennyire jól sikerült ez a része, pont annyira erőltetett az összes többi. Számomra már a Mulannal bebizonyosodott, hogy Caro nem tud akciófilmet rendezni. Jennifer Lopez most is odateszi magát, mint valami Rambo-anyu, az énekes-színésznők közül ő legalább fel tud mutatni értékelhető teljesítményt, azonban a rendezőnő egyszerűen hülyén dirigálta le az egészet, így nem Lopezen múlott a bukta. Egyszer nézhető, de sajnos eléggé unalmas történet.

2023.05.16 cynicalrealist

A mami egy kicsit pipa

Linda Hamilton, Demi Moore, Geena Davis, Angelina Jolie és társaik után miért éppen JLónak ne járt volna egy tisztes akciófilm? Persze, a sztoriban nem sok új van, azt leszámítva, hogy két főgonoszt is meg kell ölni, valamint, hogy egy 12 éves lány pikkpakk kiképzett katona lesz – de hát mindig kell valami „soha nem látott” csavart tenni az ezerszer látott történetekbe. Olvasgatva az eddigi véleményeket, az járt a fejemben, hogy vajon mióta vannak filmművészeti elvárásaink a csihipuhi filmekkel szemben – mert szerintem ezt a műfajt nem kell túlgondolni. Alapvetően jól van összerakva a történet, bár lehetne egy kicsit pörgősebb, de mostanában divat a „norvég minta” – lassú cselekmény, havas táj, farkas vagy medve, szolid elmélkedés stb. –, így legalább van idő kiugrani a konyhába egy sörért. Engem kifejezetten szórakoztattak az ismert filmekből elcsent elemek: a semmirekellő birodalmi rohamosztagosokra hajazó, fehér terepruhás zsoldosok, a Halálos fegyverből kölcsönvett váll-visszaugrasztás, és különösen az az éjszakai jelenet, ahol, bár a célkereszt ring, mint a Pöttyös büfé csaposnőjének csípője, főhősünk így is mindenkit fejbe talál. (Ez mondjuk leginkább Csupasz pisztoly-jellegű volt, de mindegy.) És pont ezek miatt a szösszenetek miatt tudok négy csillagot adni a filmnek, mert ezeket leszámítva bizony csupán egy átlagos, egyszer nézhető akciófilmről beszélnénk.

2023.05.18 Lóri Ádámcsik

Leon, a profi utánzat

Borzasztó unalmas és gagyi volt. Szerencse, hogy csak streamingre készült, mert a moziban óriásit hasalt volna. Sem a történet, sem az akciójelenetek, sem a szereplők nem voltak jók. Háttérzajnak volt jó csupán.

2023.07.10 sptt

Szerintem erősen alulértékelt film. Aláírom, hogy sok benne a klisé, de rendben van a sztori, JLo remekül tartja magát, jók a jelenetek, talán a szülői szál kialakulása, a gyermek-szülő kapcsolat mechanizmusa az, amit jobban ki lehetett volna dolgozn... Több

2023.06.08 Fikatours_blogger

Már megint egy ötven kilós nő, aki bárkit padlóra küld

Már megint egy elrabol-kiszabadít forgatókönyv. Már megint egy film, ami nem varrja el az összes szálat. Ettől függetlenül a közepesnél egy fokkal jobbnak gondolom. Aki kíváncsi a lengyel „változatára”, az nézze meg az Anyai szeretet című filmet a Netflixen.

2023.05.15 Zsuzsanna395645

Az Utánunk a tűzözön gagyi remakje

Én értem Jennifer Lopezt – illetve nem értem. Már nem szeretem tőle azokat a gagyi, futószalagon gyártott vígjátékokat, amikben régen játszott. Mert ezekben mindig olyan mesterkélt, nincs benne alázat. Ebben a filmben becsültem, hogy lejjebb tudta adni a külcsínt, nem parádézott végre full sminkben. Megadta az alázatot a szerepnek, és ez becsülendő. Látszik, hogy rengeteg munkát fektetett bele, gyakorolt, tanult, hogy eljátszhassa. Ugyanakkor minduntalan eszembe jutott az Utánunk a tűzözön, amiben Gina Davis olyan parádésan játszott el egy emlékeit elveszett bérgyilkost, hogy azta! Zsigerből. A történet is hasonló, néhol egyenesen másolt. A film forgatókönyve egy igazi katasztrófa, főleg az első 25 percben. Majdnem abbahagytuk a nézését, de érdemes végiglesni. Olyan súlytalan, nincs tétje film. Néhol az akciójelenetekből ki van hagyva a fő része, a lényeg, vagy a vége, rossz a vágás, mintha ugrálnánk minden ötödik percben. Mintha nem akarnák mutatni, ahogy JLO végigviszi az akció jelenetét, mintha kímélni akarnák. „Csak annyit csinálj belőle, amennyit te akarsz, nem muszáj végig!” Szóval van ebben a filmben baj bőven. Sablonos szövegek, egy idióta, duzzogó kamasz, egy főgonosz… vagy kettő? Már kevertem a végén, ki kivel kamatyolt. Meg aztán ne feledjük az egyik legjobb filmjét JLO-nak, a Most már eléget, nekem az is igazibb volt. És úgy gondolom, több ilyen szerep kéne neki, jól nyomta, a film egésze nem az ő hibája.

2023.05.18 Szilárd-Leo

Hát, igen

Nagyon vártam a filmet, de csalódás ért. A film egy bérgyilkosról szól, de mint mindig valami közbe jön. Nem más, mint egy gyerek. A nő beépült egy csapat őrült közé, de beleszeret az egyikbe, és nem várt gyerek lesz, akiről le kell mondania, mert azt gondolják, meg tudják menteni. De nem így lesz. Engem az bánt, hogy nagyon sablonos lett. Ideértve, hogy volt már ilyen filmje, az pedig nem más, mint a Most már elég, az pedig nagyon jó volt. Egy nézésre ajánlom.