Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022.08.23 Timon

Üdítő élmény volt látni vásznon ilyen akciófilmet. Bevallom, nem láttam az elsőt, de azért így is érzelmes volt számomra. Kedvenc részeim belőle a repülős akciós és a drámai részek. Látványra sem lehet panasz. Talán a legeslegjobb benne az volt, miko... Több

2022.06.06 drg0602

Látvány csillagos ötös!

Tökéletes alkotás, nagyon sok látvánnyal és akcióval! Örülök, hogy moziban láttam, mert megérte eltölteni azt a bizonyos 131 percet. Nagyon, de nagyon jó akciófilm! Elképesztő látványvilággal rendelkezik az alkotás. Tom Cruise mint színész mindenki tudja, hogy a legjobbak közzé tartozik, de amit ebben a filmben is alakít, az nem mindennapi. A mellékszereplők is nagyon jól hozzák a kötelezőt. A jelenetek a filmben lebilincselők, érdekesek, izgalmasak. Szerintem legalább annyira jó mint az első része. Mindenképpen érdemes megnézni, de ha lehetséges, akkor moziba, látvány miatt mindenképpen megéri. Értékelés: 10/10

2022.09.03 kabel

Ütős, egyszerű, magával ragadó látványfilm

Majdnem minden, amihez Tom Cruise nyúl jobb lesz. Oblivion, Edge of Tomorrow, a Mission Impossible filmek mind a fejlődés részei. Csakúgy mint a Maverick. Ez a film nem csavaros cselekménye vagy hihetetlen kaszkadőri munka teszi értékessé, hanem a történetének egyszerűsége és a légikalandok ereje vonzott be igazán. Minden légimutatványnak tétje van, ami folyamatosan emelkedik. A film elszór pár egyszerűbb karaktert a történetbe, akik mind egy-egy ideált képviselnek, ám ők mindig másodlagos akadályok.

2022.12.01 sptt

Mivel az első Top Gun nem tetszett (5/10), így sok kedvem nem volt a folytatásához sem, de a kíváncsiság győzött. És nem bántam meg, nagyon nem. Ez egy nagyon jó film lett. Igaz, mintha patikamérlegen számították volna ki a történet-akció-romantika e... Több

2023.06.29 Filmelemző

Az utóbbi évek legjobb akciófilmje a Top Gun: Maverick

Az 1986-os eredeti Top Gun még a hidegháborús időkben készült, és ennek megfelelően állítja be a feleket: az amerikai pilóták vagány, laza srácok, vérprofizmussal, míg a szovjetek arctalan, merek, parancsuralomhoz szokott gépemberek, akiknek jól be is int az egyik jelenetben Maverick (Tom Cruise) és társa, Goose (Anthony Edwards). Tony Scott kultuszfilmet készített annak idején a srácokkal, mely sztoriba még egy kis romantikus szálat is csempészett a gyönyörű Kelly McGillis szerepeltetésével. Aztán eltelt harminchat év, és jött Joseph Kosinski, aki új rendezőként instruálta az új vagány srácokat: Miles Tellert, Glen Powellt és Lewis Pullmant (hasonlít apukára, Bill Pulmanra). Aki fix maradt, az Tom Cruise, aki ötvenkilenc évesen is remek formában tolta végig a filmet. Ezúttal párja Jennifer Connelly lett, akivel tényleg szuper párost alkottak. A 2022-es Top Gun rengeteg élvezetes vadászgépes jelenettel ajándékoz meg bennünket, miközben maga az alaptörténet is szórakoztató. Nálam ez a film az utóbbi évek egyik legjobbja. Értékelésem: 85-90%.

2023.07.19 Bafam

Fegyver háború népírtás propaganda film

Fegyver, háború, népirtás... Propaganda film az USA-ból. Nem tudom, ez kinek tetszik? Nem tudom, miért jó embereket ölni? ...és mindezt filmre vinni, propagandát csinálni róla...

2022.07.08 Solo

TOP akciófilm lett a Maverick

A filmet megtekintők egy része a régi, 1986-os Top Gun kultusz-film nagy rajongói és nosztalgikus érzéssel nézte meg Tom Cruise legújabb vadászgépes kalandjait. A mozizók másik része "TopGun-szűz", és először találkozott ezzel a világgal. Én az első táborba tartozom, hiszen amikor a Top Gun legelső magyarországi bemutatója volt 1991-ben én már lelkes középiskolásként néztem végig a sztorit, élvezve az F-16-os jeleneteket. A folytatást az eredetihez mérve is nagyon jó lett: leginkább az alaptörténet, a látvány és a kulcskarakterek miatt. Joseph Kosinski a 2013-as Feledés után, ezúttal is különlegeset alkotott. Miles Teller jó választás volt Goose fiának szerepére, mint ahogyan az 50 évesen is gyönyörű Jennifer Connelly színésznőt is jó ötlet volt bevonni a csapatba. Tetszetősek a vadászgépes üldözések, feladja a leckét a rajongóknak, hogy a felbukkanó, és sokat emlegetett ötödik generációs, Szu-57 -es orosz vadászgépek, vagy valamiféle kitalált fejlesztések. Jó, hogy a végén még beletettek egy szárazföldi és légi üldözéses kalandot Maverickkel és az ifjú Bradshaw hadnaggyal, mert feldobja a filmet. Értékelésem: 85%. Többször nézős, remek film.

2022.07.07 fankbringa

Sablonos, kiváló akciófilm

Rég volt már az első rész, így elég halványak az emlékek. Ez nem akadályozott meg abban, hogy végig élvezzem a filmet. Volt benne pörgés, érzelgősség, boldogság, feszültség, minden, ami kötelező egy sikerfilmhez. A végeredmény sikerfilm lett. Élvezhető, szórakoztató, végig leköt. Sajnos, el kell tekinteni a film történetében felvonultatott hibáktól. Katonai stratégiai hibák, felelőtlen magatartás stb. A látvány és akció kedvéért elnézem nekik. A Shrekben sem zavart senkit egy-két logikátlanság. Tom Cruise kirobbanó formában volt a filmben. Szaladt, izmozott, zúzott, bírta a tempót. 60 évesen azt hiszem, ez kiemelkedő teljesítmény. A rajongóknak egy percig nem okozott csalódást. A film azt adja, amit elvárunk tőle. Sok repülés, légi harc, menőzés, beszólogatások, viccek és persze a kötelező szerelmi szál.

2022.07.30 stevepisti

Korrekt mozit hoztak össze ezzel a második résszel. Nem tudták, de valószínűleg nem is akarták túlszárnyalni az első részt. Szépen, logikusan sikerült összekapcsolni a két részt. Jó, látványos akciójeleneteket sikerült a gépekkel öszzehozni, csak ajánlani tudom.

2023.03.03 Informer2

Top Gun utódja

A Top Gun: Maverickben Tom Cruise ismét eljátssza a pilótát, aki most már a haditengerészet egyik legidősebb és legkiválóbb pilótájaként szerepel. A film új karaktereket is bemutat, köztük egy új mentorfigurát, aki tanítványaival együtt szembeszáll az újabb kihívásokkal. Az előzetesek és a korai visszajelzések alapján a film nagyon akciódús lesz, és gyönyörű légi felvételeket tartalmaz. A rendező, Joseph Kosinski, aki a Tron: Örökség rendezője is volt, egyébként már bizonyított korábban is, hogy tud nagyszabású akciófilmeket készíteni. Összességében úgy tűnik, hogy a Top Gun: Maverick egy nagyon szórakoztató, izgalmas és látványos film lesz, amely folytatja az eredeti Top Gun által elindított legendát. Azonban mindenképpen javaslom, hogy mindenki maga nézze meg a filmet, és hozza meg saját véleményét róla.

2024.01.28 Kapszaicin

Persze mindig az első az igazi, de a második is hozta a hangulatot. Tom Cruise még mindig a Top-ban! :) Engem nem volt nehéz megnyernie az új Top Gun-filmnek, mert az elsőt is szerettem.

2022.07.21 Fikatours_blogger

Előítélettel ültem be a moziba, úgy rémlett, hogy anno nem tetszett annyira a Top Gun 1. Lehet, hogy csak a VHS minősége vagy Tom éretlen, ámde nagy arca miatt, már nem emlékszem, de azért az mégis csak unikum, hogy egy hatvan éves színész ott folyta... Több

2022.05.24 Lóri Ádámcsik

Nagyon Amerika. Nagyon Tom Cruise. Nagyon Top Gun.

Mintha visszarepültünk volna a 80-as évekbe. A film kiválóan olvasztja egybe a régi és az új generációt. Minden benne van, amiért az első rész klasszikus lett, de most megkapjuk azt is, ami abból kimaradt. A játékidő, a történet és a szereplők is tökéletesen eltaláltak! Az év Top [Gun] filmje!

2022.08.28 Alexa

Kellemes csalódás volt

Talán a sok pozitív kritika miatt, de nagyobb durranást vártam a filmtől. Mindenesetre végig lekötött és a végén is volt váratlan fordulat. Úgy gondolom az események lassú felvezetése után kellően felpörög a film, bár az első 10 percben is már kapunk egy kis adrenalin löketet. Sikerült egy valóban jó akciófilmet összetenniük, de valahogy én hiányoltam azt a bizonyos "na ez ütött" érzést, talán mert kissé lagymatagra sikerült pár jelenet. A színészek jól játszottak, néha kissé videojáték érzésem volt, de ettől még egy jó kis film és nagyon is élvezhető. Nem nézném meg még egyszer, de a mai filmek között mindenképp jobbik fajta.